Zápisník smrti 3

Zápisník smrti 3 https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109625/bmid_zapisnik-smrti-3-oHE-109625.jpg 5 428 29

Death Note série

Legendární fantaskní thriller se už dostává ke třetímu dílu. Lightovi se podařilo zlikvidovat většinu svých protivníků, ale ten hlavní, tajemný detektiv známý pouze jako „L“ stále zůstává. Do Lightova pokoje jsou navíc nainstalované kamery a samozvaný tvůrce dokonalého světa je pod přísným dohledem. Jak zvládne dál zabíjet? A aby bylo ještě hůř, na scéně se objevuje druhý Kira.... celý text

Komiksy Thrillery Fantasy
Vydáno: , Crew

Desu Nōto: Gekisō; Death Note , 2003

Lenka.Vílka
28.09.2017 4 z 5

V třetím díle se toho buď stalo hodně nebo vůbec nic, záleží na úhlu pohledu. Hodně myšlenek jako z telenovely (když udělám tohle, bude si myslet tamto, když tam půjdu, bude se myslet támhleto atd.), až mě to místy otravovalo. Stále dobře logicky řešený souboj dvou geniálních myslí, ale na mě moc dlouhej tenisovej mač a naprosto zbytečný sešit, aby si pro sebe taková kravina zabrala tolik prostoru. Jenže je tady zase konec, který vynahradil všechnu (pro mě) vatu a já opět našla důvod, proč přečíst další díl (teda, mám ho na hromádce knih z knihovny, ale pustím se do něj s chutí).

Terva
25.09.2017 3 z 5

Člověk, jehož jméno je zapsáno v tomto zápisníku, zemře.
Překlad (Příklad): Anna Křivánková.

Light Jagami v dalším, již třetím pokračování temného manga.
L už je blízko, ale s Kirou není radno si zahrávat.
Vždy, když je L blíž a blíž, dokáže nás Kira překvapit svou připraveností a nenechá se vyvést z míry. A Rjúk? No, to je nestranný pozorovatel, který možná někomu fandí. Nechává si to pro sebe. Zatím vedou jablka.

Musím si dávat tak dobrý pozor, jako kdybych byl jejich jediný podezřelý.

Čas a podmínky smrti změnit lze, avšak jakmi-le je jméno oběti zapsáno v zápisníku, nelze jej už žádným způsobem vymazat.

A nebylo by to manga, kdy se v tom neobjevil nějaký sport, V tomto případě tenisový turnaj. A bylo to celkem napínavé. Zda však vyhrál L nebo Kira,? To už je jen na čtenáři.

Zápisník je možno půjčit druhé osobě a zachovat si přitom vlastnická práva.
Smrtonoší oči se nezapůjčují.

Na druhé stránce části knihy, nazvané Neštěstí, mě zaujala detailní kresba plechovky od piva. Vlastně je to záběr na novinářský stůl a na něm je detailně nakresleno čtvero plechovek – krásné zátiší. Člověk se až diví, kam může zajít kreslíř, i když, dle mého názoru, ani nemusí. Je to malý, leč významný detail a jeho nakreslení určitě stálo dost námahy.

Sice tu je na konci jakési vyvrcholení a velké překvapení, které přichystal Kira, ale bohužel, velký oslí můstek, jak se tak říká, tu zafungoval, jen proto, aby se mohl příběh dál vyvíjet. Což se mi moc nelíbí. Tímto činem se tento příběh a tato třetí kniha stala vlastně nejhorším příběhem, co jsem zatím četl.

Člověk, který se dotkne Zápisníku Smrti, může vidět a slyšet jeho původního majitele, smrtonoše, i když sám není majitelem deníku.

Ten konec mě hodně zklamal, ale pevně věřím, že se to vysvětlí v dalším příběhu.

Našel jsem šest slušných citátů a vložil jsem je mistru Cigumi Óbamu do prófilu.

CITÁT - Ani jednou mě nenapadlo, že by mě ten zápisník a moc, kterou mi dal, mohly učinit nešťastným.

martinstefko
28.01.2016 5 z 5

Death Note: Zápisník smrti 3 rozhodně není prázdným dílem, ale zase posouvá příběh o něco dál. Navíc se setkáváme s novou postavou, která podle všeho do dění přinese ještě hodně rozruchu. No, přiznám se, že se nemohu dočkat, co bude v dalším díle. Death Note: Zápisník smrti mě naprosto dostal, a tak už nemá smysl se omezovat v hodnocení. Ti, co je komiks nezajímá, nebo nemají rádi mangu, asi nebudou tak nadšení, ale já hodnotím naprosto skvělý příběh, který mě uhranul. Jestli se s Japonci ještě neznáte, zkuste je, nejsou to jen ti podivní mužíčci se zvláštními úchylkami. Oni mají v hlavě skutečně skvělé příběhy.

jirincz
28.10.2013 5 z 5

No a tady už mě to zase chytlo maximálně. Souboj mozků - paráda:-)

ForiCZ
28.07.2013 5 z 5

Další skvělý díl. Právě tady jsem si oblíbil Ryuuka a jeho chroustání jablek.

Petruše90
25.02.2013 5 z 5

Stejně jako předchozí díly super :) Napínavější, zamotanější, těším se na další :D :)

Flipper
12.01.2013 4 z 5

O tom, že ak zatajujete, že ste Kira a ide vám to veľmi dobre a nenaletíte na žiaden trik, ktorý vás ma nachytať - zvyšuje to vašu percentuálnu šancu že Kira ste. Hlavne ak vás skúša ten chlapík, ktorý nemôže sedieť normálne, lebo jeho uvažovanie klesne o 40%. Síce príliš veľké handrkovanie a prekáranie a nutnosť novej postavy už búcha na dvere. Či to bude správne rozhodnutie uvidíme v ďalšom booku.

Lady_Ef
22.08.2012 5 z 5

Skvělý jako předešlé dva díly. Chci další a další (a další...)

fmash
11.03.2012 5 z 5

Třetí díl a stále na úrovni. Nenudí a neupadá do stereotypu.

smrt zfilmováno studenti manga policie zločiny

Tsugumi Ohba
japonská, 1962