Dítě zvané „To“

Dítě zvané „To“ https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12035/bmid_dite-zvane-to-1MA-12035.jpg 5 784 233

Dave Pelzer série

Kniha Dítě zvané „To“ je šokující historií jednoho z nejkřiklavějších případů týrání dětí v dějinách Kalifornie. David Pelzer v ní s ohromující otevřeností vypráví neradostný příběh vlastního dětství.

Literatura světová Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Columbus (ČR)

Child called „IT“ , 1995

pavla9879
20.10.2016 5 z 5

Velice silný příběh o tom, čeho všeho jsou lidé schopní.
Nechápu, jak něco takového může matka udělat vlastnímu dítěti.

TerkaPS
05.10.2016 3 z 5

Děsivý a politováníhodný osud malého chlapce a k tomu totální selhání systému... jak může uniknout pozornosti (škola, sousedé, kamarádi...) dítě několik LET!!! týrané tím nejhorším možným způsobem?! To nechápu. K tomu absence jakéhokoliv vysvětlení, proč se z milující matky stane téměř vražedkyně a proč se její "pozornost" zaměřila právě a pouze na jednoho konkrétního syna.
Velmi silný příběh, ale dokázala bych si ho představit zpracovaný lépe.

wimim
25.09.2016 5 z 5

O Boze..z teto knizky jsem se jeste dlouho vzpamatovavala. Silnější pribeh jsem jeste necetla a takovou uzkost v hrdle jsem u zadne jine knizky nepocitila.

angelak
24.09.2016 4 z 5

Neskutečný příběh - jak něco takového může udělat matka vlastnímu dítěti.

vendy.b.
14.09.2016 5 z 5

Takový hyenismus a naprostou lhostejnost opravdu nikdy nepochopím.

buccaneerka
29.08.2016 5 z 5

Knihu jsem koupila v Levných knihách za myslím 19 Kč. Dávám pět hvězdiček, i když hodnotit takovou knihu jako výbornou se mi vzhledem k obsahu zdá poněkud zvláštní. Téma je otřesné, jen pro silné povahy, ale napsaná je tak, že přečtete za jeden večer. Sháním další díly.

f.enjoy69
18.08.2016 3 z 5

Ke knize jsem se dostal docela náhodou a říkal jsem si, že nebude nutně na škodu si "něco takového" přečíst. Opak je ale pravdou - člověk čte o malém, nevinném klukovi, který zažívá jednom utrpení za druhým, za kterým stojí vlastní matka. V půlce knížky jsem si říkal, jestli mám vůbec chuť o něčem takovém číst dál, protože násilí nepolevovalo a představivost taky zapracovala. Dočteno, ale se značnými problém. A nemám asi ani důvod číst další díly... Přesto je asi dobré o něčem takovém vědět, nepochybuji, že takových případů, přestože ne tak vážných, bude hodně. Ačkoliv se o tom moc nemluví. Jako zkušenost dobré, je důležité, aby se i o takových věcech psalo a mluvilo. Po literární stránce nic moc (ani jsem to neočekával).

Co mně osobně asi vadí trochu víc je autorův web. Je mi sympatické, že se angažuje, promlouvá k lidem, sdílí své zkušenosti atd. Ale to, že člověku hned po příchodu na stránky nabízí další z jeho xy knih nebo užívá sousloví jako "služba lidstvu", to se mi docela příčí. Trochu střízlivosti by to chtělo... Dnes už se asi "rejžuje" fakt na všem. Ach jo...

spackova.p
03.08.2016 4 z 5

Silný zážitek.

Michaela823
03.08.2016 5 z 5

Velmi zajímavá knížka, moc mě bavila a přečetla jsem ji jedním dechem. I když jsem musela párkrát rozdýchávat, co se s malým Davidem vlastně dělo. Určitě doporučuji a klobouk dolů před Davidem, že to vše přežil. Jen škoda, že všechny tři díly se nedají koupit v češtině. Mám pouze v angličtině.

Leome
26.07.2016 4 z 5

Kniha je založena na tom, že má čtenáře dojmout a psychicky vyždímat. To se jí v mém případě povedlo. Kniha je psána velice čtivě a zajímavě, ale autorovi bych vytkla, že se více nerozepsal. Také my chybí něco jako dodatek, kde by autor zkráceně popisoval, co bylo dál: co bylo s matkou a otcem, zda se s nimi a bratry stýká... jinak velice dobrá kniha.

zuzca.h
11.07.2016 3 z 5

Otřesný příběh dlouhodobé ignorace okolí. Jen by mě zajímalo co přimělo matku vylívat si zlost právě na Davidovi a ne i na jeho sourozencích.

hana1984
08.06.2016 5 z 5

bulela jsem jak malena

Hedik1608
02.06.2016 3 z 5

Pribeh velmi poutavy, ovsem kdyby se autor vice rozepsal co bylo podstatou te matciny zmeny v chovani k nemu, co vedlo jeho otce k, da se rict napomahani matce k jeho tyrani, proc sourozenci byli takovi,atd... Mnoho otazek mi po precteni zustalo v hlave a mela jsem pocit neuplnosti pribehu.

baandy
07.04.2016 3 z 5

Přečteno v rekordním čase za dvě rána při cestě do práce, byť pocit rozčilení z toho čeho jsou někteří lidé schopní, přetrvá ještě hodně dlouho, zvlášť jestli dokončím celou triologii, jak mám v plánu… Davida je mi moc líto a má můj obdiv, že to nevzdal a snaží se v současné době pomáhat podobně trpícím... Ve vzduchu, ale stále visí otázka „Proč“ se chování jeho matky změnilo ze dne na den a proč se mstila pouze jemu a s ostatními sourozenci vycházela docela dobře. Co se v té dříve šťastné rodině opravdu stalo a zapříčinilo matčinu šílenost..a to vysvětlení mi tam chybí.

dpxcz
20.03.2016 5 z 5

Velmi emotivní kniha, která ve mě nechala hluboký zážitek. Až jsem si říkal, jestli to je vůbec možné, aby se rodiče/matka chovali/a ke svému dítěti tímto způsobem. Několikrát jsem si říkal, jestli spíše nečtu nějakou knihu od Stephena Kinga.
Každopádně jako rodič nechápu, jak se někdo může tíhle způsobem chovat ke svému dítěti.

RSR
19.03.2016 4 z 5

Velice silný příběh a velmi oceňuju odvahu autora a jeho sílu, že byl schopen o tom co zažil ještě napsat. Nicméně, kdybych nevěděla, že se jedná o autobiografii a že tyto věci se opravdu staly a na knihu bych se dívala jako na literární dílo, asi by mě zas tolik nezaujala. Chybí mi tam spoustu odpovědí, například proč týrala jen jedno dítě a podobně. Trošku mi připadá, jako by se nejednalo o autobiografický román, ale o odbornou literaturu určenou pro mládež.
Každopádně doporučuji přečíst a ještě jednou, velký obdiv autorovi.

Jido
03.03.2016 5 z 5

Kniha, u které člověk nechápe, jak se matka může chovat ke svému dítěti. A obdiv autorovi, že se dokázal vypsat z tak hrůzných zážitků.

Korala
04.02.2016 5 z 5

Kniha, u které jsem měla co dělat abych nebrečela v autobuse při cestě do práce. Kniha, kterou jsem příležitostně musela zavřít a rozdýchat. Kniha, kterou nelze nedočíst i když to člověkem zmítá.

Lidudu
28.01.2016 5 z 5

I kdyby byla pravda třeba jen čtvrtka z tohoto příběhu, bylo by to nepředstavitelné. Člověka hned napadne jak je možné, že taková monstra jako Daveova matka vůbec mohou mít děti. Nepochopím nikdy, jak může být nevinné dítě někým takhle týráno. Pro mě je Dave jeden z nejstatečnějších lidí na světě. Nejenže jako malé dítě projevil neskutečnou vůli žít, když bojoval o holý život a vlastní matkou, ale jako dospělý projevil podle mě i obrovskou odvahu, když svůj příběh odvyprávěl. Ono to totiž nebude úplně jednoduché odhalit celému světu svoje neštěstí, soukromí a v jistém smyslu ponížení.

barunka_n
26.01.2016 5 z 5

Neskutečný příběh, nedokáži si představit, že někdo, kdo nosí dítě 9 měsíců pod svým srdcem by byl schopen takového hnusu. Příběh je mrazivý a dech-beroucí.