Démon stínů

Démon stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307886/bmid_demon-stinu-3hi-307886.jpg 4 120 36

Dcery světla a temnoty série

Lea a Sára jsou sestry – dvojčata. Celý život táhly za jeden provaz a nikdy by je nenapadlo, že jejich pouto dokáže někdo přetrhnout. Když se Sára dozví, že má čarodějnické schopnosti a že je součástí magického světa, o jehož existenci neměla dosud potuchy, rozhodne se, že před ním svoji sestru uchrání. Pod vedením svého nového učitele, strážce Lukáše, se začne učit používat kouzelnou moc. Dřív, než své nadání ovládne dokonale, však zasáhne zlo. Její sestru napadnou démoni a dívky jsou vtaženy do víru boje mezi světlem a temnotou. Do světa plného stínů, tajemství a zla, ze kterého nikdo nedokáže odejít bez šrámů na duši…... celý text

Vikos
10.11.2017 5 z 5

Skvělá knížka :D :)

Lika007
05.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Dneska jsem ji dočetla a jdu rovnou na druhý díl!

MiraiYume
03.09.2017 3 z 5

Přikláněla bych se k 3,5 hvězdičkám. Nenadchla, neurazila... Konec byl velmi předvídatelný. Občas mne do očí praštilo opakování se slov, nebo popis dívek jako "hnědovlásky" - stále dokola, to mi v jistou chvíli lezlo na nervy :-) Ovšem druhý díl si přečtu ráda, už jen ze zvědavosti. Na autorčině stylu psaní je něco přitažlivého a zajímá mne, jestli využije potenciál naznačené další dějové linie.

czeliza
26.08.2017 3 z 5

Knize bych dala tak 3,5 hvězdiček. Nic jsem od ní nečekala, spíš jsem předpokládala, že ji brzy odložím, ale nakonec celkem překvapila. Je to příjemná fantasy oddechovka pro mladé, ale co mi vadilo, byly dialogy. U většiny z nich jsem si nedokázala představit, že by je řekl jakýkoliv reálný člověk. Autorka má hodně v oblibě slovo "však". V knize se objevují nějaká klišé a "Mary Sue" momenty, u Ley obzvlášť, ale sečteno podtrženo, je to hezký český počin a druhý díl si přečtu. Ke konci se mi kniha zdála propracovanější, tak doufám, že se autorka psaním vyvíjí a druhý díl bude už na hvězdičky 4.

Tánička11
21.07.2017 3 z 5

(SPOILER) Zajímavá kniha podle anotace je sdrťující jenže to se vám může jenom zdát je to jenom taková oddechovka nic špatného ale nic bez čeho nejde žít. Na knize mi vadil románek mezi Leo a Anirem, to mi přišlo zbytečné a moc sladké. Taky mi to v některých pasáží přišlo až moc klišovité , ale jinak fajn kniha. Musím podotknout že kniha je od české autorky takže zírám!!!

Calla2002
29.05.2017 5 z 5

Kniha byla velice zajímavá strašně jsem si jí užila ale ten konec jsem trochu tušila i když jsem byla tak jako tak překvapená. Páni....Prostě páni. :-D
doufám že jsou nebo že budou další díly těším se :-)
DOPORUČUJI !

Iwíček
09.05.2017 5 z 5

Za mě naprosto luxusní počtení. Je to již druhá kniha, kterou jsem od autorky četla a musím říci, že má talent. Příběh je napínavý a plný zajímavých zvratů, rozhodně se při jeho četbě nebudete nudit. Osobně jsem si četbu užila a autorčin styl jsem si oblíbila již ve chvíli, kdy jsem si přečetla její knihu V pasti.

Hoshi
02.04.2017 5 z 5

Má první kniha od této autorky a musím uznat, že jsem velmi mile překvapena nejen stylem jejího psaní, ale také celým příběhem, který je velmi čtivý, oddechový a rychle ubíhá. Jen ten konec jsem trošku čekala, ale i tak to na zajímavosti příběhu nijak neubírá :)
Velmi se těším na pokračování.

Dragita
11.03.2017 4 z 5

Velmi příjemné čtení. :) Líbilo se mi to víc, než V pasti, rychle se to četlo a Sára s Leou byly fajn hrdinky. Lea byla živel, měla jsem ji raději (a také měla blíž ke zvířatům - vlci, draci, mořské potvory). Jediné, co mě mrzí je, že závěrečná bitva byla tak mimochodem na dvě stránky, i když se o ní jednalo půl knihy. Ale co už, sestry nebyly zase tak kované v boji a měly vlastní úkoly (a problémy)
Jsem zvědavá, co bude v pokračování. :)

orangerose
15.02.2017 odpad!

začátek knihy ne a ne začíst, nakonec je tato knížka dobrá oddechovka :)

P.S:
ale pokračovat v dalších dílech této série nehodlám

An3t
13.02.2017 2 z 5

No, co bych tak měla říct. Je to lehké čtení a dobře se to čte. Ovšem příběh jako takový mi příjde jako hrozný klišé. Celkový závěr? Fajn knížka na jedno pročtení a už se k tomu nikdy nevrátit.

Ivuska.09
02.01.2017

Líbí se mi styl, kterým je kniha napsaná. Obsahuje složená souvětí, která však není těžké pochopit, je poutavá a dokáže zaujmout - to je to hlavní, co od knihy očekávám. Doporučila bych ji však spíše mladším čtenářům.

Morčička
26.12.2016 5 z 5

Dobrá kniha, ale více se mi líbila kniha: V pasti

Nattynecka
13.12.2016 4 z 5

Autorčina kniha V pasti se mi nelíbila, proto jsem téhle nedávala moc naději, pak mě ale kniha překvapila a četla jsem ji s nadšením. Jediné co mi vadilo, byla ta česká jména a anglická v jednom. Ale to je takový detail. Těším se na další díl. :)

Marthas
10.12.2016 5 z 5

Opravdu nemám, co bych knize vytkla. Přečteno za 24 hodin a opravdu zajímavě zakončeno.
Žádné tiskové chyby nebo jiné paskvily. Jediné, co neoceňuju je to, že to vydavatelsví vydalo jako paperback ale na to samozřejmě neměla naše autorka vliv.
Po autorské stránce vynikajícím způsobem odvedená práce.
Pokusím se v nejbližší době přinést opět recenzi, kde vám knihu přiblížím více.-)

Airin
28.10.2016 5 z 5

Tato kniha byla první, kterou jsem od této autorky četla. A musím říct, že mě příjemně překvapila :)
Kniha se mi četla velmi dobře a svižně. Nebyly zde dlouhé popisy prostředí nebo situací, což značně urychlilo čtení příběhu a dodávalo na gradaci díla. Autorka dokáže svým nevšedním stylem upoutat čtenářovu pozornost a nepustí ji až do poslední stránky.
Byla jsem velmi ráda, že se příběh odsunul z naší Země do úplně jiného světa.
Tento výlet do minulosti a do nové magické země jsem si opravdu užila! Doufám, že druhý díl bude stejně tak dobrý a napínavý, jako byl Démon stínů :))