Maminčin mazánek

Maminčin mazánek https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347188/bmid_mamincin-mazanek-zsU-347188.jpg 4 908 258

DC Charlotte Stafford série

Sleduje... Vyčkává... Kdo je na řadě? Tento thriller o precizním sériovém vrahovi není pro slabé povahy. Musíte být připraveni na šok! Ideální pro fanoušky Angely Marsons. V hrobě v lese jsou pohřbeny matka s dítětem. Ale jeden z nich je naživu, druhý je mrtvý. Detektiv Charlie Stafford je přiřazena ke svému šéfovi Geoffreymu Hunterovi, aby mu pomáhala s tímto případem, kde matky a jejich děti beze stopy mizí. Ztrácí se čím dál více párů a tlak na oba sílí. Podezřelý je dopaden, ale je to skutečně on? Dokáže Charlie zastavit sadistického vraha, jehož jediným přáním je potrestat ty, kteří udělali chybu? Nebo se ona sama nevědomky stala obětí? Nová série s členkou Londýnské metropolitní policie Charlotte Charlie Stafford v hlavní roli je tu! "Knihu jsem přečetla na jeden zátah a srdce mi bušilo až v krku." PENNY HANCOCK... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Omega

Mummy's Favourite , 2016

sona8058
25.10.2017 5 z 5

Naši hlavní hrdinové - Hunter a Staffordová, dělají čest svým jménům. Je to TEN správný lovec a pes, kteří se zakousnou do případu a jen tak se nevzdávají. Nenechají to být, dokud nenajdou osobu, jež je za tohle všechno zodpovědná. Nenechají se odradit ani tentokrát a zvláště v tomto případě, kdy se ztrácejí matky s jejich dětmi.

Tohle téma je hodně citlivé a autorka to ještě dotáhla k "dokonalosti"... Ovšem, v téhle části jsem měla velký problém. Při jedné pasáži jsem Maminčina mazánka rázně zaklapla a musela jsem ho na čas odložit. Musím říct, že to pro mě byla opravdu silná káva a jakmile jsem se dostala k téhle části, tak se mi udělalo dost špatně.
Jenže mi to nedalo a nemohla jsem ten skvělý potenciál tohoto příběhu nechat jen tak ležet. Ano, trvalo mi opravdu dlouho Maminčina mazánka přečíst, ale věděla jsem, že detektivní linka je opravdu dobrá a tak jsem byla velmi zvědavá, kdo je za tím vším.

slunečnice777
23.10.2017 5 z 5

Zajímavě sepsaný příběh. Je trošičku těžší v době napětí se objeví nová kapitola která to utne. Tedy musíte číst dál, občas toto ruší v ději. Detektivka se vším dobrým i špatným. Pachatel vyčůraný, nelítostný svým způsobem maminčin mazánek. Je zajímavé jak dětství ovlivní náš dospělí život. Mnozí z nás by mohli vyprávět dlouhé strasti a slasti života. Tuto knížku mohu jen doporučit.

kristynao
18.10.2017

Přes mnohá pozitiva mi v knize něco scházelo. Něco, co by mě přikovalo ke čtení, díky čemu bych dychtila znát další vývoj děje. Kniha mě nedokázala vtáhnout, pohltit... Snad pro mě byl autorčin styl místy příliš kostrbatý, takový rozpolcený, ne vždy se mi vyprávění četlo dobře, občas jsem se ztrácela. Vím však, že toto je čistě můj subjektivní dojem, který mnoho čtenářů vůbec nemusí sdílet. Také proto jsem nakonec knize dala čtyři hvězdičky - Maminčin mazánek totiž opravdu je velmi kvalitní thriller s dobrým příběhem, sympatickými postavami a nečekaným a překvapujícím rozuzlením.

Matthewbee
09.10.2017 1 z 5

Blbý, těžkopádný, utahaný, nudný, bez napětí. A když to začínalo být napínavý, tak další kapitola to nekompromisně utnula. Louskal jsem to snad sto let. A ten závěr... jak z pohádky pro děcka.

bookcase
07.10.2017 5 z 5

To byl nářez, nemohla jsem se odtrhnout. To téma pěkně hnusné, zejména pro nás matky, prostě pekelná jízda. Ženská a píše jako chlap. Těším se na další případy Charlie.

Nikkaa
26.09.2017 5 z 5

Tak jedina negativa k této knize jsou ta ,ze některých stran sem moc nerozuměla byl spatny tisk,jinak za me top :-) detektiv Charlie Staffordova me hodně prirostla k srdci za mě doporučuji :-)

zuzana2599
25.09.2017 4 z 5

Napínavý a i děsivý thriller, u jehož čtení jsem se i trošku bála, a nebylo mi zrovna příjemně. Pro mne jsou takové činy jen stěží uvěřitelné, ale vím, že lidé se někdy chovají velmi krutě a barbarsky.
Mazánek je vydařená prvotina s originální zápletkou !

Danago
17.09.2017 3 z 5

Pro mě je toto velmi průměrná detektivka. Vyšetřování jsem tam nějak moc nepostřehla. Kapitoly z pohledu pachatele byly tak časté že ,se tam hodně věcí a myšlenek stále dokola opakovalo. Motiv byl pro mě dost nevěrohodný, hlavně výběr obětí nebyl nijak dobře vykreslen. Taky si nemyslím, že by rodiče dělali až tak velké rozdíly mezi svými dětmi. Byla jsem z celého příběhu spíše na rozpacích. Rozhodně nesdílím žádné nadšení, pro mě zklamání.

aja0661
12.09.2017 5 z 5

K Mazankovi muzu rict jedno slovo, ktere vystihuje muj pocit z prave prectene knihy...VYNIKAJICI!!! Knizka prectena za jeden den volna. Nemohla jsem se od ni odtrhnout, neco na tema Angely Marsons. Moc se tesim na dalsi pripady vysetrovatelky Charlie.

mmmisulka.r
12.09.2017 5 z 5

Absolutní spokojenost. Nejprve jsem se bála, že kniha pro mě bude hodně silnou kávou. Ale nakonec jsem to zvládla. Myslím, že duo Staffordová a Hunter se stane mojí oblíbenou sérií!
Více v recenzi - Knižní deníček

SilentRosette
11.09.2017 5 z 5

Vynikající kniha. Skvěle propracované, záhadné, zvrhlé, děsivé ale jednoduše naprosto úžasné a dech beroucí. Knihu jsem měla za necelé dva dny přečtenou a ačkoli už jsem od začátku jaksi podvědomě tušila kdo je vrah, nedokázala jsem se od toho odtrhnout. Zvrácené a tajemné, kruté a smutné. Precizní práce.

Blaufik
10.09.2017 4 z 5

Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu to bylo vůbec špatné. Jen je škoda, že nám autorka nenaservírovala více vodítek, abychom mohli na samotné rozuzlení celého případu přijít sami. Alespoň u mě se po dočtení nedostavil ten známý pocit "no jasně, jak jsem to mohla přehlédnout."

Veve721
08.09.2017 4 z 5

Hodnocení pro mě tentokrát nebylo nijak těžké. Hlavní hrdinka Charlie není protivná, nesympatická ani přihlouplá - naopak jedná racionálně a její charakter působí opravdu realisticky. Stejně přirozeně jsou popsány i vedlejší postavy, kterým autorka věnovala až překvapivě hodně prostoru. Nenásilně nam předkládá množství možných pachatelů, které můžeme podezřívat, přitom linku každého z nich nezapomene v závěru ukončit. Nevznikají tedy žádné dodatečné otázky (co se stalo s tím vzteklounem? jak dopadlo manželství nevěrného právníka?). Všechno do sebe jako celek dokonale zapadá. Plný počet hvězdiček však nemůžu dát. Vadila mi překombinovanost motivů vraha a nedostatečný popis hlavní hrdinky. Přesto hodnotím výsledné dílko velmi kladně. Rozhodně jde o kvalitní úvod nové série a navnadil mě na další díly.

evasamankova
08.09.2017 4 z 5

Čtivý thriller, který ničím nevybočuje z běžného průměru.

Ivuska.09
04.09.2017 3 z 5

Autorka mě upoutala tím, že 35 let pracovala u policie. Ve své knize tedy vychází ze skutečných případů. A to je opravdu příšerné. Samozřejmě do příběhu zakomponovala části ze své fantazie, ale i tak je to náročnější čtení - skutečně nic pro slabší povahy. Nicméně děj je napínavý a únosce se mi odhalit nepodařilo. Závěr byl alespoň pro mě velkým překvapením.

DariDerek
04.09.2017 4 z 5

Začátek byl takový nemastný neslaný a já si myslela, že je to jen další detektivka na českém knižním trhu...

Roubas
01.09.2017 2 z 5

Rychle ubíhající oddechová detektivka, která nepřijde s ničím novým, ale rozhodně neurazí. Závěrečný zvrat mě trošku zklamal, protože podle mého dostal čtenář pramalé šance, aby se ho dovtípil sám, nebo alespoň litoval toho, že si indícií nevšiml během četby. Pro fanoušky žánru dost možná zklamání a průměr. Palec nahoru za sympatickou Charlie a kapitoly z pohledu vraha, i když se tam dost věcí a myšlenek opakovalo.

janahuba
29.08.2017 4 z 5

Jo, tohle je hodně dobrá knížka. Napínavá, děsivá, občas i trochu nechutná. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Tohle přesně od thrilleru očekávám. Odprostěte se od toho, že je na zadní stránce knihy napsáno, že je to pro fanoušky Angely Marsons! Tohle já bych na knížky zakázala psát, lidé pak mají velmi vysoká očekávání. Ale tato kniha mé očekávání splnila a opravdu jsem si čtení jedním dechem užila. Kdyby byl konec o trošičku zapletenější a delší, dala bych těch hvězd 5.

thrillery sérioví vrazi pomsta pohřbení zaživa matky a synové křivda

Sarah Flint
britská