Batman a syn

Batman a syn https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328579/bmid_batman-a-syn-SgR-328579.jpg 3 143 21

DC komiksový komplet série

Pod překvapivou novou kapitolou ze života gothamského Temného rytíře jsou podepsány tři komiksové legendy – scénárista Grant Morrison, výtvarník Andy Kubert a inker Jesse Delperdang. Talia, dcera Batmanova dávného protivníka Ra's al Ghula, se kterou kdysi Batman strávil jednu noc, mu představí svého syna Damiana a tvrdí mu, že je otcem. Talia chce, aby si nyní Batman vzal chlapce k sobě a vychoval ho. Batman souhlasí, netuší ale, k čemu se zavázal. Chlapec, jenž dosud vyrůstal v brutálním prostředí Ligy asasínů, si dělá, co chce. Svou agresi obrací nejen vůči svému otci, ale i vůči Timu Drakeovi, nedávno adoptovanému dědici Bruce Waynea a Alfrédovi, Wayneovu věrnému komorníkovi. Je Damian skutečně jen nevychovaný kluk, který se chce vyrovnat svému otci nebo je za vším tajný Taliin plán jak definitivně zlikvidovat Batmana? V podání mistrů žánru, Morrisona a Kuberta, je BATMAN A SYN jedním z nejpoutavějších příběhů batmanovské řady.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Eaglemoss Collections , BB art

Batman and Son , 2015

Luigi1
01.04.2024 3 z 5

Toto sci-fi se moc nepovedlo

fvalek
21.11.2022 3 z 5

Dobře, ten konec vážně neodpustím a docela by mě zajímalo, čím to navazuje. Existuje v ČR pokračování nebo nějaká plná verze? Jinak příběh je to docela zajímavý, drsný. Všude létají hlavičky a smrti se to nebojí. Nicméně přestože plně přijímám, že má Bruce syna, a že se někdy musel ukázat, celá okolnost tohohle zjevu je naprosto nelogická. Talia se objeví, vrazí mu kluka a Bruce prostě kývne na souhlas a čus, nic se neřeší. Pochopil bych třeba malý DNA sken nebo jednu malou bezvýznamnou bublinku o tom, že si vše ověřil a souhlasí to. Ale tohle bylo naprosto nekriticky odsouhlasené. Neproběhlo ani nějaké seznámení jako "Ahoj, já jsem tvůj táta..." Mám rád, když jdou komiksy k věci, ale tohle bylo až moc k věci. Navíc to, že polomrtvý Robin a zmlácený Penny vyšli naprosto bez trestu, to nemá obdoby.

Když opomenu tuhle rodičovskou frašku, samotný příběh o Talii a jejích Man-Batech, stejně tak trio policistů kopírující Batmanovu vizi, to byla ta pravá zápletka, na kterou se kniha měla soustředit. a hlavně ji dokončit. Protože tohle na tom příběhu bylo nosné. a bohužel plně nevyužité...

sgjoli
30.07.2022 3 z 5

Tak tenhle svazek mne bohužel moc nezaujal - neseděl mi. Může za to hlavně ta dějová linka, která mi připadala rozplizlá na všechny strany, neukotvená a celkově taková slabší. Vlastně nevím, co přesně si z toho mám odnést, krom informace, že Batman má syna, který je na půl vycvičený zabiják. Synáček je ovšem dost nesympatický spratek, co mi šel akorát na nervy, takže ani tímhle si mne tenhle díl získat fakt nemohl. Kladně naopak hodnotím tu kresbu a snahu o nějakou akci, kterou mám v komiksech obecně ráda. Ale tady ty akční scény jako by nebyly pospojované do nějakého propracovanějšího příběhu - spíš působily dost nahodile, nesourodě a chaoticky. Ve výsledku průměrné hodnocení a jsem spíše rozpačitá.

wullcann38
20.11.2020 4 z 5

Dobrý komiks

mirec88
03.06.2020 3 z 5

No dalo sa to prežiť, hoci Batman má oveľa lepšie komiksy, ale ako jednohubka fajn. Ale mám s tým zásadný problém a to, že to je useknutý príbeh, ktorý sa ani poriadne nezačal a čo bude ďalej sa asi nedozviem nikdy. Retro potešilo.

1972Sixo
04.11.2019 4 z 5

Škoda neukončeného deja! Ináč - nie zlé.

AuroN
29.03.2019 2 z 5

Komiksu Batman a syn jsem se děsil už dlouho. Od chvíle, co jsem se dozvěděl, že Batman má syna (a je to někdo jiný než Terry McGinnis), bylo mi jasné, že půjde o průser. Dlouho jsem váhal mezi tím, zda si nejdříve přečíst toto dílko, nebo se podívat na animovanou verzi, která by přeci jen mohla být o chlup stravitelnější. No, můžu s klidem říct, že je to úplně jedno. Tento díl DCKK se prostě nepovedl (a s tím filmem to nedopadlo o nic lépe). Příběh je... plytký, ani nemá téměř žádnou hloubku, ničím nechytá a hlavně, NENÍ USPOKOJIVĚ UKONČEN! Damian je otravný, nezajímavý a čtenář si k němu nemá šanci vypěstovat jakékoli sympatie, či jej alespoň z části pochopit. Mám-li být upřímný, ani kresba se neřadí k nejlepším, ale furt se to dá. Z části to zachraňuje závěr, jenž je však sprostě useknut, takže ve chvíli kdy dočtete, listujete knihou jak zběsilí, abyste našli zbývající stránky. Bohužel tam nejsou. Sem tam se najdou i světlé chvilky, které celou knihu jen tak tak drží nad vodou, ale na celkovém dojmu to nijak příliš nepřidá. Závěrem tedy asi takto: přečtěte, zapomeňte na to a vložte hluboko a daleko na poličku za ostatní knihy. Dvě hvězdy, za víc to nestojí.

Placi
12.10.2017 3 z 5

Musím přiznat, že se mi to nečetlo tak lehce jako například Dlouhý Halloween nebo Ticho, když to tedy mohu porovnat s jinými příběhy Temného rytíře z DC UKK. Některé věci mi v příběhu prostě neseděly. Vím, že Damian byl k Brucovi nasazen za určitým účelem, ale přesto mi to přišlo jaksi kostrbaté. Těším se na další díly, snad budu opět nadšen jako u předchozích čísel.

Loxias
25.09.2017 3 z 5

Nebylo to uplne spatny, ale dost tomu chybel nejaky koncept. Obe casti (zvlaste ta druha) zanechali neprijemny dojem otevreneho konce a tak je slo brat spise jako jakousi ochutnavku. Paradoxne me daleko vic uspokojila retro cast s prvnim uvedenim Talie.

IvankaM
06.08.2017 5 z 5

Úžasné.
Kresba nádherná a scénář také nezklamal. Akce sice bylo méně, ale to mi upřímně nevadilo. Líbilo se mi také vidět trochu Bruce a ne jen Batmana :)

Ivan Kučera
09.06.2017 4 z 5

Dnes som bojoval so zločinom. Zločin prehral. Úvod je geniálny: Batman strelí Jokera do tváre, Joker zabíja Batmana a Gordon sa zblázni a skočí šípku zo strechy. To všetko bez toho, aby šlo o sen/nočnú moru. Paráda. Bohužiaľ, inak je kniha Batman a syn plná rozporov. Inými slovami: klasický Grant Morrison. Na jednej strane veselo poskakujúci Robin a Damian roztopašne zamykajúci úbohého Alfréda do skrine a potom dieťa režúce ľudské hlavy a finále s prostitútkami akoby vypadlo z 8 MM a Predátora 2. Rozporuplnosť sa prejavuje aj na kresbe, ktorá je miestami úchvatná a krásna (ninja Man-Bati), ale občas príde záber, na ktorom je predsa len poznať, že vznikol v r. 2006 resp. 2007. Príbeh je plný nečakaných prekvapení a odhalení. Zbesilo upaľuje dopredu. Len čo vás prestane baviť Talia, príde návšteva Anglicka a následne Gibraltáru. Ale jedným dychom musím dodať, že aj pri druhom prečítaní som mal problém niektoré veci pochopiť (napr. práve finále s Batman-Baneom", ktoré s predchádzajúcim dejom ak nerátam prvé strany nijako nesúviselo a napriek tomu mu bol venovaný veľký priestor). Najhoršie je, že príbeh s názvom Batman a syn vlastne o Batmanovi a synovi príliš nie je. Batman zoberie informáciu o svojom biologickom synovi v duchu dobre, čo už. V deji syn nemá veľké opodstatnenie a keby tu nebol, nič zlé by sa nestalo. Čo je fakt bizár. Keď už tvorcovia tak hrozne chceli použiť Damiana, mali preňho vymyslieť lepší príbeh. Samozrejme príbeh je otvorený dokorán, čo je síce bežná prax, ale určite by sa dal vymyslieť aj poriadnejší záver. Záverečné retro ponúka v rámci univerza zásadný komiks, v ktorom sa čitatelia historicky prvý raz v r. 1971 stretli s postavou Talie. Nápad s Batmanovým potomkom sa objavil už v druhej polovici 8O. rokov v legendárnej "démonovskej" sérii (u nás vyšla v DKK Zrození démona 1 - 2). Vtedy sa ale jednalo plus-mínus o slepú, rýchlo zabudnutú uličku. Nebol by to ale pravdaže Morrison, aby túto linku o pár desaťročí neskôr nerozvinul. Rozpracoval motív netopierovho syna tak kvalitne (napriek viacerým zakopnutiam, ale to je tiež Morrison, navyše je uňho otázne, čo je zakopnutie a čo divný umelecký zámer), že sa z Damiana stala plnohodnotná súčasť Batmanovho sveta. Po trochu ťažkopádnom úvode do témy sa z malého zmrda Damiana Waynea stala svieža, báječná postava, ktorá Batmanov svet predsa len príjemne nakopla do nových výšin a našťastie príbehy s ním začali konečne vychádzať aj v našich končinách (Zrozen k zabíjení alebo Perla).

P1tr
26.04.2017 3 z 5

Batman a syn bohužel patří ke slabším kouskům z archivu netopýřího muže. Musím ocenit snahu vydat se trošku jiným směrem a brnkat na rodinnou strunu, nicméně příběh bohužel s tímto motivem příliš umně nepracuje a místo toho, aby se zařízl do hloubky, klouže jen po povrchu a spousta zajímavých načrtnutých prvků není uspokojivě dotažena do konce. Největší chybou ovšem je, že příběh nepůsobí kompletním, uzavřeným dojmem, neboť je zřejmé, že tento kus má být začátkem rozsáhlejší dějové linie, které má v dalších komiksových sešitech pokračovat a na toto dílo navazovat. Na tom samo o sobě není nic špatného, ostatně ve světě komiksů je to tradiční praxe, ovšem jestliže je tato kniha součástí komiksového kompletu, ve kterém z této dějové line bude obsažen nejspíše jen tento kousek, bylo by na místě, aby se jednalo o samostatný a uspokojivě uzavřený příběh.

Gordonlord
27.03.2017 3 z 5

Vcelku průměrný, klasický Batmanovský příběh, který vyšel zřejmě jen proto, že je dost zásadní pro jeho mytologii. Příběh má trochu mezery, celé je to dost vytržené z kontextu moderního Batmanovského vyprávění, pro které je holt potřeba mít načteno hodně z předchozích dílů sešitové série "Batman" i "Detective Comics", které u nás bohužel nevyšly a pravděpodobně - vzhledem k jejich ohromnému počtu, kolísající kvalitě a dlouhodobé provázanosti - nevyjdou. Ale jinak je to fajn čtení, s vynikající, mainstreamovou kresbou. A samozřejmě potěší i dva bonusové sešity ze zlatého ( či stříbrného ? ) věku comicsu na závěr knihy :-)

Pazďa
12.03.2017

Příběh dost důležitý pro Batmanovskou hostorii, ale dost málo zajímavý na to, aby jste si jeho čtení užili dost na to, aby jste jej řadili k výběru nejlepších komiksů DC. Cliff hangerový konec a nevýrazná kresba podkopávají celkový dojem a moc nepřidá ani bonusový sešit o prvním setkání Batmana s Talií Al Ghul který je sice krátký, uzavřený a příjemný ale není to nic co by vás nějak extra muselo zajímat.

zuzak07
10.03.2017 3 z 5

Příběh zde končí dříve než pořádně začal. Slušně načatý námět nevyužívá svůj potenciál, naťukává několik příběhových linek a několik postav a ve chvílí, kdy se začíná něco dít, končí. Škoda. Kresbu jsem si ale užívala.

DennisMoore
24.02.2017 3 z 5

Batmanova slabší chvilka... Ne že by v tomhle komiksu nebyly dobré scény a hlášky, také kresba je fajn, ale příběh mě nezajímal a pořádně mě začal bavit těsně před koncem, který také není bůhvíjaké terno. No, uvidíme, co nám DC komplet nabídne dál. Snad už to bude jen lepší.

Lenka.Vílka
20.02.2017 4 z 5

Proč oceňuji tenhle komplet? Dostanou se mi do ruky dílka, která jsem už sice četla, ale finance, takže to jistila knihovna. Ale najdou se i dílka, se kterými jsem neměla ještě tu čest, protože knihovna neumí číst myšlenky. Batman a syn patří do druhé skupiny a já jsem ráda, že jsem konečně měla tu čest. Dějově ok, ale četla jsem lepší. Mám raději příběhy, které mě psychicky rozsekají a já se z plece stanu mleťák. Což tady nenastalo. Asi mě rozmlsala i kresba, kterou jsem už taky zažila lepší (Silence, Detective Comics a za mě psycho-vizualní majstrštych Arkham). Ale na druhou stranu jsem byla víc potěšená než zklamaná, přestože to taky trochu nastalo.

hroubek
20.02.2017 3 z 5

Je mi líto, že to musím napsat, ale Batman a syn pro mě byl menším zklamáním. Komiks sám osobě není špatný, jen mu chybí nějaké pořádné zakončení a spoustu okamžiku nás tolik nedostane, jelikož nám budou utíkat jisté souvislosti. Komiks jako celek moc nefunguje. O to více je silný v jednotlivých okamžicích, kde je perfektní a přináší tu správnou mainstreamovou zábavu. Pořád je to nadprůměrný komiks, jen ty chyby jsou tady vidět více, než u předchozí dílů DC KK. I tak to nic nemění na tom, že jsem doslova natěšený na další komiksy.

Kopta
19.02.2017 2 z 5

Ach, no to snad ne? Přijde mi, že komiksy s Batmenem, které by měly být silným článkem celého Kompletu zatím jsou spíše nejslabší. Ticho mělo v sobě alespoň nějaké tajemno a působilo celkově zajímavě. Ale Batman a syn je v podstatě výsměch. Je to komiks o tom, jak si Bruce jednou vrzl na obratníku raka nebo kde a no místo, aby z toho byl syn, tak je z toho taky takovej rak. No a vlastně... když něco takovýho čtete, tak čekáte zápletku a mnoho dalších věcí. Ale ono... asi nic. Green Lantern byl suprový i jako jednotlivec a to, že jsou dva další díly je třešnička na dortu. Ale tohle? Tohle nemá ani konec. Bohužel v celku zbytečnost. Nic zajímavého jsem v tom nenašel.

Atlantis
18.02.2017 2 z 5

Tak takhle ne. Příběh absolutně vytržený z kontextu, bude vám nabídnuto několik záhad a vyřeší se kolik? Přesně tak, celá nula z nich. Pokud by šlo o první díl, bylo by hodnocení někde úplně jinde, ale tohle si prostě neužijete.
Kresba byla ve většině případů klasická moderna, ale někdy se výrazy postav zvrhávají do takových karikatur, že by se za ně nemusel stydět ani Kačer Donald (a to komiksy s Donaldem miluju). Jako příklad se mrkněte například na scénu, kde Batmana léčí Alfred po souboji se svalovcem, kdy Bruceův obličej je jako z Looney Toons, nebo na scény s Damianem, který je nakreslen prazvláštně.
Lehce zklamal i starý komiks. Opět o ničem, Talia je zde tuctová dáma v nesnázích a je vidět, že její vývoj nebyl v téhle fázi ani náhodou plánovaný.
Nepříjemnou poznámku mám i k překladu. Není vyloženě špatný, ale občas neskutečně skřípe, slovosled neplyne tak, jak by měl a nepříjemné vás vytrhuje z děje. Sám jsem překladatel a tyhle překlady šustící papírem chápu, ale můžou se vyskytovat někde v amatérských titulcích a ne v oficiálně vydávané knize.
Obrovské zklamání, ale od DC UKK mne zatím neodrazuje.

komiksy DC Comics Batman

Autoři knihy