Dcera Sherlocka Holmese

Dcera Sherlocka Holmese https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375421/bmid_dcera-sherlocka-holmese-Vpa-375421.jpg 4 80 25

Netradiční napínavý příběh o dceři Sherlocka Holmese a jejím partnerovi, doktoru Johnu Watsonovi mladším, od mezinárodně úspěšného amerického spisovatele Leonarda Goldberga. Hlavní hrdinové se v něm pokouší vyřešit vraždu v nejvyšší společenské třídě britské společnosti. PÍŠE SE ROK 1914. Joanna Blalocková je díky bystrému úsudku a širokému rozhledu velmi schopnou zdravotní sestrou, což je jen jedno z mála povolání, které v té době může žena vykonávat. Ale poté, co se spolu s desetiletým synem stane svědkem smrtelného pádu z okna zdánlivého sebevraha, navštíví ji starý dobrý doktor John Watson se svým šarmantním a pohledným synem, doktorem Johnem Watsonem mladším, a protože jsou oba uchváceni jejími forenzními schopnostmi, nabídnou jí účast v jejich vyšetřovacím týmu. Joanna a oba Watsoni začnou rozmotávat klubko sherlockovské záhady, jehož vlákno vede od ukrytého pokladu až do druhé anglo-afghánské války v letech 1878–1880. Musí si přitom připravit důmyslný plán, jak dopadnout vraha přímo při činu. Není to ale lehké, protože jim hází klacky pod nohy nejen zločinci, ale i Scotland Yard a britští aristokraté. A i kriminalistika v té době byla úplně jiná, než jak ji známe dnes… Aniž by to Joannino okolí tušilo, i ji obestírá velké tajemství. Ukáže se totiž, že je plodem vášnivého setkání nyní již zesnulého Sherlocka Holmese a Ireny Adlerové, jediné ženy, které se kdy podařilo slavného detektiva přelstít. A Joanna? …Ta dostala do vínku skvělé dedukční schopnosti obou svých rodičů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Edika

The Daughter of Sherlock Holmes , 2017

Lenka_S
09.12.2018 4 z 5

Velmi příjemně plynoucí detektivka ve stylu jakým byly psány i knihy o Sherlocku Holmsovi.

any37
13.10.2018 5 z 5

Moc se mi libí případy Sherlocka Holmese a moc se mi líbí i tento příběh od Goldberga. Napsal originální detektivku, se kterou se v této době už moc nesetkáme. Uvažování Joanny bylo vážně skvělé, že mi i občas připadalo až nemožné.

mikika
10.09.2018 2 z 5

asi ten nejnepovedenější pastiš, co jsem kdy četla - postavy ploché, dialogy pitomé, chování naivní. jestli si takhle Goldberg představuje historii, měl zůstat u svých lékařských thrillerů ze současnosti.

Modrina
11.07.2018 4 z 5

Pokud příběhy Sherlocka Holmese neznáte, asi sáhněte po jiné knize. Tady jsou vazby na holmesovskou ságu značné. Já jsem tyhle příběhy kdysi hltala, znám všechny, a četla jsem i ty, které už napsali jiní autoři. Některé jsou povedené (podle mého např. Chemické příběhy Sherlocka Holmese), některé méně. Tato kniha se mi líbila, četla se velmi splavně, jen možná mohla přinést něco nového. Ale co nového bych asi tak chtěla, že. :)

Danago
03.06.2018 3 z 5

Nikdy jsem nečetla žádný případ Sherlocka Holmese, ale představuji si že tato knížka je napsaná velmi podobně jen modernějším jazykem.
Příběh se odehrává v roce 1914. Doktor John Watson se svým synem a Joanna začnou rozmotávat klubko sherlockovské záhady. Připraví plán, jak dopadnout vraha přímo při činu. Joannna je dcerou Sherlocka Holmese a Ireny Adlerové, které jediné se podařilo slavného detektiva přelstít. A Joanna dostala do vínku skvělé dedukční schopnosti obou svých rodičů.
Myslím že kdo má rád Sherlocka Holmese tomu se knížka bude líbit. Můj šálek kávy to, ale není.

Sherlock Holmes

Leonard S. Goldberg