Dědictví

Dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22734/dedictvi-22734.jpg 5 11 3

Pokračování románu Panství dovádí historii rozvětveného Jakobiho rodu až do posledních let 19. století, kdy se přerod židovské komunity, vymaňující se z feudálních tradic, završí všeobecným společenským kvasem a rozčarováním moderní doby. I zde autor na pozadí osudů velké polské židovské rodiny sleduje nejen vzestup a emancipaci místní židovské komunity, ale stejně tak celého Polska... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Estate , 1969

netopýr088
14.04.2023 5 z 5

Toho čo sa v tejto knihe a v románe Panství, ktorý tomuto (vraj voľne, a pritom nerozlučne) predchádza, je obrovská škála, v mnohovrstevnatom príbehu sledujeme nemalé množstvo postáv, a riešia sa tu dilemy náboženské, manželské, rodinné, obchodné... trochu mi vadilo, že sa k niektorým postavám autor vracal po dlhej dobe, a strácal som orientáciu, keďže som nad románom strávil 12dní. Nevadilo mi to však natoľko, aby som stŕhal hviezdičky. Záver knihy je naozaj majstrovský a filozoficky obohacujúci. odporúčam.

green.tea
15.07.2019 5 z 5

I.B. Singer je jako vždy vypravěčsky brilantní. Závěr knihy je mistrovský.

Vojslava
08.01.2014 5 z 5

Kniha rozhodně nezklamala - osudy hrdinů byly dotaženy do někdy značně otevřených konců a nad jejich dilematy bylo občas velmi záhodno se zamyslet. Doporučuji!

Isaac Bashevis Singer
polská, 1902 - 1991