Dědictví stínů

Dědictví stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51706/bmid_dedictvi-stinu-LEA-51706.jpg 4 61 9

V románu plném napětí ožívá atmosféra devadesátých let 19. století. Mladičká Hannah McLeodová pracuje v malé pařížské restauraci a pouze její soused, chudý malíř Toby Kent, zná tajemství, jež jí brání v návratu do Anglie. Její osud se změní, když při pouličním přepadení zachrání anglického gentlemana, který ji později požádá o ruku. V té době už je Hannah vychovatelkou v bohaté anglické rodině a postupně se dozvídá další tajemné skutečnosti o svém původu. Společnost ji zprvu odsoudí a pouze Toby jí v těchto těžkých chvílích stojí po boku. Hannah si konečně uvědomí, kde najde své štěstí…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Heritage of shadows , 1983

georginaa
31.10.2020 4 z 5

Vypořádat se s minulostí je vždy těžké. Najít někoho kdo Vám porozumí, chápe a umí naslouchat je též složité. Když se ale někdo najde, začnete mu důvěřovat a někdy se stane víc než přátelství. Hannah to pochopila, musí se se svým životem a minulostí vypořádat.

Alíša236
24.06.2018 4 z 5

Z mého pohledu je toto typická knížka červené knihovny starého stylu a přesně to jsem si teď chtěla přečíst a knížka naprosto splnila má očekávání.

tabaluga
10.03.2018 5 z 5

Mám ráda styl psaní tohoto autora. Trochu mi tam nesedělo francouzské prostředí a postava Tobyho Kenta mi přišla docela vybusna...navic ve mně kniha zanechává otázku, jak to dopadlo s vlastní matkou hlavní hrdinky, přeci jenom Toby obraz nazval jako Dívku s motylem..a na lodi se zdálo, že její matka vidí trochu podobu a nakonec sama zavrhne, že by to bylo mozne..to se ale uz nikdy nedozvim...Kniha s četla moc dobře, dobrodruzstvi, láska...

moore.allonsy
12.07.2016 5 z 5

Knížka se mi velice dobře četla, stránky odsýpaly jedna za druhou. Původně jsem myslela, že když to autor tak zakončil Andrewem a Klárou, že nechá Hannah vrátit se k R.D, ale mé myšlenky byly mylné, jak se ukázalo. Zvratů bylo v ději požehnaně a obzvláště se mi líbily výstižné charakteristiky postav. Přestože se pod dámským pseudonymem skrývá muž, při výčtech myšlenek Hannah to bylo skoro takové, jako by je skutečně sepsala žena a nikoliv jen džentleman vydávající se za ženu.

Veeris
27.06.2016 5 z 5

Skvělá kniha, moc se mi líbí styl psaní a fantazie tohoto autora. Je to má druhá kniha od něj a vždy když už jsem si myslela, že děj skončil a už nic napínavého nebude, tak přišel nějaký další zvrat.. Super čtení

Harry
24.11.2014 3 z 5

Když jsem tenhle románek začal číst, tak jsem netušil, že autorem je muž, skrývající se po pseudonymem Brentová. Vyprávění mladé dívky Hannah je podáno stylem červená knihovna, a proto bych příběh vřele doporučil ženám a dívkám . Hannah prožije opravdu rušný život- od bordelu, kam se dostala již ve třinácti , a pak se stane nástrojem pomsty jednoho dobře situovaného Angličana, což jí přinese další trable. Ale jak to tak bývá u "červených" dílek - vše nakonec skončí dobře, každý/á/ si vybere toho pravého či pravou a knihu můžeme se spokojeným pocitem odložit.

modranka
06.09.2013 5 z 5

Veľmi zaujímavý príbeh mladej Hannah, písaný formou rozprávania v 1. osobe. Čo ma v príbehu však zaskočilo, bolo rozhodnutie Hannahinho zamestnávateľa vyzradiť jej skutočnú totožnosť. Nie, to, že túto skutočnosť vyzradil, ale spôsob, akým to urobil. Kniha sa čítala dobre, príbeh bol zaujímavý, ale myslela som si, že to bude niečo strašidelné... bolo to len ohromujúce. Kto má rád dobrú literatúru a nie len bezduché a banálne príbehy, odporúčam prečítať.

pudlik
05.07.2013 5 z 5

Jedinecna atmosfera prostredi historicke Parize, jejich chudinskych ulicek a zivota v nich.Postupne vyplouvaji na povrch sokujici skutecnosti,ze po smrti matky ve 13 byla prodana do nevestince.A samozrejme pribeh konci nakonec stastne.Stoji za precteni.

bublina77
06.06.2013 5 z 5

Napínavá kniha se zajímavím dějem. Mě se moc hezky četla takže doporučuji :-)