Triumvirát

Triumvirát https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364836/bmid_triumvirat-mo8-364836.jpg 4 57 21

DC komiksový komplet série

Megalomanský ekoterorista Ra's al Ghul realizuje svůj šílený plán - chce předělat svět k obrazu svému. Po jeho boku stojí Supermanův demoliční klon známy jako Bizarro a smrtelně nebezpečná odpadlická Amazonka. Společně tato hrůzostrašná trojka vrhne temný stín na budoucnost lidstva. Staňte se svědky zrodu legendárního spojenectví Batmana, Supermana a Wonder Woman, kteří spolu musí spojit síly, aby ochránili Zemi před apokalyptickým nepřítelem. Dále si Batman a Superman ve svém prvním společném dobrodružství vymění totožnost. Obsahuje: Triumvirát (Trinity č. 1-3, 2003) a World's Finest (Vol 1) (č. 71, 1954)... celý text

Komiksy
Vydáno: , Eaglemoss Collections , BB art

Trinity , 2004

Luigi1
07.04.2024

To se nějak nepovedlo čekal jsem od toho daleko víc

risha03
10.01.2024 1 z 5

Absolutně nechápu, jak jsem tomuto před lety mohl dát 4/5. Nyní díky výzvě přečteno znovu a dle mě je to přesně důvod, proč jsou komiksy mnohými zesměšňovány. Lítající nadpozemský bůh v trenkách namísto spálení Ras al ghula žvaní žvaní, jinak by to celé skončilo v okamžiku (představte si takovej ten meme jak jdou ihned závěrečné titulky). Diana feministka co flákne Batmana za to, že jí políbí (“toto si ty odpornej muži nebudeš dovolovat, ty ty ty). Ras, kterému vše krachne, rozhodne se dobýt Rajský ostrov, aby ho tam nikdo nenašel a mohl znovu plánovat ovládnutí celého světa, řekne poté, co na něho Batman, Superman a Feministka útočí “konečně, moje největší bitva kde se vše naplní (ehm, nebyl cíl se někde schovat?).

Pf. Jdu se vrátit ke komiksům pro dospělé (aktuálně Klece). Ale ne hergot. I superhrdinské komiksy mohou být dospělé, propracované, smysluplné. Toto byla trapnost nad trapností.

Voliarty
08.10.2023 3 z 5

Celkom to ubehne. Pohodový príbeh, kde trojica hrdinov musí prekonať nezhody a poraziť megalomanského teroristu. Má to pár fajn momentov a pár, s ktorými nie som spokojný.

Páči sa mi vzťah hlavnej trojice. Kamarátstvo Batmana a Supermana i počiatočná nevraživosť medzi temným rytierom z Gothamu a Wonder Woman.
I keď sa mi mierne zdá, že niekedy sú postavy písané trochu ,,mimo charakter". Batman tu pôsobí nevrlejšie a brutálnejšie, než ako ho poznám. A k Supermanovi mi moc nesedelo to jeho premýšľanie o Bizzarovi ako zvierati, ktoré treba utratiť. Mimo charakter mi príde aj Ras al Ghul. Áno, stále je to megaloman snažiaci sa v mene planéty spáchať genocídu, ale ta jeho misogýnia a snaha ,,znásilniť" Wonder Woman mi k nemu nepasovala.

Čo sa týka ostatných zloduchov, tak Bizzaro je proste len al Ghulova svalnatá práva ruka. Čakal som, že sa bude aspoň mierne pracovať s tým jeho vnímaným sveta a tým, že nie je ani tak zlý, ako skôr zmätený. Zabudnite ale na nejaké snahy mu niečo vysvetliť, ako povedal Superman, treba ho utratiť. A Artemis mi prišla zbytočná. Keby tu nebola, tak by to dej veľmi neovplyvnilo. A tá jej zmena strán na konci mi prišla z ničoho nič.

Čo sa týka starého príbehu, tak je to blbinka, v ktorej sa Bruce Wayne prezlečený za Supermana snaží Lois presvedčiť, že Clark nie je mužom z ocele. Ale prekvapuje ma, ako je Lois nesympaticky napísaná. Normálne som si prial, aby ju na konci uniesol Luthor a nechal si ju.

Triumvirát má veľa chýb. Napriek tomu ma zabavil a preto si myslím, že tri hviezdy sú ideálne.

AuroN
22.08.2022 3 z 5

Tentokrát jde o komiks, který neurazí, ale asi ani nenadchne. Já vím, je to klišoidní jako prase, ale mě tentokrát prostě lepší popis nenapadá.

Postavy potkáváme v době, kdy se teprve seznamují a pomalu se učí, jak společně pracovat a operovat. Vzhledem k tomu, že všichni tři hrdinové jsou naprosto odlišní, jde o celkem zábavný počin. Rozhodně zde musím autorovi pochválit pečlivý výběr nepřátel, které rozestavěl na pomyslnou šachovnici proti klaďasům. Námět totiž nepůsobí vůbec špatně. Ra´s al Ghul opět zahajuje jeden ze svých megalomanských plánů a je na Batmanovi a Supermanovi, aby mu zatnuli tipec. Pomáhat jim v tom bude Wonder Woman, která ještě tak úplně neví, do čeho jde, ale nedostatek zkušeností vyvažuje odvahou, se kterou se do celé věci pouští. Problém nastává ve chvíli, kdy si uvědomíte, že jde o prachobyčejnou šablonkovitou epizodní záležitost, kde již v první polovině čtení dokážete přesně odhadnout, jak celá skončí a tím pádem jakékoli pokusy o překvapení či zvrat se tak zcela míjí účinkem. Občasná nelogika v chování postav mě tak nechávala celkem chladným, i když je mi trochu líto, že si s tím autor ještě malinko nepohrál, protože prostor tu byl. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to táké akési odfláklé. Esteticky to taky není žádná sláva, ale vyloženě hnus to není. Někdy se mi kresba líbila, jindy postavy vypadaly fakt divně, až mě to zaráželo. Za to prostředí ale fungovalo dobře, hezky se střídalo podle potřeb příběhu a přišlo mi, že jako kulisa funguje obstojně. Zvláštní kniha, jednoznačně ovšem kvalitativní sešup směrem dolů. Superman a Batman v předchozí knize mi celkem utkvěli v paměti a to už je doba, co jsem to četl. Tento komentář píšu po dvou dnech od přečtení a pamatuju si z toho prd. Takovou možná jedinou perličkou v této knize jsou Supermanovi komentáře k Batmanovi, které si však nechává ze zdvořilosti a úcty k příteli pro sebe. Přiznávám, že jsem se u nich občas pousmál, což bych nečekal od tohoto na nic aspirujícího díla.

Nu, takže tak. Je to průměrně odvedená práce. Podle toho dávám odpovídající hodnocení.

Ivan Kučera
11.08.2022 3 z 5

„Život není rakovina.“ – „Ale civilizace ano.“ Ľahký nadpriemer, ale 4* tomu nedám (lebo nudná Artemis a nezáživný Bizarro). Triumvirát pojednáva o historicky prvom stretnutí Supermana, Wonder Woman a Batmana alias „najlepšieho tímu sveta“. Práve chémia medzi nimi je najväčšou devízou komiksovej knihy. Sú tak rozdielni, až to vytvára nielen napätie, ale i humorné okamihy. Ra´s al Ghula mám rád, ale tu je divný. Naopak, skvelá je kresba Matta Wagnera (Batman 8: Chladné dny), zároveň scenáristu Triumvirátu. Wagnerovi s farbami pomohol slávny Dave Stewart (Baltimore, DC: Nová hranice). Wagner si užíva, že mu komiks umožnil predstaviť nielen rôznorodé postavy (mystický Ra´s, temný Batman, optimistický Superman), ale tiež prostredia, ktoré už azda viac odlišnejšie byť nemohli (Metropolis, Gotham, Themyscira). Mattova kresba je veľmi príjemná a sympatická. Lahodí oku, je čistá a hladká. Nenachádza sa v nej nič navyše, ale nie je odlfáknutá, skôr naopak; osobne som si ju veľmi vychutnal. Scenár je pochopiteľný a priamočiary. Treba pri ňom dávať pozor, ale na jeho pochopene nepotrebujete mať načítané dve tony starých materiálov, ako u niektorých iných vecí od DC. Napriek tomu nie je žiadny zázrak. Zápletka ma nebavila; možno by som pri historicky prvom stretnutí troch osobností uvítal paradoxne čosi komornejšie a nie „len“ ďalší koniec sveta. Ak by to poňali ako komédiu stavajúcu na rozdielnosti tria, asi by som šiel na 4*. Žiaľ, nestalo sa a tieto (fakt vtipné a vynaliezavé) momenty sú zadupané do zeme klasickým superhrdinským klišé. Túto moju domnienku potvrdzuje finále, ktoré je veľkolepé a akčné, ale paradoxne to nie je ono, kebyže postavy sedia v reštaurácii a rozprávajú sa, bavilo ma to viac. Na strane druhej, istý okultno-mystický nádych sa mi páčil, pripomenul mi Batmana Mikea Mignoly alebo Prázdný toulec Green Arrowa. Proste, ak sa aj objavil nejaký plus, a ten sa dozaista objavil, prakticky okamžite prišlo rozčarovanie napr. v podobe, že komiks občas pôsobí dojmom, ako keby chýbalo pár panelov, alebo rovno strán (WW je spútaná, Batman nedostupný, na WW strieľa týpek zo samopalu a na ďalšom paneli po týpkovi ani stopa a Netopier oslobodzuje WW).

trudoš
14.04.2020 4 z 5

Jiný přístup ke spolupráci Batmana se Supermanem, přičemž jejich vztah skvěle odlehčují poznámky Wonder Woman, která vedle velkých kluků působí stejně silně a neohroženě. Co mi ale na celé epizodě vadilo, byla role Ra's al Ghula, který tu působí jako šestákový zloduch, kující šílené plány na ovládnutí světa. Taky mi zůstala tajemstvím role Artemis - tedy ne, že bych nechápal, co tu dělala, spíš jsem vůbec netušil, o koho jde. Co bych pak příběhu vytkl po řemeslné stránce je fakt, že se odehrává podle předem stanoveného scénáře, takže zvratům chybí moment překvapení. Ovšem zas jde o uzavřené vyprávění, navíc docela dlouhé a v některých momentech skutečně zábavné. Úplně nejlepší jsou Supermanovy komentáře k Batmanovým mystickým trikům, které jsou pro zostřené smysly Muže z oceli naprosto průhledné. Ale přesto na hru přistupuje, aby přítele ve zbrani neurazil.
Bonusový příběh geniální ve své hlouposti, až mám dojem, že se tehdejší tvůrci mezi sebou předháněli, kdo vymyslí větší absurditu.

MartyManCZ
17.02.2020 3 z 5

Asi se z toho dalo vytřískat víc, ale jako v pohodě akční jednohubka s našimi oblíbenci. Ani boží, ani průserový. Spíš k lepšímu. Jestli si to budu pamatovat i za 14 dní se ale uvidí...

Atlantis
06.01.2020 3 z 5

Triumvirát zanechává na patře lehce hořkou příchuť. Kresba je fórová. Ano, chápu, že šlo o stylizaci, ale je natolik osekaná, že postavy občas vypadají jako svoje karikatury. Navíc se tam každý druhý chová jako pako. Ať už je to vedlejší postava Amazonky nebo jeden z hlavní trojice (Batman).
Příběh je veskrze přijatelný, opět nic světoborného.
Triumvirát je každým coulem obyčejný a průměrný komiks. Škoda.

Bobik9
22.07.2019 4 z 5

Tak tohle bylo mnohem lepší než jsem čekal. I když to byla vlastně týmovka, které snáším trochu hůře, tak to mělo neksutečný spád a vynikaly všechny tři postavy rovnoměrně. Naštěstí je navíc ani nepřevyšovala Wonder woman se svými patriarchálními řečmi. Příběh dobrý, padouši velmi solidní. Hodně mi vadila kresba, která byla dost slabá na takto dobrý komiks. Musím také výjimečně ocenit starý komiks, který mě tentokrát relativně pobavil svou originalitou.

RaggamuffinSVK
28.10.2018 3 z 5

Tak od tohto komiksu by som podľa hodnotenia očakával oveľa viac. Hneď na úvod musím povedať, že kresba bola veľmi čudná. Niektoré scény fajn, iné ako z detských zošitoviek. Najhoršie na tom boli tváre a grimasy niektorých postáv. Hlavne ku koncu to bola zbierka pár fakt bizarných výrazov. Príbeh sám o sebe, respektíve nápad ako taký, nie je zlý. Prevedenie je už, žiaľ, na tom horšie. Postavy sa správajú veľmi nelogicky a dialógy sú častokrát úplná vata. Našťastie to celé ale rýchlo beží, tempo je nastavené tak akurát a nemôžem povedať, že by som sa nudil.

Gordonlord
10.05.2018 2 z 5

Jedna hvězda za několik sympatických okamžiků, kdy se Batman chová tak, jak je mu to vlastní - jako totální sociopat a zakaboněný xicht. Tak ho mám rád a tenhle povahový rys při kontaktu s osobnostmi Wonder Woman a Supermana mě baví. I těch pár kostrbatých, omletých a fousatě neobratných vtipů na tohle téma mi jemně pozvedlo koutky úst. Ta druhá za to, že mě tenhle comics nijak neotravoval a dal se číst.

Jinak příběh je to neskutečně klasický, maximálně klišovitý. Je to vlastně to nejklišovitější klišé, sestavené z těch nejotřepanějších póz, hlášek, příběhových twistů...a vlastně z úplně všeho, do úmoru milionkrát použitého. Krom výše zmíněné Batmanovy suché a antisociální osobnosti tu není nic, co by si z toho člověk odnesl, pamatoval, nebo co by ho překvapilo. Četl jsem to včera a už si matně vzpomínám na něco, co mě mohlo zaujmout. Jo - Wonder Woman byla otravná hysterka a hnusná mužatka. Toť asi vše.

Hwaelos
19.04.2018 1 z 5

Nelogické chování postav (fakt, že totálně), zoufalá psychologizace (svatej Snyder, kterej sice batmanovskou figuru taky prezentuje jako asociála, ale způsobem, kterýmu se dá uvěřit) a kresba, která nepříliš snaživě předstírá styl Eduarda Rissa (to by ovšem musel mít vykloubený zápěstí a kterého by lobotomie připravila o cit pro kompozici. Pokud tohle DC prezentuje jako své top příběhy, tak bůh dík za Marvel.

Woodinko
06.03.2018 4 z 5

Ra's al Ghula mám spomedzi záporákov celkom rád pretože mi príde ako solídny protivník pre superhrdinou preto ma tento komix celkom potešil. Kresba je mierne "jednoduchšia" ale v podstate sa mi páčila. Jediné čo by som bral ako mínus je predvídateľnosť príbehu.

Kopta
04.03.2018 3 z 5

Menší navození atmosféry a ukázka toho jak to chodí ve společenství Trinity. Zde je trochu smůla to, že zpracování je hodně nezáživné v rámci grafiky a jak už bývá, ani příběh není nijak nic extrémně dobrého a zajímavého. DC v tomto ohledu není žádná výhra a komiks po komiksu si to více uvědomuji.

Unterwald
07.02.2018 3 z 5

Příjemné počtení o první spolupráci nejslavnějších "supersuperhrdinů". Sice by se chtělo napsat "zase", ale příjemná kresba a příjemné čtení brání v jakémkoli negativním podtónu. Ra'as patří mezi mé nejoblíbenější záporáky a tady dal opět pěkně na odiv svou slizkost a aroganci. Fuj na něj! Na druhou stranu, že bych si tenhle komiks zapamatoval déle než pár týdnů? Nemyslím si :-(

B-artX
04.02.2018 5 z 5

Bylo to velmi dobré, ale očekával jsem víc. Byl jsem rád za Bizzara a Ra's Al Ghula. Trojice hlavních hrdinů byla fajn, ale trošku mi vadilo, že byli všichni tři tak stejně.. nezajímavý. Třeba v tomto mi přišel komiks Hodný, Zlí a Ošklivý od Marvelu mnohem zajímavější, protože tam byli všechny hlavní postavy charakterově rozdílné, což dělalo příběh o dost zajímavější. Ale i přesto jsem spokojen. Příběh byl velmi dobrý a já se nenudil. Za mě 84%.

P1tr
25.01.2018 5 z 5

Výtečně zpracované společné dobrodružství tří nejvýznamnějších DC superhrdinů, které vtáhne hned na začátku a do konce nepustí. Netradiční kresba může zpočátku působit lehce infantilně a nepatřičně, ale po pár stranách si naprosto získá Váš zrak a po celou dobu čtení nepřestane překvapovat, neboť narozdíl od jiných komiksů nenabízí zajímavé vizuály pouze na větších panelech, ale servíruje pohledné obrázky i na menším prostoru a cpe do čtenářů líbeznost ve velkém. Příběh není nikterak převratný, ovšem účelu spojení titulních hrdinů slouží perfektně a nabízí možnost každému z nich vyniknout nejen dialogově, ale také přímo v akci. Zamrzí pouze místy nepřehledný styl vyprávění, kdy se nelze přesně orientovat, kdo je zrovna u vypravěčského kormidla, ale nejedná se o zásadní chybu, která by kazila dojem z jinak čisté práce.

fvalek
13.01.2018 5 z 5

Tenhle díl mě opravdu nadchnul. Kresba byla zvláštní, ale hrozně příjemná, dokonce se mi i líbil hodně... "statný" Superman, bylo to skvělé. Seznámení s Wonder Woman bylo fajn a byla tu mnohem příjemnější, než třeba v JLA. Supermana mám rád, ten nezklamal. Batman byl jako vždy, nemám ho rád, hodně arogantní, nedůvěřivý, ale co mě opravdu pobavilo byla jeho takřka impresionistická chvilka v ráji. :D
Kdo mě doopravdy moc potěšil byl Bizzaro a dá se říct, že "jednou stránkou osobnosti" i Ras. Bizzaro je takový roztomílek, bavil mě tam (osobně doufám, že jednou v Česku vyjde i samostatný komiks se Supergirl a Bizzarogirl). Kdo mě vůbec nijak neoslovil byla Artemis a Ras ve své "druhé stránce osobnosti". Na jednou je to prostě geniální padouch a podruhé to je magor. :D

FireOfFilth
04.01.2018 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Jak píše kolega "hroubek" kresba se mi ze začátku taky nelíbila, ale pak mě začala bavit. V jednoduchosti je síla.
Příběh se mi také líbil, taková klasická akčňárna o záchranu světa.
Kniha také obsahuje poměrně vtipnou a trefnou hlášku od Ra's Al Ghula, zneškodni tuhle . . barvitě oděnou dívku.

Retro komiks byl tentokrát dost trapný. Nechápu jak Lois nerozezná Bruce Wayna, Clarka Kenta a Supermana.

Knihu hodnotím 4-

hroubek
24.12.2017 4 z 5

Když, jsem tento komiks otevřel, tak první věc, která mě praštila do očí byla kresba. Kresba, jenž se mě na první pohled vůbec nelíbila a celková stylizace mě prostě nebrala. Jenže jen co jsem se trochu začetl, tak si mě kresba získala a já s ní pak ve výsledku neměl nejmenší problém. To se bohužel nedá říci o scénáři Matta Wagnera, který není špatný, ale přehršel dialogů ho v konkrétních místech dost sráží. Fakt mě vadilo, že komiks má čtyři vypravěče(Batman, Superman, Wonder Woman a autora). Nejblbější na tom pak je, že nikoho nenapadlo tyto myšlenkové pochody rozlišit různými barvy, abych se v nich čtenář vyznal. Co se týče komiksu jako takového, tak je to opravdu dobré čtení, které baví a hlavně interakce mezi hlavní trojicí je skvělá a zajímavě prokreslená. Funguje akce, postavy, záporák a i ty dialogy. DCKK mě opět udělalo radost a fakt se těším na další čísla.