Údolí mrtvých

Údolí mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366462/bmid_udoli-mrtvych-p5n-366462.jpg 5 1080 1080

David Raker série

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná. Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život. Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

The Dead Tracks , 2011

jittik
08.10.2018 5 z 5

Wau! Tak dokonalé, že jsem se doopravdy bála..

zuzana2599
06.10.2018 5 z 5

Opět dokonalý thriller s Davidem Rakerem. David pátrá tentokrát po ztracené dívce a kniha je od začátku zábavná, napínavá, má prostě šmrnc. Nejvíc napětí jsem si užila ke konci knihy, to jsem četla se zatajeným dechem...
Celá série se výborně čte a já ji mohu čtenářům ze srdce doporučit !!

Ketrin.TR
30.09.2018 5 z 5

Jedním slovem SUPER! Napínavé, děsivé, tajemné, čtivé... Všechny tyhle atributy vás ke knížce doslova přikovají takovým způsobem, že máte problém ji dát z ruky i ve tři ráno. Těším se na další čtivo od tohoto autora, tohle jsem zhltla jak malinu :-)

Kaik
27.09.2018 5 z 5

Kdybych byl fantasta, řeknu: Fantastické.
Být věřící, prohlásím: Neuvěřitelné.
Jako fenomén napíšu: Fenomenální, a být puberťák, vykřiknu: Huuustý!

Ovšem jako omezený čtenář bez představivosti mohu pouze konstatovat: Parádní britská detektivka plná akce a napětí, která se navíc naprosto skvěle četla. Tahle kniha má všechno!
A jde to i bez Nesba.

iška
23.09.2018 4 z 5

Tento autor mě prostě baví.

PADA123
20.09.2018 5 z 5

Autor opět nezklamal, příběh stejně dobrý jako předcházející. Autor umí držet čtenáře v napětí až do konce a pak provést překvapivý závěr. Těším se na další díl.

Brembelik745
19.09.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Nedokázala jsem jí odložit než jsem jí dočetla do konce. Snadno se čte, hlavní hrdina je velký sympaťák....líbil se mi závěr knihy, kdy dopodrobna se rozebírá co? proč? kdy? a jak? vrah udělal....to je v málokteré knize...Možná některé věci byly moc scifi ale nevadilo mi to, hltala jsem každou stránku...

adaba
07.09.2018 5 z 5

Další super knížka tohoto autora. Napínavé od začátku do konce, není co vytknout a už se těším na další díl Ztracený.

Dixinka
05.09.2018 5 z 5

Moc pěkná kniha. Od začátku do konce jsem se nepřestala bát. Jistě si přečtu i další knihy.

mikika
20.08.2018 5 z 5

deprese, totální deprese. skvělé čtení, ale ty následky...

Pavlnka
19.08.2018 5 z 5

Napínavé, děj má spád a velmi dobře se čte. Určitě sáhnu po dalších dílech.

kap66
10.08.2018 4 z 5

Weaverův nápad zvolit jako hlavní postavu nikoliv policistu, ale soukromého vyšetřovatele zaměřeného na hledání pohřešovaných byl geniální; u vraždy je vše absolutní, tady existuje naděje nalézt oběť živou, což zvyšuje napětí. Ještě k tomu autor výborně ovládá spisovatelské řemeslo. Pokud čtete díly jako já, tedy v pořadí, jak u nás nesmyslně vycházely, přijdete o některá překvapení. Pokud jste si počkali a tohle je váš druhý díl, snad budete se mnou souhlasit, že se autor posunul výš - a slibuji, kvalita bude stoupat.

karantena
07.08.2018 5 z 5

Parádní kniha s velmi dobrou zápletkou.Nechybí napětí i sem tam nějaká nechutnost.Kniha měla spád,dobře se četla.Psaní autora mě baví nic zbytečně roztahaného.Za mě super.

Jana77
03.08.2018 5 z 5

Rozhodně jedna z jeho nejlepších knih!

Valeyman
03.08.2018 5 z 5

Skvělý Weaver. Dobře vykreslená atmosféra údolí mrtvých. Zápletka taky fajn. Nemám moc co klasicky vytknout. Těším se na další díl Ztracený. Fajn pohled do historie a spojení případu s Miltonem Sykesem.

Danago
26.07.2018 3 z 5

Soukromý vyšetřovatel David Raker, se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Sedmnáctiletá Megan Carverová je už přes půl roku nezvěstná. Zoufalí rodiče se obrátí na Davida. Pátrání se mění ve spiknutí všichni mlčí. Policie Davidovi práci co nejvíce ztěžuje.

Příběh mi připadal hrozně překombinovaný až mě to nebavilo. Bohužel ani první díl nebyl pro mě to pravé ani tento díl. Zřejmě vydavatelé věděli proč tuto sérii začali vydávat až od 4 dílu, zřejmě od něj jsou příběhy čtivější. Dost váhám jestli pokračovat dalším dílem.

mmmisulka.r
26.07.2018 5 z 5

Opět naprostá spokojenost, konečně se objevuje i Malcolm, kterého už dobře známe. Skvělý případ!

Pitu
24.07.2018 5 z 5

Zajímalo by mě, zda najdu knihu od pana Weavera, které bych dokázala dát méně, než pět hvězdiček.... Zatím jsem takovou nenašla a přeji panu Weaverovi, aby všechny jeho následující knihy byly alespoň stejně dobré, jako jeho dosavadní tvorba. Jeho příběhy mě baví, jsou skvěle napsané, strhující, a velmi temné. Vytkla bych možná jediné.... i když jsou knihy docela obsáhlé, stejně jsem je měla pokaždé během chvilky přečtené. A to jsem se držela! Ale člověk je tak zvědavý, že stejně nahlédne do další a další a další stránky.... :-) A teď jsem v pozici, kdy nemám co číst... :-D Ale abych to shrnula.... těšila jsem se na oficiální první setkání s policistou Healym, se kterým jsem se poprvé setkala v "Němých obětech". A tady jsem se dočkala. Skvělý příběh.

JustWomen
22.07.2018 2 z 5

Začalo to docela dobře, ale čím dál, tím hůř a ten konec stál za ... Dočetla jsem jen s vypětím všech sil a za mě ne, přišlo mi, že to autor psal jako stroj, bez citu a proto mě to ani nezasáhlo.

Terez25
19.07.2018 5 z 5

Fajn čtení, Tim Weaver má veliký potenciál, líbí se mi jeho styl a moc jsem si oblíbila postavu Davida Rakera. Už se moc těším na další díl.