Dcery ohně

Dcery ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2529/bmid_dcery-ohne-0cc-2529.jpg 4 275 33

Nový román britské autorky vychází z osvědčeného střídání dvou časových rovin, současné a historické - tentokrát z dob první římské invaze do keltské Británie v 1. století n. l. Tři moderní vzdělané ženy (historička, scenáristka a režisérka) připravují pořad o dramatickém životě keltské královny a postupně naváží tak silný kontakt s minulostí, že dávné city a vášně vstoupí i do jejich osudů. Ve víru děje ožívají zlí a vznešení duchové historických postav a o napětí je v zalidněném příběhu opět postaráno až do poslední řádky.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub , Brána

Daughters of Fire , 2004

Holly.W
07.08.2023 4 z 5

Erskinová je skutečně paní spisovatelka. Brilantní vypravěčka. Její knihy čtenáře vtáhnou do děje a nepustí. A nejinak je to u této knihy. Opět se v knize prolíná současnost a minulost. Sledujeme příběh Vivienne (spisovatelky a profesorky) a první britské královny, která v Británii žila za dob římské invaze. Příběhy obou žen jsou nesmírně zajímavé a poutavé. V knize nechybí tajemno a mysticismus. Vše v knize, od postav až po prostředí, ve kterém se děj odehárává je opravdu precizně popsáno.
Důvod, proč jsem nedala nejvyšší známku je, že už toho bylo moc. Posledních 150 stran se některé situace opakovaly stále dokola. Bylo to už moc zdlouhavé. Přiliš mnoho zbytečných postav. Příliš mnoho posedlých postav. Kniha by si zasloužila méně stran a ne takovou, ke konci už zbytečnou rozvláčnost.

Alinke
23.07.2022

nechápu ta negativní hodnocení. Kniha je psaná velmi poutavě, nemá hluchá místa, je tam správně vystupňované napětí a v závěru logické vysvětlení. Spisovatelka si dala detailní práci s popisem zvyklostí v době železné a to velmi oceňuji. A pro mě jako regresního terapeuta, kdy odvádění duchů a energetické narovnávání nevyřešených záležitostí z DNA nervového systému, co si každý v sobě neseme je úžasné, že se někdo odvážil toto popsat. Za mě velmi zajímavá a poutavá kniha a za odvahu na toto téma velký obdiv k paní spisovatelce

petra4080
04.03.2021 3 z 5

Pro me velke zklamani. Autorku mam opravdu rada, ale ne tuto knihu.
Dej se strasne tahne, vse je stale opakovano dokola, vsechny 3 hlavni postavy jsou dost divne a konec dost pretazeny.

wlado
22.01.2021 3 z 5

Pomerne obsiahla kniha, ktorá sa však dobre a plynulo číta. Trochu mi vadil už známy motív striedania dvoch dejových rovín s už predvídateľným obsadením postáv v oboch dejoch.

petronella1
25.11.2019 2 z 5

Moje druhá kniha od Barbary Erskinové, ale se Stromem duchů se to vůbec nedá srovnat. Nemohla jsem se vůbec začíst a nadšená rozhodně nejsem

mananka9
12.11.2019 5 z 5

Úžasný strhující příběh. Přečetla jsem jedním dechem. Doporučuji.

Misa25
09.10.2019 3 z 5

Je to jiz nekolikata kniha od autorky a musim rict, ze zatim se mi libila nejmene, coz ovsem neznamena, ze by se mi nelibila...ale bohuzel mi postavy neprirostly k srdci.

Janule809
01.02.2019 3 z 5

Zajímavá..krásný příběh

Natique
21.11.2018 2 z 5

Ani téměř po sto stranách jsem se nedokázala začíst... Příběh hodnotit nemohu, když jsem knihu nedočetla ani do pětiny, ale styl, jakým autorka píše, mi nesedl.

daniel3339
20.08.2018 5 z 5

Je mi 14 let a tuhle knížku jsem si oblíbila ❤

kvetuse3368
21.06.2018 5 z 5

Přečetla jsem ji jedním dechem. A zapůjčila mamince a ta dopadla stejně.

PavlínaAlžběta
09.01.2018 3 z 5

O proti jiným románům, kde nemohu se odtrhnout od děje, je jsem si připomněla knihu Dcery ohně, kde jsem měla problém snad se vším. Námět s dějem zasazeným do Starověku mezi Římany a Kelty mě neoslovil a příběh se mě nečetl jako ostatní romány. Nebavil mě, napínavost pro čtenáře žádná, vžít se do příběhu, která Erskinová vymyslela se mě nepodařilo. Dalším problémem byly pro mě postavy, počet, jména a zamotávala jsem se. Toto dílo se nepovedlo ničím, závěr už byl překombinovaný a oblíbenou spisovatelku jsem ani nepoznávala. Knihu vlastním, ale číst ji už nebudu.

ferda16
24.11.2017 4 z 5

Knížka byla zajímavá. Nebyl to úplně můj šálek kávy, ale napínavé to bylo a zkusím ještě nějakou.

Irsaf
26.10.2017 3 z 5

Dočteno, ale vůbec me nebavila.

KlaraJahoda
01.08.2017 4 z 5

Začátek byl pro mě poněkud zmatečný. Dělalo mi problém orientovat se v postavách díky podobným jménům a konec knihy byl hodně zbrklý. Ale jinak to bylo příjemné počtení, které mě hezky vtáhlo a nepustilo do posledního písmenka.

jane4352
17.07.2017 2 z 5

Nejdřív jsem se do ní nemohla začíst, pak jsem si říkala, že když už jsem se dostala až sem, tak už bych teda chtěla vědět, jak to dopadne a na konci jsem si řekla, že to fakt za to nestálo. Ještě mě čeká jedna z autorčiných knih, kterou jsem v nadšení z Žila jsem před staletími zakoupila, ale bude mi trvat dlouho, než se k ní odhodlám a dost pochybuju, že dám ještě někdy šanci jiné z jejich knih.

Kerberos
18.06.2017 4 z 5

Erskinovou prostě můžu,jen nedoporučuji číst více knih za sebou

R.E.M.
18.04.2017 3 z 5

Slabé tři hvězdy. Začátek vypadal slibně. Ale asi od poloviny se mi kniha líbila méně a méně. Děj se v pravidelných smyčkách opakoval. Autorka příběh uměle natahovala. Místo úderného a svižného vyprávění, B. Erskine příběh nafoukla dvoj až trojnásobně. Posledním hřebíčkem do knižní rakve byl zdivočelý závěr, který mě opravdu znechutil. Po dočtení jsem zalitovala, že jsem takové slátanině věnovala čas - utěšuje mě jen to, že tento typ knih čtu velmi rychle, takže toho ztraceného času bylo relativně méně.

Linda007
12.03.2017 4 z 5

Zatím se mi líbily všechny knihy od autorky, tahle není výjimkou.

xindl007
08.01.2017 3 z 5

Zpočátku jsem se nudila. Knihu jsem měla rozečtenou asi dva měsíce a dumala, zda ji vrátit nepřečtenou do knihovny. Nakonec jsem si řekla, že jí dám ještě šanci. Po překlenutí určité části už mi začala připadat více napínavá - ale jak to u Erskinové bývá,přemýšlela jsem,která z mých oblíbených postav zaplatí životem. Autorku mám ráda, ale dle mého je to spíš její průměrná knížka a hlavně pořád podobný SCÉNÁŘ - jako by to ani neuměla jinak