Dějiny římské říše

Dějiny římské říše https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166278/bmid_dejiny-rimske-rise-e5j-166278.jpg 4 6 2

Dějiny římské říše od nejranějších časů po Konstantina Velikého. Naprosto jedinečná kniha nás provede dějinami jedné z nejvíce fascinujících říší a jednou z nejdůležitějcíh epoch evropské historie. Na rozdíl od podobných prací si všímá vzniku města už od samotného počátku v době rozkětu etruské kultury a řecké kolonizace Itálie, aby nás postupně dovedla do období republiky a její krize, k vrcholu římské moci ve zlaté době císařství, ale posléze i jejímu postupnému úpadku, úspěšným i méně úspěšným pokusům o reformy, někonečným válkám s Peršany a barbary, až k proměně v křesťanskou říši. Obsáhlá, podrobná a nesmírně čtivá publikace nám tak v souvislostech přiblíži dobu, kdy se tvořily názory, zvyklosti a instituce, na kterých stojí a ze kterých dodnes čerpá euroatlantická kultura.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Grada

The Romans: From Village to Empire , 2004

Tpober
Tpober
30.03.2020 4 z 5

Autorům se podařilo shrnout na 490 stranách vývoj v Itálii od předměstského způsobu života do konce vlády císaře Konstantina v roce 337 n.l. a postupnou přeměnu Říma v jednu z velkých říší starověku. Kniha se chvílemi čte jako učebnice, přitom si celou dobu udržela moji pozornost

jprst
jprst
05.11.2017 4 z 5

Přehledně a srozumitelně zpracovaný obsah této knihy ji řadí k těm lepším k této tématice u nás vydaným.