Československo 1938-1945

Československo 1938-1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187345/ceskoslovensko-1938-1945-187345.jpg 5 25 3

Stručný přehled událostí během 2. světové války, s kapitolami o tzv. druhé republice, Protektorátu Čechy a Morava, německé okupaci, domácím odboji, exilové vládě, atentátu na Reinharda Heydricha, Židech, válečných frontách, Slovenském národníím povstání, osvobození a počátku "studené války." (2. vydání)

jan.para
04.12.2022 5 z 5

Kniha určená spíše pro mladší čtenáře mapuje historii protektorátu a našeho odboje během 2. světové války.

reader.007
09.04.2021 2 z 5

Neupírám kvalitu předchozím dílům a dvojici Augusta + Honzák budu vždycky ctít jako autorské duo, které dokázalo starověkou historii podat velice čtivým, většinou věcným a v případě Trojské války ve spolupráci s G. Filcíkem i velmi vtipným způsobem, jenže na konci téhle knihy to vypadá, jako by si najednou potřebovali vybít frustraci z dlouhodobého komunistického utlačování, případně se propůjčili k protiruské propagandě a tak v kapitole o konci války nechali Američany osvobozovat, zatímco Sověti do Prahy "jen dojeli" a podle jedné fotky a jejího popisu především na trakaři, nemluvě o všech těch jedovatých narážkách na budoucí "okupaci" a zištnost Sovětského svazu. Protože Američané by nás osvobodili nepochybně jen proto, aby si s českejma holkama mohli zaswingovat ale HLAVNĚ šířili MÍR v Evropě.
2* je tak moje maximum za slušnou část válečnou, ale za ty poválečné cancy nehodné autorů bych byla v pokušení dát i odpad.

Usire
26.01.2021 5 z 5

Období druhé světové války je u mnohých žáků neoblíbeno. Kniha toto období předkládá v dobře srozumitelné formě s řadou obrázků. V mnohém ji vnímám lépe, než leckterou učebnici dějepisu.