Chemie smrti

Chemie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51879/bmid_david-hunter-chemie-smrti-TKi-51879.jpg 4 227 227

David Hunter série

V Norfolku nedaleko zapadlé vesničky Manham je nalezeno znetvořené ženské tělo. Doktora Davida Huntera, který se v těchto odlehlých končinách snaží zapomenout na tragickou smrt svých blízkých, se tento nález dotkne i proto, že oběť – Sally Palmerovou – znal osobně. Když ho osloví místní policie s prosbou o pomoc při pátrání po vrahovi, nejprve odmítne. Poté co se začnou objevovat v okolí další znetvořená těla, lidská i zvířecí, zasáhne vesnici vlna paniky a nikdo už nevěří nikomu. Podezření padne i na Huntera, jedině on však má dostatek znalostí na to, aby brutálního vraha odhalil a zastavil. Napínavý debut, který dovedně kombinuje metody forenzního vyšetřování ve stylu Patricie Cornwellové a žánr psychothrilleru. Autor už vydal dvě pokračování.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Chemistry of Death , 2006

Půca4
09.11.2016 5 z 5

Detektivku jsem dostala k narozeninám, aniž bych si o ní předem řekla, takže jsem se pustila do knížky, o níž jsem nic nevěděla. Přestože nebyla severská, na které jsem zvyklá byla opravdu dost dobrá! Konec mě vážně ohromil!

Michla76
03.10.2016 1 z 5

Upřímně, ani se mně to moc komentovat nechce, ale ta jediná hvězda si obhajobu zaslouží.
Četla jsem autorova první díla, která u nás zatím nebyla vydána a ta byla mnohem lepší. Možná ne tak "čtivá" nicméně mou pozornost získala právě tím. Autor v nich dokázal vytvořit postavu psychopata hodnou zapamatování schopností popsat, jak psychopaté nejsou schopni svou abnormalitu vnímat a své skutky nejenže nepovažují za něco zvláštního, oni je považují za oprávněné.
Tady se to ale nepovedlo a ta jediná hvězda je za to, že konec byl sice přitaženej, ale tím jak to bylo vylíčené se to dalo vydržet číst.

Val
17.09.2016 5 z 5

Přiznám se, že začátek byl peklo. Já , se svou bujnou fantazií jsem párkrát neměla daleko k tomu se vyloženě pozvracet. :-) Nicméně jsem vydržela a díky za to. Vrah by mě ani ve snu nenapadnul. Napínavé do poslední stránky. Další autor do oblíbených.

TaLu
26.05.2016 5 z 5

Kniha mne překvapila poutavým dějem spojeným s lidskostí a přesvědčivým vykreslením různých postav. Hlavní hrdina mi byl téměř okamžitě velmi sympatický - člověk, který si životem nese tíživé vzpomínky a přesto se snaží žít dál. Vrah se mi tak nějak nabízel po celou knihu a nakonec to podezření bylo téměř přesné. Konec mi přišel zbytečně dramatizovaný, uvítala bych, pokud by se víc nesl v duchu celého příběhu. Ale celkový dojem výborný, těším se na další knihu a mohu vřele doporučit.

konicekbily
22.05.2016 4 z 5

Dobré odpočinkové počteníčko se zbytečně navíc dramatizovaným závěrem.

davas
05.05.2016 5 z 5

Až překvapivě dobrá kniha,výborný děj,zápletka a celkový styl psaní ....za mne 5 hvězd a doporučení ....

čekanka13
14.02.2016 5 z 5

Výborně napsaná detektivka, přesto, že rozuzlení bylo podle mne trochu přitažené za vlasy, dávám pět hvězdiček.

syskas
11.11.2015 5 z 5

Čítala som skoro do štvrtej ráno. To sa mi nestalo už niekoľko rokov :-). Veľmi dobre napísané, zaujímavé, nedalo sa odložiť na ďalší deň.

miloslav0399
22.10.2015 5 z 5

Moc se mi líbila kniha Chladný popel, a proto jsem si rychle sehnal i další příběh s Davidem Hunterem. A opět nezklamal! Kdo je vrh se sice nabízelo již od raných fází knihy, ale překvapivá pointa přesto nechyběla. Atmosféra izolované vesnice je podána přesvědčivě a k navození neblahého pocitu stačí i pouhé vztahy mezi obyvateli, sadistický vrah je už jen třešnička na dortu.

haWranka
06.07.2015 4 z 5

Opravdu dobrý krimi/thriller, skvěle vykreslená atmosféra a rozuzlení, které jsem sice tak trochu prokoukla, ale ne úplně, a to už se mi moc často nestává. Někdo tu psal, že byl hlavní hrdina nudný, ale já si to nemyslím. Je to prostě normální chlap. Někteří čtenáři detektivek jsou už asi příliš zvyklí číst o cynických alkoholicích, jak je poslední dobou zvykem. Klasický hrdina je pro mě příjemným osvěžením. Už se těším na další díl.

trudoš
25.05.2015 3 z 5

Pro ty, kdo rádi forenzní detektivky, ideální volba (ovšem nedoporučuji číst u jídla), stejně tak pro ty, kdo si libují v suchých anglických detektivkách (nebo alespoň v detektivkách odehrávajících se v Anglii). Já bohužel čekal sarkastický cynismus a hutnou atmosféru, něco ve stylu Stuarta MacBridea. Takže drobné zklamání, pod což se podepsala i má neschopnost si jakýmkoliv způsobem oblíbit ústředního hrdinu. Není špatně vykreslený, jen je prostě... nudný. A to tak, že jsem mu nebyl schopen držet ani palce u nohou. Rozšifrování zločinu a označení pachatele už pak celkovému dojmu jen nasadilo korunu - kdo mi prozradí důvod, proč je jeden z aktérů příběhu na vozíku, má u mě zmrzlinu.

Paulika
18.05.2015 4 z 5

Skvela kniha. Moc se mi libi styl Simona Becketta. Poslechl jsem si uz vsechny jeho audioknihy s Davidem Hunterem (zatim celkem 4 + 1 kratka v nemcine) a za me velky obdiv. Skvele vystupnovane, vcelku i uveritelne, i kdyz se autor take nevyhnul obcas tezko uveritelnym zvratum. Jeho zatim posledni novelou je "Stone Bruises" (Der Hof) sice bez Davida Huntera, jako samostatny thriller, ale o to lepsi. Nechapu nase vydatelstvi, proc se slepe orientuji jen na skandidavskou detektivku, kdyz jim tady unika kvalitni cetba.

Šárka5875
02.05.2015 5 z 5

Výborně napsaná kniha. Od samého začátku jsem měla pocit jakéhosi tajemna. Moc dobře se příběh četl, konec každé kapitoly už dopředu lákal k dalšímu pokračování v četbě. Rozhodně jsem se ani trochu nenudila a konec byl pro mě vskutku překvapivý. Kniha byla velmi zajímavá i z hlediska soudní antropologie, kterou jsme mohli dost dobře poznat. Určitě vyzkouším i další autorovu knihu.

minimonisek
29.12.2014 3 z 5

Povedená detektivka, s překvapivým závěrem. Kniha se četla moc dobře, ale mohly být trochu kratší pasáže o vracení se hlavního hrdiny k minulosti, kde přád řešil svou ztrátu.

Jia
04.04.2014 5 z 5

Napínavá, inteligentní i poučná, příjemně se čtoucí, plná zvratů a překvapení, detektivka jak má být. Milovníkům tohoto žánru určitě doporučuji k přečtení.

kadgam
21.07.2013

Kniha ma chytila na začiatku a nedalo sa prestať čítať do konca. Trošku thriller, trošku poučné dobrý spád deja aj zaujímavo opísané lokácie - kniha na jednotku.

kormoran78
03.05.2013 3 z 5

Velmi čtivý příběh, u kterého jsem se ani chvíli nenudil. Konec se mi zdál zbytečně překombinovaný. Chystám se na další díl.

Neri
30.04.2013 5 z 5

Tak tahle kniha mě dostala. Skvělá atmosféra britského venkova, lehce depresivní vyšetřovatel, celé je to takové hodně "britské". Psáno lehce, čtivě a ten závěr - šok je slabé slovo. Vřele doporučuji!

evasamankova
05.03.2013 5 z 5

Skvělá detektivka s překvapivým koncem, u kterého vám spadne brada. Psáno lehce a svižně.

soukroma
14.02.2013 5 z 5

Velmi napínavé, se stupňující se hrůzou a překvapivým rozuzlením. Už dlouho mě děj knihy tak nepohltil ... člověk by se mohl i začít doopravdy bát. Britský styl se nezapře: zatímco u amerických knih podobného typu je vše prvoplánově přehnané, takže se člověk buď pousměje, nebo dějem rychle otráví, zde je pohlcen dobrým stylem vyprávění a nepřehnanými gesty. Vše je tak akorát určeno pro mráz po zádech.