Dějiny antropologie

Dějiny antropologie https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36285/dejiny-antropologie-36285.jpg 5 17 17

Encyklopedický přehled dějin fyzické antropologie, paleontologie, sociální a kulturní antropologie. Mimořádně rozsáhlá publikace je rozdělena do tří tématických okruhů, v nichž autor postupně sleduje vývoj myšlení od antiky po vznik antropologie jako samostatné vědní disciplíny, evoluci člověka jako druhu (na základě fosilních nálezů) a rozdělení antropologie na řadu dílčích oborů ve 20. století. V závěru díla se věnuje nebezpečí zneužití antropologických poznatků v rasistických teoriích.... celý text

Přidat komentář

tomas2921
28.03.2022

Dřív jsem antropologii dost žral, ale akademická mě pustila, páč sem se domák´, že nehraje s celým balíčkem (karet). Možná i to je jeden z mnoha důvodů, proč žijeme v kultuře, která je zbraní namířenou na tuto planetu (a ach tak drahé Homo not so sapiens). Nechci nikomu tady ani jinde rozkopávat jeho bábovičky, ale bez hypotézy sjeté opice se nikam nedostanem´ (viz Terence McKenna, ale ani tohle jméno většina evolučních biologů nepřekousne). A to, že zarputile nemůže najít odpověď na 3 základní antropologické otázky, je jenom její mínus (antropologie i kultury). Asi nejsem politicky korektní, ale nikdy jsem netoužil po tom být populární.

roman9739
09.09.2017 5 z 5

Skvělá a čtivá kniha.


hellena1523
30.01.2017 5 z 5

Nenechte se vyděsit velikostí publikace! Doporučuji mít neustále po ruce a pracovat s ní opravdu coby s encyklopedií, jíž také je. Skvělý zdroj pro ucelení informací získaných četbou jiných publikací, popřípadě při přípravě na zkoušky/SZZ z oboru.