Dcera čarodějnice

Dcera čarodějnice https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327302/bmid_dcera-carodejnice-h02-327302.jpg 4 231 71

Dcera čarodějnice série

Na jaře roku 1628 nalezne mladá Bess Hawksmith bezvládné tělo své matky viset ze stromu. Ví, že pouze jeden člověk ji může uchránit před stejným osudem - Gideon Masters, Warlock. Ví také, že jeho pomoc nebude zadarmo. V současnosti si Elizabeth v Anglii žije celkem spokojeně. Strávila staletí o samotě, hodně cestovala, přežila epidemie, války i smutek ze své nesmrtelnosti. Její osamělost náhle skončí, když se spřátelí s dospívající dívkou jménem Tegan. Ačkoli je to proti všem jejím zásadám, Elizabeth otevře své srdce Tegan a začíná ji trénovat na čarodějnici. Ale Gideon nespí a před ničím se nezastaví. Za svou pomoc si nárokuje Elizabethinu duši. A Bess nyní musí bojovat za záchranu sebe sama – a navíc, musí chránit dívku, kterou miluje jako svou dceru.... celý text

Literatura světová Horory Dívčí romány
Vydáno: , Omega

The Witch's Daughter , 2009

Nuray
09.02.2021 3 z 5

Když se na to podívám objektivně, není kniha nikterak akční. Je to spíše takový deník, který popisuje život hlavní hrdinky.

Ale.
Díky čtivému stylu se čtenář, který touží po odpočinku, určitě nenudí. Podívá se do historie, a to nejen do dob upalování čarodejnic, ale také třeba do Londýna dob sériového vraha prostitutek. Ne, není to historická četba, nedozví se čtenář nic, co by ho obohatilo. Ale styl, jakým je příběh vedený, ho pohltí dost na to, aby ohodnotil knihu kladně.

Druhé ale.
Hlavní hrdinka je i přes svá staletí existence stále stejně hloupá a naivní. Dělá prakticky tytéž chyby. 3x v knize čteme dokola to samé, jen zasazené do jiného století. Padouch dělá taktéž neustále tu samou prapodivnou věc, díky které jej člověk jednoduše odhalí a jen nestačí zírat, že naše hrdinka nikoliv.

Suma sumárum.
Žádné zázraky, zvraty, taktiky či logiku zde nenajdeme, najdeme však milé pohotové čtivo na dlouhé zimní večery. Druhý díl už mává z police.

Ronnie37
04.01.2021 2 z 5

Není to špatná knížka, ale trvalo mi docela dlouho než jsem to přečetla, nějak mi to nesedlo.

martinaandulka
12.09.2020 4 z 5

Moc krásně se četla a je to zkrátka pohádka pro dospělé.

applause
11.08.2020 5 z 5

Moc hezká kniha, která pro mě byla překvapením. I když jsou tam občas hluchá místa, tak jsem děj prožívala s hlavní postavou. Byl to pro mě po delší době poutavý příběh, u kterého jsem byla zvědavá, jak to dopadne, což jsem nyní u jejího pokračování. Doporučuji.

deedulka
11.08.2020 3 z 5

Z knihy mám trochu smíšené pocity. Na jednu stranu jsem se začetla, jak se mladičká a nezkušená Elizabeth setkala poprvé s Gideonem a co to všechno odstartovalo. Následně jsme se ale dostali do současnosti a mně to nějak nesedělo. Chtěla jsem se vrátit zpět a příběh prožívat v minulosti, kam mi více pasoval. Navíc v současnosti se vyskytovala neuvěřitelně nesympatická otravná osoba jménem Tegan, která mi lezla na nervy. Nakonec se do minulosti v průběhu knihy podíváme ještě několikrát. Ale jsou to kolikrát nové ucelené příběhy s novými postavami, takže to bylo, jako bych četla jinou knihu. Působilo to na mne docela rušivě. Občas to bylo zdlouhavé a utahané. Hlavně u posledního příběhu z válečného období jsem už nedokázala udržet pozornost a občas jsem nějaké pasáže jen prolítla očima. Zbytečně to bylo roztahané a pro účely celého příběhu by postačila třetina.
Závěr na mne působil docela uzavřeným dojmem, i když je samozřejmě potřeba dotáhnout některé věci do konce. Jen nemám potřebu se okamžitě vrhat na druhý díl. Ale jeho čas určitě přijde.

Dukatka
10.07.2020 4 z 5

Hezky čtivá kniha

Povzneseny
08.07.2020 3 z 5

Zajímavá kniha. Na mě trochu roztahaný děj :o).

domča8
14.06.2020

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila a hlavní postavu jsem si hned zamilovala.Co mě ale na knize nejvíce štvalo, byla Tegan,která se občas chovala jako rozmazlený fracek.Nevím proč,ale Wiliam mi do děje nějak nesedl,bylo to takové trdlo.Gideon se mi zalíbil už od začátku a mrzí mě,že nám autorka neposkytla pohled do jeho minulosti,která by mě velmi zajímala.Knihu doporučuji pro takové oddechové čtění :-)

marti7729
16.05.2020 3 z 5

Mám toto téma moc ráda. Knoha má pěkný příběh, ale upřímně občas jsem se přistihla, že myslím na něco jiného. Taková oddechovka, když se vám nechce přemýšlet. Nenadchne, ale ani neurazí..

ProstěAmálka
28.02.2020 3 z 5

Když jsem knihu začala číst, tak jsem si rekla: "Tak to nevím, úplně něco jinyho než jsem si představovala." ale postupem čtení, jsem se do toho opravdu zažrala a těšila se na další a další stránky...
Podle mě, by ani nebyl potřeba další díl, ale třeba změním názor až si přečtu pokračování.

Annaeli2
21.02.2020 3 z 5

Musím říci, že ze začátku mě kniha příliš nebrala, to se obšem velmi tychle změnilo. Já, jakožto milovnice magie i historie jsem se v této knize našla a i když se musipm přiznat, že se mi několikrát zvedl žaludek při popisu jistých lékařských zákroků, opravdu jsem si čtení užila. Gideon Masters je za mě naprosto úžasná postava, respektivě je velice dobře vymyšlený. I když knihu příliš nedoporučuji slabším povahám, kterým vadí popis drastického zranění vojáka či nepovedená operace jater, určitě je kniha dobrým spestřením literatury a autorka jistě o dobách o kterých psala něco věděla.

Teri27
29.01.2020 5 z 5

Parádní! Dlouho jsem na takovou knihu čekala. Skvělé propojení magie a historie. Všechny její povolání mi jsou moc sympatická. Těším se na pokračování.

mstychov
11.12.2019 3 z 5

Knizka je velice zajimava, misty drasticka. Autorka je velmi slusne informovana o obdobi, ve kterem je kniha psana. Tesim se na dalsi dil.

Andrea_I_Am
04.09.2019 4 z 5

Opět se mi potvrdilo pravidlo nesuď knihu podle obalu ... ono se za podle mě ne úplně pěkným obalem skrývá docela hezký příběh, potavý, čtivý, vůbec ne hloupý ...

Blaník8
23.08.2019 3 z 5

Škoda, přeškoda tohohle skvělého námětu..už začátek příběhu nadchl...Vrbový dům...žena putující staletími s vyjmečnými schopnostmi, souzněním s přírodou, znalostí bylinek a jejich účinků, se soucitem a laskavostí pomáhá lidem kolem sebe a probíjí se kolotočem vlastního osudu...
pěkné...ale chyběla tam taková ta plnost, extrakt...chtěla jsem tam něco víc !!!..Zárověň jsem četla Madeleine Roux, ...spojit tak ty dvě dohromady...byl by to nejen poloromantický dívčí románek s trochou magie. Mám doma i druhý díl...třeba to autorka rozvede líp...:-)..uvidíme...

4129
17.07.2019 1 z 5

Z této knihy jsem zklamaná. Měla jsem velká očekávání, která se bohužel nenaplnila. Kniha mě nevtáhla do děje a ani hlavní hrdinku jsem si moc neoblíbila. Jediné dvě části co mě bavily jsou Anglie za rozparovače a příběh z doby kdy se ona a její matka staly čarodějnicemi.

tera47
13.07.2019 4 z 5

jedná se o úžasně napsanou a krásnou knihu se skvělým příběhem u které mě mrzí jedině to že jsem si zatím nepřečetla druhý díl

Mayashell
15.04.2019 5 z 5

nevěděla jsem co čekat a byla jsem mile překvapena, kniha mne zaujala hned od začátku. Střídání minulosti s přítomností, kouzla, čarodějnice ... jsem zvědavá na druhý díl.

Enny06
18.03.2019 3 z 5

Po přečtení teto knihy mám smíšené pocity. Chvílemi se četla dobře. Na druhou stranu tam jsou pasáže které mě vůbec nebavili. Dávám 3,5 hvezdy. Doufám že druhý díl bude lepší.

Barbarita
16.03.2019 4 z 5

Úžasná knížka! Chyběla mi nějaká, do který bych se úplně zažrala a týhle se to povedlo.
Jednu hvězdu strhávám jen za docela častý překlepy a místy nesrozumitelnost, možná pak ještě za vleklejší pasáže, kdy byla hlavní hrdinka v nemocnici a lazaretu.
Jinak bezvadný! Dočetla jsem před chvílí a ještě dneska si jdu pro druhý díl :D

čarodějnice thrillery pro ženy

Paula Brackston