Dcera sněhu

Dcera sněhu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136747/bmid_dcera-snehu-G5i-136747.jpg 4 596 193

Nesmírně silný, jímavý, brilantně napsaný příběh o nevšedním osudu dvou lidí, toužících po dítěti tak moc, až si jeho existenci přivolají. Román se odehrává v odlehlé aljašské končině a dny jeho hrdinů – Jacka a Mabel – jsou naplněny těžkou prací. Manželé se velice milují a trápí je jen marná touha po dítěti. Když toho roku napadne první sníh, ze samé radosti si postaví venku před domem sněhulačku. Následující ráno je však sněhulačka pryč – a na cestě jsou vidět drobné stopy. V příštích dnech Jack a Mabel několikrát z dálky zahlédnou blonďatou holčičku osaměle bloudící v lese – ale neodvažují se o tom zmínit jeden druhému ze strachu, že se jedná jen o přelud, podnícený dávno pohřbenými nadějemi na vlastní dítě… V tajuplné, překrásné, ale mimořádně drsné krajině se věci mohou jevit jinak než ve skutečnosti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Snow Child , 2012

BellC
02.04.2014 2 z 5

Na obalu knihy je napsáno - změní vám život. Nezměnila. Ale číst mě to bavilo, ale výrazné obohacení mého dosavadního života necítím.

DajaF
28.03.2014 4 z 5

Výborná knížka!

Balenka
10.03.2014 5 z 5

Krásny rozprávkový príbeh :) Veľmi sa mi páčilo hlavne prostredie, v ktorom sa kniha odohráva.. určite mi tento príbeh ešte dlho zostane v mysli :)

Ninusatko
15.02.2014 5 z 5

Krasny, az magicky pribeh..nadherne opisy, ktore vas vtiahnu do deja, krasne suzitie s prirodou..klobuk dolu pred autorkinou prvotinou..idealne citanie do chladnych zimnych vecerov..knihu vrelo odporucam! :)

soltera
18.01.2014 3 z 5

Zvláštna kniha. Zaujímavá. Dojímavá. Mala som pocit, akoby som čítala modernú verziu ruskej rozprávky o Snehulke.

magnolia
03.01.2014 5 z 5

Tak to byla opravdu krásná kniha. Nepředvídatelný děj, zajímavé postavy, skutečnost i magično, krásné popisy prostředí i děje. Román o lásce, o síle přátelství, o splynutí člověka s přírodou. Dramatické i poetické čtení. Jsem moc ráda, že je mojí první knihou, dočtenou na začátku tohoto roku (a v zimním období). Líbí se mi knižní obálka.
(Po roce jsem na tuto knihu znovu dostala chuť a bavila mě i podruhé. Je to především kniha o síle lásky a opět jsem si moc užívala všechny obyčejné reálie, tolik odlišné od současného života - a pohádkový příběh k tomu. A když se mezi čtením může člověk jít chvíli brouzdat sněhem... dokonalá kniha na tento čas, zvlášť na horách. 6.2.2015).

Daffodila
25.12.2013 5 z 5

Kniha s roztomile dětským přebalem, avšak silným příběhem. Melancholické dílko.

lusila
11.10.2013 5 z 5

Nádherná kniha, ktorá mi pohladila dušu.

Komnenos
09.09.2013 4 z 5

Túto knihu som prečítal za 6 dní. To sa mi už dávno nestalo. Je písaná neuveriteľne ľahko a človek prevracia stránky rýchlosťou dopadu snehovej vločky. Keď som ju dočítal, spomenul som si na knihu Strakatý pes na brehu mora od Čingiza Ajtmatova. Odohráva sa taktiež na ďalekom severe, nie však na Aljaške, ale na najkrajnejšej Sibíri. Aj v Ajtmanovej knihe sa snúbilo skutočné s neskutočným. Obe knihy sú magickým realizmom drsného, ale neľútostného severu. Je však badať isté rozdiely, napríklad aj vďaka tomu, že Strakatého psa napísal muž a Dcéru snehu žena. Naplno som si to uvedomil pri čisto ženských pocitoch a ženskom žiali, ktoré by takto verne nevedel opísať žiadny muž. Preto je asi pre mňa hlavným leitmotívom knihy kontrast krehkej ženy zasadenej do drsnej aljašskej prírody. Nemenej dôležitým motívom je však aj téma utrpenia z nemožnosti mať deti. Je to jednoducho krásna kniha, ktorú vrelo odporúčam aj mužom. A samozrejme v krátkom čase očakávam filmové spracovanie.

MartinaP
04.08.2013 4 z 5

Krásná, jemná kniha z daleké Aljašky. Co je sen a co realita? To není důležité...

bookcase
14.06.2013 5 z 5

Nádherný, křehký, lehce mrazivý příběh.

minirock
23.05.2013 5 z 5

Na to že je to prvotina, klobouk dolů. Krásný, dojemný příběh stárnoucích manželů, jejichž velké přání, mít dítě, je zničehonic vyplněno. Přímo detailní popis drsného života na Aljašce, nádherná ale někdy krutá příroda, malé i velké strasti a radosti farmářů, ale především kniha o velké touze a lásce. Velmi příjemné čtení.

jasnenka
23.01.2013 5 z 5

Tato knížka mě zaujala hned na první pohled, je velmi čtivá. Hlavním tématem je problém bezdětnosti dvou manželů, před kterým se snažili uprchnout na Aljašku s tím, že začnou nový život. Autorka bravurně popisuje tamní krajinu a celkově život v tak opuštěném světě. Jejich "dcera sněhu", která se jim najednou začne objevovat je tajuplná bytost. Pomalu začnou rozmotávat celou záhadu kdo to vlastně je. Závěr knihy je otevřený, každý si může domyslet jak to nakonec všechno bylo. Knihu doporučuji! Je to autorčina prvotina,ale chytne vás za srdce svým poutavým příběhem, skoro pohádkou.