Chemie smrti

Chemie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51879/bmid_david-hunter-chemie-smrti-TKi-51879.jpg 4 227 227

David Hunter série

V Norfolku nedaleko zapadlé vesničky Manham je nalezeno znetvořené ženské tělo. Doktora Davida Huntera, který se v těchto odlehlých končinách snaží zapomenout na tragickou smrt svých blízkých, se tento nález dotkne i proto, že oběť – Sally Palmerovou – znal osobně. Když ho osloví místní policie s prosbou o pomoc při pátrání po vrahovi, nejprve odmítne. Poté co se začnou objevovat v okolí další znetvořená těla, lidská i zvířecí, zasáhne vesnici vlna paniky a nikdo už nevěří nikomu. Podezření padne i na Huntera, jedině on však má dostatek znalostí na to, aby brutálního vraha odhalil a zastavil. Napínavý debut, který dovedně kombinuje metody forenzního vyšetřování ve stylu Patricie Cornwellové a žánr psychothrilleru. Autor už vydal dvě pokračování.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Chemistry of Death , 2006

85098211
08.05.2020 5 z 5

Nejprve bych moc chtěla poděkovat za doporučení knihy mou oblíbenou uživatelkou Olčou (Olous1), protože jinak by mne ani nenapadlo se po ní poohlédnout ;-). A to by byla velká škoda. Příběh je totiž výborný, perfektně napsaný a neskutečně čtivý. David Hunter není žádný suchar, jak by čtenář (možná) mohl očekávat, ale právě naopak sympatický chlap, který má všech pět pohromadě - což následně využije při vyšetřování případů vražd. A nakonec se mu také podaří pachatele odhalit, i když hodně dlouho podezíral - a já s ním :-), někoho úplně jiného... Závěr knihy je jedna velká jízda, proto za sebe dávám s přehledem plný počet a časem se budu těšit na další Davidův případ ;-).

Olous1
01.05.2020 5 z 5

Tak tato kniha byla dlouhou dobu v mé knihovně a konečně jsem po ní sáhla a musím říct, že to byla opravdu pecka.Četlo se to samo,žádné hluché místo. Já rozhodně doporučuji. Autor mě velice příjemně překvapil a určitě si přečtu další knihy od něj.

Veronika33
15.08.2019 5 z 5

Tak na túto knihu platí 100%-ne "nesúď knihu podľa obalu", dlho som odolávala tejto knihe, veď povedzme si na rovinu nevyzerá extra lákavo. No musím povedať, že takú pútavú knihu bez hluchých miest som už dlhšie nečítala. Odporúčam všetkým, ktorým sa páčia thrillery alebo detektívky a určite si časom zoženiem aj jeho ďalšiu knihu.

RADIN
11.08.2019 3 z 5

No neviem či by sa Jenny z toho čo prežila,len tak spamätala.Ale inak fajn čítanie.

Laura99
21.07.2019 4 z 5

Zbytečně zdlouhavé, někde jsem to jen projížděla očima, abych se posunula a konečně věděla výsledek.

BariEli
30.03.2019 4 z 5

Takhle se to má dělat! Takhle má být vystavěná správná napínavá kniha. Tleskám! Vidíte do hlavy hlavnímu hrdinovi, který vlastně žádným hrdnou být nechce. Chce být neviditelný, chce obyčejný "nudný" život na vesnici a tři roky to funguje. A pak... no nenapíšu nic, abych neprozrazovala;-) Ale opravdu to stojí za přečtení.

temuchin
07.12.2018 4 z 5

To šokující závěrečné překvapení jsem tak trochu čekal, což se mi většinou nestává. Ale nijak to neubíralo na čtivosti a zábavnosti, přece jen to bylo nakonec trochu zamotanější, než jsem si původně myslel. Fajn zábava pro milovníky anglických vřesovišť a studenty venkovských poměrů.

sissque
03.12.2018 5 z 5

Skvělý thriller!
Musím říct, že jsem měla hodně velká očekávání a kniha mě nezklamala.

Nevím, co mám napsat, abych nic neprozradila.
Každopádně jeden "článek" vraha mi byl jasný, odhalila jsem "mozek operace", ale jo, nakonec to autor uhrál tak, že jsem byla i překvapená a vůbec jsem si nemyslela, že jsem odhalila jen jednu část.
Konec byl možná trochu moc, ale na to už jsem si u těch thrillerů docela zvykla.

Veliká škoda, že u nás nevyšly další díly.

Lady Jane
09.11.2018 5 z 5

Jako první jsem četla Chladný popel a byla jsem absolutně nadšená,takže jsem si hned vzápětí opatřila díl první a přímo jsem ho "vdechla". Stejné překvapení na závěr jako u Chladného popela,kdy zdánlivě vyřešený případ během pár posledních stran nabídne nečekaně šokující a velmi akční finále. Škoda,že toho od pana Becketta není k dispozici více, David Hunter je sympaťák a klidně bych s ním strávila v posteli pár dalších napínavých večerů ;)

Erlif
15.10.2018 4 z 5

Dlouho jsem odkládala tuto knihu, kterou jsem dostala jako dárek. Nakonec mě velmi mile překvapila. Napětí nechybělo, hlavní hrdina David mě bavil, místy se člověk opravdu nemohl odtrhnout, a když mi jednu chvíli problesklo, kdo v tom má prsty, jaká radost, že jsem se nespletla... skoro nespletla :-)

ivoiro
13.08.2018 4 z 5

Začátek knihy byl velice rozvláčný. Konec ale frčel ve vysokém tempu. Asi zkusím sáhnout asi i po dalším dílu.

ArwenAragorn
25.12.2017 5 z 5

Výborný čtivý a napínavý thriller, kde jsem se dozvěděla i něco víc o forezní antropologii.Postavy jsou velmi dobře vykresleny a závěr pro mě šokující.
Jenom nedoporučuji některé pasáže číst u jídla.

Kamil2
14.12.2017 5 z 5

Thrillery čtu rád a přečetl jsem jich kvanta. Splní svůj účel a zapadnou v záplavě dalších. Mnoho z nich jsem hodnotil pěti hvězdami a přitom si za pár měsíců nedokázal vzpomenout o čem vlastně byla. Vím, že tahle bude také jedna z nich, ale plně splnila svůj účel - čtivý svižný thriller, při jehož čtení zejména poslední třetiny knihy jsem si musel držet klobouk na hlavě, taková svižná jízda to byla.

intelektuálka
13.08.2017 4 z 5

Zajímavý thriller, místy trochu drsný ale je tam vše, co k napínavému příběhu patří - i láska.

Merlinit
30.07.2017 4 z 5

Dalo by se namítat, že se autor ústy hlavního hrdiny často opakuje. Dala by se knize vyčítat i jistá banalita stran minulosti hlavních hrdinů a pohnutek jejich jednání. I přesto jsem knihu bez potíží dočetla a čas u ní strávený nemám za ztracený, takže u mě vlastně celkem dobrý!

pavčape
02.05.2017 3 z 5

Nějak mě knížka místy přestávala bavit. Dočetla jsem ji sice, ale nebyla pro mě top. Jak málokdy hádám kdo je vrahem, nyní jsem to chtíc nechtíc tušila a správně. Sice jen na 50 %, ale napadlo mě to v jenom okamžiku a bylo to tak! Časem jistě zkusím i Chladný popel.

maličkán
01.05.2017 4 z 5

Drsné hned od první kapitoly, dobře se četlo. Ten konec byl tedy pěkné překvapení.

Atanone
24.04.2017 4 z 5

Dle dobrého klíče "bude to ten,koho nikdo nepodezřívá" se pachatel jevil jasný asi od poloviny knihy,přestože se moje podezření jevilo jako směšné.Byla jsem zvědavá,jak to autor zaonačí,aby mu to klaplo a jestli budu nakonec překvapená .Stalo se a já jsem se dobře bavila. Forenzní detektivky miluju a nad několika klišé mávnu rukou,vymyslet něco opravdu originálního je čím dál těžší a mě osobně tahle kniha nezklamala.
Přidávám se k doporučení nečíst tuto knihu při jídle

JankaV80
26.03.2017 5 z 5

Knihu jsem měla půjčenou od tchyně, aby mi zpříjemnila pobyt se synem v dětské léčebně. Přestože jsem autora neznala a byla jsem trochu nesvá, zda nevezu knížku zbytečně, velmi příjemně mě překvapila. Začátek byl po mě sice trochu horší, nemohla jsem si chvíli zvyknout na to, jak je kniha psaná, ale to se velmi rychle změnilo. Napínavý děj a dobrá zápletka s forenzní antropologií člověka nenechají na pochybách, že si vybral dobrou detektivku.

Johnsons007
30.01.2017 4 z 5

Celkem tradiční náměť, po tragické smrti rodinných příslušníků se hlavní hrdina schovává na venkově. Atmosféra typicky britská, prostředí nepříliš vykreslené. Samozřejmě se dalo čekat, že ve finále bude překvapení, ale autor se příliš nevěnoval postavě pachatele, ani nevykreslil hlouběji vztahy mezi aktéry knihy. Za mě tři a půl, celkový dojem dobrý za náhled do forenzní antropologie.