Dítě zvané „To“

Dítě zvané „To“ https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12035/bmid_dite-zvane-to-1MA-12035.jpg 5 784 233

Dave Pelzer série

Kniha Dítě zvané „To“ je šokující historií jednoho z nejkřiklavějších případů týrání dětí v dějinách Kalifornie. David Pelzer v ní s ohromující otevřeností vypráví neradostný příběh vlastního dětství.

Literatura světová Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Columbus (ČR)

Child called „IT“ , 1995

Pistácie
11.07.2013 5 z 5

Šokující čtení! Pro nás, kteří jsme si tímhle neprošli, jen těžko představitelné, že by to vůbec mohla být pravda. Nechápu, jak se člověk dokáže takhle změnit, jak se z milující matky dokáže stát taková nestvůra, která nenávidí vlastní dítě. A ještě více nechápu otce, který svého syna miluje, ale nezastane se ho v ničem, nebojuje za něj, nechá ho v tom všem samotného!!!!

Mikejla1308
11.07.2013

Tuto knížku jsem začla číst a dočetla jsem asi jen do půlky, jak jsem byla šokována. Asi jsem ji četla jako moc mladá. Určitě se k ní vrátím. Příběh je velmi syrový, děsivý ale hodně dobře čtivý.

evafort
09.06.2013 4 z 5

Hrozný příběh, nejhorší na něm je, že je podle skutečnosti, nějak si neumím představit, že se tak opravdu může někdo chovat k dítěti. Není hezké o tom číst, ale je potřeba vědět, že se takové věci dějí a také najít odvahu k pomoci, pokud se s nimi setkáme a nebýt lhostejní.

avel
28.05.2013 4 z 5

Já nevím co napsat.
To, čím si autor prošel je neuvěřitelné a rozhodně se to nečte snadno. Má můj obdiv, že dokázal vypovědět své hrůzné dětství.
Na druhou stranu po literární stránce se mi to nelíbí. Chápu, že u takové knihy nejde tak o formu, ale spíše obsah. Autor se ale pokusil i o formu, a ta pro mě dobrá není. Chvíli děj popisuje naivně jako malý chlapec, za chvíli o všem přemýšlí jako dospělý již s odstupem. Kvůli tomu se mi to četlo špatně. Možná by bylo lepší vypovědět jen holá fakta a nebo to literárně zpracovat tak, že bych se bála tmy... Tohle pro mě bylo takové nemastné, neslané.
Ale přesto všem doporučuji. Je až neuvěřitelné, co se může v rodině dít. Ale bohužel, tohle není ojedinělé...

pakoshka
22.05.2013 5 z 5

Hrůza. Mrazivé, děsivé a o to horší, že je to autobiografický román. Brr...

Melaanie
17.05.2013 5 z 5

Velmi zajímavá knížka, příběh byl opravu děsivý a vůbec nechápu, jak to ta matka mohla dělat ale ještě víc nechápu, jak tomu všemu mohl jeho otec jen přihlížet a nic nedělat.

rtesarova88
11.05.2013 5 z 5

Děsivý obsah, ale jinak se kniha četla výborně. Doporučuji.

petrzel
08.05.2013 5 z 5

Kniha je šílená, když si člověk uvědomí co dokáže matka udělat na dítěti. Možná je z toho opravdu nejhorší to jak se zachoval otec. Dávám pět hvězd a obdivuje Pana spisovatele.

Clairka
01.05.2013 5 z 5

K tomu ani nejde nic napsat....

Jančislava
15.04.2013 5 z 5

Nechtělo se mi dávat hvězdičku, protože to bylo strašný čtení, ale uvědomila jsem si, že za to nemůže autor, ale jeho rodina. Je dobře, že ten hnus ze sebe dostal. Ukápla mi několikrát slza a dlouho ve mě příběh zůstal. Pro něj dávám 5 hvězd

Lenka 13
31.03.2013 5 z 5

Velice šokující příběh,nepochopitelné jak může matka takto zacházet se synem a otec jen přihlíží.

evasamankova
25.03.2013 5 z 5

Četla jsem už před delším časem, ale dodnes v sobě mám hrůzostrašný pocit. Hodně moc smutná kniha.

Hendrychova.K
05.03.2013 5 z 5

Autor má můj obdiv! Tohle já prostě nikdy nedokážu pochopit. Jak někdo může být tak zrůdný k vlastnímu (nebo i nevlastnímu) dítěti?!

Terka1
15.01.2013

Chci se zeptat kde jste všichni ty knihy sehnali?Já je u nás v Ústí nemůžu vůbec sehbat... :o(

Jack Bauer
11.01.2013 5 z 5

Tuto tenoučkou knížečku jsem přečetl jedním dechem a nemohl jsem uvěřit, že to je autobiografický román. Opravdu neuvěřitelné. Co to je za zrůdy mezi námi?

petrak
25.09.2012 4 z 5

Strhující, šokující.. otřesné :-( Opravdu hrůza co vše se může dít :-(

hojchna
08.09.2012 5 z 5

Je až k neuvěření, co všechno se může stát. Knížku jsem si v knihovně půjčila "omylem", doma jsem mrkla doprostřed a po přečtení asi dvou stránek jsem myslela, že ji ani číst nebudu.. Nakonec jsem ji během noci přečetla, husinu jsem měla snad celou dobu..

dark.ma93
14.08.2012 5 z 5

Neuvěřitelnou sílu musel mít malý Dave, že to vše vydržel a nezbláznil se. Je ještě neuvěřitelnější, že s něj vyrostl tak skvělý člověk, který není traumatizovaný. Je taky neuvěřitelné, že matce to prošlo! Jak mohla sociálka nebo lidi ve škole jí dítě dávno neodebrat?! Jak je možný, že o tom týrání tehdy nikdo nevěděl? Kde se v matce ta krutost brala?! Nedovedla jsem přestat číst, málokterý příběh je tak strhující.

nikbara
13.06.2012

Jsem ráda, že Dave Pelzer překonal svůj osud ,zvítězil nad temnotou, do které ho uvrhoval člověk,jenž mu měl být nejblíž a prvním spojencem v lásce. Je mnoho rodin ,které za dveřmi svých domů ,drží před okolním světem tajemství nejrůznějšího druhu.V této knize je jedno rodinné tajemství vysloveno a skrze to vysvobozena lidská duše ze spáru vězení.Vždyť není ojedinělé ve světě, v kterém žijeme , kam až dokáže člověk sejít ze své cesty, pod vlivem alkoholu,strachu,nepřijetí sebe...Vrhám se na druhý díl "Ztracený chlapec."

Alca007
19.05.2012 5 z 5

Strhující knížka, naprosto šokují. V některých okamžicích jsem ani nedokázala číst.
Neskutečný jak někdo může být tak krutý a týrat své vlastní dítě. Nechápu, že jí to prošlo.
Knížku jsem přečetla za jediný den. A hned začala číst pokračování .......