Němé oběti

Němé oběti https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330947/bmid_neme-obeti-RNV-330947.jpg 4 716 716

David Raker série

ZTRATIL VŠECHNO, NA ČEM MU ZÁLEŽELO. ZBÝVÁ JEN SPRAVEDLNOST… A POMSTA. Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě a skutečnost, že nikdy nedokázal najít a potrestat viníka, Healymu zničila kariéru a připravila ho o rodinu. David Raker, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách, je jediný přítel, který Healymu zbyl. Zároveň jako jediný chápe, že bez odpovědí Healy nikdy nedokáže najít klid a jeho život zůstane v troskách. Proto se společně znovu pouštějí do vyšetřování. Ani jeden z nich ale netuší, že vrah ze stínů sleduje každý jejich krok a pouze čeká na správnou chvíli, aby je mohl pohřbít i s posledními důkazy svého ohavného činu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

What Remains , 2015

Valeyman
13.07.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, jako všechny zatím od Tima, ale něco mi tam chybělo. Především to, že David tentokrát nepátrá po ztracených lidech ( až na jistou část knihy ). Prostředí automatů mi rovněž nepřirostlo moc k srdci. Dlouhé popisování míst mi nevadí, na to jsem si zvykl a autor umí popsat barvitě. To co mi vadí ( ale za to autor nemůže ) je vydávání dílů napřeskáčku, takže třeba ke konci této knihy jsem se dozvěděl kdo je vrah v druhém případu Údolí mrtvých, kterou mám doma a čeká na přečtení. To mi opravdu mrzí.

martanci2
30.06.2018 5 z 5

Velmi napínavý a čtivý příběh.

pifffka
28.06.2018

Tak to se skutečně nepovedlo. Rozmáchlý začátek, plno nesouvisejících postav, jejichž jednání je třeba na konci velmi krkolomě vysvětlit a hlavně najít souvislosti tam, kde nejsou.

EDAADA11
24.06.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila moc, čtivá, napínavá až do konce.

muchomurka
24.05.2018 3 z 5

Kniha byla napínavá i čtivá, ale mě hrozně vytáčel Healy. Jeho nevyzpytatelnost, náladovost a hrubost byly už přes čáru. Chápu, že se dostal na dno a že měl nějaké problémy a osobní démony, ale tohle už je moc.
Navíc se mi nelíbilo jistý zvrat ohledně jedné z postav.
Jinak jsem byla napnutá a knihu přečetla rychle, to ne že ne, ale doufala jsem v něco lepšího po předchozí knize, která mě uchvátila.

veronika9143
10.05.2018 5 z 5

Prostě opět skvělá záležitost, autor si dává opravdu záležet. Jediné co mě štve, že se to vydává takhle na přeskáčku.

kkristynaa
08.05.2018 5 z 5

Detektivky s Davidem Rakerem mě dostávají a baví čím dál víc a tento díl byl snad zatím pro mě nejlepší. Vždy, když uz se příběh začínal pomalu rozplétat, jsem si říkala, o čem to dále bude, vždyť zbývá ješte hrozně moc stránek, bude to hrozná nuda.. ale ne, autor pokaždé dokáže vymyslet ještě hrůzostrašnější rozuzlení a člověk se pak nemůže dočkat dalšího příběhu. Opravdu kvalitní dílo!

durinka
02.03.2018 2 z 5

Kniha je sice čtivá, ale za mě až zbytečně moc natahovaná! Nedonutila jsem se ji dočíst...

Pitu
13.02.2018 5 z 5

Neskutečně strhující, napínavá a čtivá kniha. Ačkoliv je to moje první setkání s Davidem Rakelem (je trochu frustrující, že jsem se s ním poprvé setkala až v 7. díle celé série), rozhodně není poslední. A pokud je pravda, co čtu níže v komentářích, (že jsou němé oběti nejslabší autorovo dílo) opravdu se na další díly od srdce těším!:-))

Po celou dobu čtení jsem byla napjatá, kniha mě nutila nad dějem přemýšlet i v práci a zavinila mi hodně probděných nocí (nad knihou). Ačkoliv je samotná hlavní zápletka hodně silné kafe, a vlastně ještě silnější, než si dovedete představit, ve mně největší emoční zážitek představuje Healy a jeho život/osud. Za normálních okolností čtu knihy pouze ve vlaku a před spaním. Ale u této knihy to bylo málo. Bylo strašně těžké knihu odložit a zároveň jsem byla smutná, když jsem se nevyhnutelně blížila ke konci... Barvitý popis autora, který někteří kritizují, mi vůbec nevadil, naopak! Díky jeho popisu míst, pocitů, věcí a všeho okolo autor docílil toho, že jsem si dokázala naprosto živě představit, co hlavní hrdina vidí, cítí, prožívá a o to silnější dopad to můj celkový dojem z knihy mělo. Takže za mě je pět hvězd jednoznačná volba. Více takových autorů :-)

konicekbily
08.02.2018 3 z 5

Doporučuji knihu pro učitele literatury ve všech jazycích po celém světě. Zářný příklad toho, jak velice dobrý spisovatel si libuje v psaní - a to mu jde velice dobře - si uspokojil svoji touhu po psaní bez ohledu na to, zda zbytečné natahování a překombinovanost děje by mohlo čtenářovi vadit. a tady mi to už vadilo!

asterixka
04.02.2018 3 z 5

Neskutečně natahované. Přibližně první polovinu knihy jsem si užívala, dokonce jsem měla pocit, že snad bude mít otevřený konec a budu hodně naštvaná :) Ale vše bylo jinak, druhá půlka knihy byla úmorně dlouhá, vše zbytečně vysvětlované a omílané dokola ... no a nakonec ty automaty.... nechápu. Škoda, jinak čtivé a napínavé.

anko57
27.01.2018 4 z 5

Za mě dobrý, délka mi ani nevadila, hodně kombinací až někdy neuvěřitelné.

Hella
25.01.2018 2 z 5

Strašně zdlouhavé, jedna zmíněná postava zcela nesmrtelná, motiv padouchů tedy nic moc - navíc co to jako mělo být to ustavičné stěhování automatů?, neuvěřitelně snadné vyklouznutí další postavy z vyšetřování...
Zkrátka za mě spíš ne.

bigben
15.01.2018 4 z 5

Čtivé čtení, až na to, že hlavní hrdina je nesmrtelný:-)

brabofka
08.01.2018 3 z 5

První setkání s D. Rakerem a dokud budu mít co číst, tak i poslední. Příběh, který by se dal napsat i na polovině stran, byl rozvleklý, než se vůbec něco začalo dít, byla skoro půlka knížky pryč. Kdybych se ze zvědavosti nepodívala ke konci a nezjistila to co mě zaujalo (nebudu prozrazovat), tak bych to po třetině knížky odložila. Takhle mě zajímalo co se vůbec stalo. A konec? Konec se vlastně rovnal začátku. Stejně rozvleklý, milionkrát vysvětlovaný, pokaždé v jiné verzi a jiným aktérem. Až tedy nakonec tím hlavním. Ale stejně. Bez chuti. Navíc jsem se neustále ztrácela v postavách, místech a hlavně čase. 3* víc ani ťuk. A další knížku - v zoufalství, nad tím, že nemám co číst (což se tak do roku 2025 nestane) :-)

mulderka
05.11.2017 3 z 5

O něco napínavější než Bez slitování, ale... přepálená, krajně nepravděpodobná zápletka plus cca 150 zbytečných stránek o ničem /škoda papíru!/ rovná se přesně tři hvězdy a navíc ani chlup.
Zatím mě D.Raker prostě nebere.

Pav
18.10.2017 3 z 5

Kniha je to napínavá, ale zbytečně rozvláčná. Neustálé zabředávání do popisu okolí, které pro vyprávění vcelku nemá význam, narušuje spád celého příběhu. Ve finále jakoby autor ztrácel dech a zápletku překombinoval. Konec byl takový divný, nijaký... Po přečtení "Není cesty zpět" mě tato kniha docela zklamala.

AlenaF
16.10.2017 4 z 5

Celkem dobrá detektivka, hodně akční. Těším se na další. Doporučuji.

zuzana2599
16.10.2017 4 z 5

Již podruhé jsem propadla kouzlu a statečnosti Davida Rakera a za víkend jsem měla tuto objemnou knihu přečtenou.
Strhující a napínavý děj mě natolik pohltil, že jsem jen nerada čtení odkládala a již nyní se těším na další setkání s neohroženým sympaťákem Davidem :-)

mendule
10.10.2017 1 z 5

mám ráda tohoto autora a jeho knihy, vždy mají spád a dobře se čtou, ale tahle mi připadala nezvykle rozvleklá a zbytečně překombinovaná, trochu jsem se trápila s dočtením.