Dějiny Česka

Publikace navazuje na koncepci ediční řady České dějiny, a snaží se tak především o autorské uchopení vybraných témat. Takové pojetí odpovídá současnému stavu historiografie lépe než koncept, který by usiloval o syntézu. Autorům jde o problémovou bilanci těch kapitol dějin českých zemí, které pokládají za relevantní a důležité, a dávají proto přednost spíše volnějšímu esejistickému pojetí. Východiskem knihy není koncept „národních dějin“, tedy jakési zásobárny příběhů. Dějiny českých zemí jsou nahlíženy jako historie proměnlivého teritoria začleněného do přirozených středoevropských a evropských souvislostí (geografických, tematických i metodologických)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360858/dejiny-ceska-fsg-360858.png 2.420

Kniha Dějiny Česka

Dějiny Česka považuji za poměrně informativní knihu, která má však řadu nedostatků. Vytknul bych především to, že některé kapitoly (zejména týkající se starších období) jsou napsány formou, která není příliš čtenářsky přívětivá a často jsem se v informacích ztrácel. Možná je to tím, že mojí parketou je spíše moderní historie. Té tu bylo naopak věnováno na moje poměry málo prostoru a rozhodně se dalo napsat více detailů.

Luke249cz
12.12.2020

Pokud si chcete zopakovat, kdy byla Bitva na Moravském poli, kolik manželek měl Karel IV., co je to tzv. Pragmatická sankce atd., tak tahle kniha není pro Vás. To si raději kupte Dějiny zemí Koruny české I-II. (to koupíte za pár kaček). Řekl bych, že tato publikace se nehodí do rukou "wkipedicky vzdělaných" lidí, kteří absolvovali vysokou školu života (to se taky odrazilo na hodnocení).

V čem je tato kolektivní práce tak vynikající? Protože hledá souvilosti a příčiny v českých dějinách, nad kterými se čtenář musí zamyslet. A hlavně vyvrací mýty, které někteří lidé nechtějí slyšet. Pokud si chcete rozšířit své znalosti o souvislosti, tak myslím, že budete spokojeni.

JMt
29.11.2020

Autori zapomeli psat o Horakove, generalovi Pikovi a dalsich zlocinech komunismu, ktere jsou soucasti nasi historie. Jak tohle mohlo nakladatelstvi vydat? Odpad je to

Johnny94
21.09.2020odpad!

Tohle nemá s dějinami nic společného! Jedná se absolutní svinstvo snažící se vymazat zločiny komunismu... prostě hnus. Tahle kniha je dobrá maximálně tak do kamen nebo jako ukázka snah o přepisování skutečných dějin.

AlbionFoxyFox
15.09.2020

Volnější styl mi v některých úsecích vyhovoval, u jiných knih světových dějin se často v datech a jménech ztrácím, ale tady mi zase kolikrát vyloženě chyběly konkrétní fakta a události a místy jsem byla znechucená redundantní implementací honosných slov a frází. Kapitola věnovaná 20. století, na kterou jsem se moc těšila, mě zklamala a jednu hvězdu dávám hlavně za úvodní části.

Magnome
07.09.2020

Pří nahlédnutí do této knihy mne napadlo, že komunisté vlastně kopírují praktiky islámu. Popřít dějiny a udělat tlustou čáru za pravdou a vytvořit vlastní dějinnou interpretaci. Nejlépe je to vidět v dějinách 19. a 20. století. Vytěsnit, vše, co ukazuje jejich vlastní zrůdnou podstatu. Jako by nestačilo, že z desetitisíce let lidské solidarity udělají politické výpalné, pustí se do vlastních dějin, jako nějaký psychotik, který popírá realitu.

Na adresu autorů bych se zeptal, kam dali svou akademickou čest, že souhlasí s tím, aby vzniklo něco co se prezentuje jako dílo, které nemá ambice něco vykládat? Ve skutečnosti prezentuje dějiny tak pokřiveným a zkresleným způsobem, že se na tom nedá stavět nic lepšího, než připravit se na opakování již prožitých zkušeností. Hůře by to nenapsal ani středoškolský student. Pusťte ten bolševismus k vodě.

To je jen dokladem přetrvávající nezralosti české společnosti i úpadku akademické obce.

Stauff
01.09.2020

Takové dějepisné knihy by vycházely a takhle bychom se učili dějepis, kdyby vládli bolševici i dnes. No a vida, takové knihy jsou vydávány. Neuvěřitelně špatná kniha, ty pindy se občas daly přečíst jen s ohromným sebezapřením. Normálně nehodnotím knihy jako odpad, ale tady nemám jinou možnost. Ta kniha nemá ani cenu papíru, na kterém je vytištěná.

stlesy
23.08.2020odpad!

Komunisté zjednodušili vlastické poměry, žádné vraždy ani zločiny, odboj za války zbytečný, komunisty měli lidé rádi, národ dokonce vlastně podporoval vstup armád v 68, Kléma to zvládl a autoři knihy jsou bez prominutí ubožáci! Odpad a ne odborná literatura