Dash & Lily: Kniha přání

Dash & Lily: Kniha přání https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223810/bmid_dash-lily-kniha-prani-223810.jpg 4 598 159

Dash a Lily série

Dash tráví v knihkupectví Strand dlouhé hodiny a jednoho dne najde mezi ostatními knihami červený zápisník, v němž je série úkolů souvisejících s knihami. Samozřejmě mu to nedá (taky který knihomol by odolal?) a pustí se do jejich plnění. Na závěr pak napíše do zápisníků svůj vlastní úkol a nechá ho na smluveném místě. A v tom okamžiku vstupuje do hry Lily (jak už jste asi uhodli, právě ona je majitelkou zápisníku i autorkou úkolů). A následuje série šifer, dopisování, vtipných míjení se i setkávání.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Dash & Lily's Book of Dares , 2010

Barbra06
10.08.2015 3 z 5

Nějak mě to vánoční nadšení v půlce opustilo a šlo to tak až do konce knihy. Jádro příběhu zajímavé a postavy celkem taky. Jen jsem od toho čekala přece jen o malinko víc.

Alex.Barunka
05.08.2015 4 z 5

Nevím co mě to napadlo, číst takovou knihu v největších teplech, možná proto na mě atmosféra vánočního New Yorku vůbec nepůsobila. Ale jedná se o opravdu milý příběh. Snad od konce jsem očekávala trošku víc.

nikol9947
14.07.2015 5 z 5

Většinou si vybírám knihy podle toho, že o nich někde slyším, že vidím dobré recenze, a nebo jen podle toho, že se mi líbí obálka.
U téhle ani nevím, co mě zaujalo. Nemá obálku ve stylu, že bych po ní hned sáhla, a proto jsem ji asi chtěla zkusit.
Celou knížku jsem přečetla za den. Nejdříve to pro mě bylo trošku těžší na čtení, ale postupně jsem se do toho dostávala.
Na to že jsem spíš milovnice fantasy, jsem si tuhle knížku zamilovala. Někdy se k ní určitě vrátím. Třeba o Vánocích, abych tomu přidala dobrou atmosféru.
Dávám jí 5*

DominikaFuch
12.07.2015 5 z 5

Asi jsem jako jedna z mála a nechápu jak může mít tato kniha jen 76 %. Je naprosto super. Jak nápad, tak zpracování obsahu. Dashovi poznámky jsou opravdu vtipné. Ráda se k ní zase někdy vrátím.

Sobotikova
28.06.2015 5 z 5

Kniha mne mile překvapila Nečekala jsem, že se budu tak dobře bavit. Zajímavý námět mne nezklamal, dvě sympatické hlavní postavy a spoustu milých vedlejších postav.

PetikLozik
18.06.2015 3 z 5

Hlavní zápletka knihy byla nápaditá. V knize se mi líbili spíše pasáže Dashe s jeho vtipnými poznámkami. Nejlepší postava z celé knihy je rozhodně paní Basil E., nebo spíše její rozhovory s Dashem. Celkově posloužila kniha, jako milá oddechovka a nečekala jsem od ní ani nic víc.

Selena2000
14.06.2015 4 z 5

Knížka byla hezká, nápad byl skvělý, ale zpracování nic moc.
Dva různé pohledy umožňovaly lépe chápat celý děj knihy, pokaždé jsem se těšila až se zase začtu, ale bylo to až moc nerealistické. Oba měli všude známé, měli všude přístup.. to se mi moc nelíbilo, ale humor v této knize nechyběl, láska taky. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila.
Knize bych dala 3,5-4*.

Knížkařka
13.06.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila...
Líbilo se mi psaní i z pohledu Dashe i Lily, nutno však podotknout, že někdy jsem s jejich názory nesouhlasila... Je to dobrá oddychovka, o romantiku není nouze, ale právě ta ,,romantika" je zde převlečení do rudého zápisníku a to mi vůbec nevadí...Takže doporučuji, je to příjemné počtení...
Vezměte si, že to co psal David Levithan(pohled Dashe-viz.Zajímavosti) je vlastně chlapská/klučicí reakce na nějaký podmět, který se často řeší v takových těch Bravíčkovských poradnách.Není lepší si tedy přečíst tuto knihu, než celý den projíždět různe poradny? A ještě se u této knihy pobavíte...

Manifest blech
18.05.2015 1 z 5

Skvělý nápad, škoda jen, že se jim nepovedlo jim ho lépe zpracovat.

Antoaneta
09.04.2015 4 z 5

Pěkná kniha se zajímavým příběhem- originální nápad.Je to taková příjemná,milá a romantická oddechovka.

maid
04.04.2015 3 z 5

Od Rachel Cohnové jsem nic nečetla, zato David Levithan mě uchvátil svojí knížkou Den, co den, těšila jsem se proto, že si podobné dobré počtení zopakuji. Bohužel se tomu tak nestalo. Dost nepravděpodobný příběh přejdu, je to přece jenom kniha, ale to chování postav - zvláště Lily - bylo tak...divné. Lily prostě nebyla napsaná jako normální šestnáctiletá holka, tipla bych ji tak na dvanáct. Dash by o něco lepší, ale ke konci knihy jsem mu už přestávala věřit.

snilek.holka
01.04.2015 4 z 5

Tohle bylo takové to lehké štění a přesto mě to šíleně bavilo. Nápad se mi velice líbil a i když jsem se bála, že to bude to jediné co ocením, nebylo tomu tak a za to jsem vděčná :)

warca
22.03.2015 5 z 5

Moc hezká kniha! Už jen to, jak byla psána a jak vznikala, bylo obdivuhodné. Příběh měl hezký spád a mě se líbil.

ciniminisek
11.03.2015 3 z 5

Bohužel zdánlivě dobrý potenciál celé knihy kazí maličkost v podobě povah hlavních hrdinů. Aktéři byli popsáni tak, že jim nelze věřit jejich snahu, ani začínají lásku. Na svůj věk byli moc dramatičtí a filozofičtí, což i přes výjimky je jasné, že v jednom městě a v jedné chvíli se dva tací zkrátka nenajdou.

muchomurka
06.03.2015 3 z 5

Knížka mě upoutala anotací, navnadila mě na skvělý nápad. O to větší bylo mé zklamání, když jsem ji četla. Příběh mi přišel těžkopádný, vůbec neplynul. Hlavní postavy mi nebyly nijak zvlášť sympatické, vůbec jsem se nedokázala se do Lily vžít, na Dashe jsem si tak nějak zvykla.
Co však velmi oceňuji je překlad, kdy spousta vtipů a postřehů a narážek založených na jazyce byla přizpůsobena češtině a po této stránce tak nedošlo k zabití pointy vtipu.

vaili
03.03.2015 4 z 5

Mně se to fakt líbilo jiné, milé, neokoukané vtipné :)

Lumine
27.02.2015 3 z 5

Zajímavá vánoční romantika, kterou byste si měli přát k Mikuláši, aby vás správně naladila na nastávající svátky.
Připravte se na 276 stran plných chytrolínství, trapných situací a KNIH.
Mladá dívka z bohatší rodiny má teplého bratra, který se rozhodne své sestře někoho dohodit. Jak to udělá? Vezme červený deník, napíše do něj pár úkolů a strčí do nejdražšího antikvariátu v NY. Co z toho vznikne?
Prakticky okamžitě se na to chytí mladý, pohledný hošánek. Oba mají přístup do pozoruhodného množství prostor, kde se příběh skvěle odvíjí.
Konec za to stojí. Tuhle větu si pamatujte a tuhle vánočně laděnou oddychovku si rozhodně přidejte na seznam "Chystám se číst."

Bee
25.02.2015 3 z 5

Už v úvodu musím říct, že jsem od toho čekala mnohem víc, ale to je tím, že předchozí kniha, kterou jsem od Davida Levithana četla byla Den co den a to bylo naprosto fenomenální. Tohle bylo o hodně slabší a dějově to byla spíš taková oddechovka. Sem tam nějaký ten vtipný moment, jak už to v životě bývá, ale mám pocit, že jsem z tohohle žánru knih už odrostla. Prakticky se tu zabýváme vztahy mezi postavami, které jsou ode mě o dost mladší, a navíc je to podáno takovým tím klasickým způsobem, takže nic zvláštního. Co se hlavních postav týče, přišly mi těžko uvěřitelné, ale jako oddechovka dobrý.

pikilo
16.02.2015 3 z 5

Byly Vánoce a já si chtěla přečíst něco vánočního, bohužel asi jako u 50% všech knih, byla anotace naprosto zavádějící a nic neříkající. Nikdy bych si nekoupila příběh, kde jsou dvě děti, kteří řeší na svůj věk, úplné ptákoviny. Kdyby v anotaci bylo napsáno, že je kniha o dětech, nikdy bych si ji nekoupila a byla bych šťastná. Bohužel šťastná nejsem ale jsem si jistá, že teenagerům se to bude líbit, to bez pochyby ale mě prostě ne. Knihu bych doporučila mladým lidem, a lidem co rádi čtou young adult literaturu a mají rády příběhy o dětské bezstarostné lásce, která prostě musí skončit dobře.

Ruxandra
11.02.2015 3 z 5

Byl to takový milý příběh, ale čekala jsem od toho více. Možná kdybych se ke knize dostala už během vánočních svátků, působila by na mě její slavnostní nálada s větším účinkem. Nicméně jako kniha pro odpočinek je to skvělé.