Dash & Lily: Kniha přání

Dash & Lily: Kniha přání https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223810/bmid_dash-lily-kniha-prani-223810.jpg 4 598 159

Dash a Lily série

Dash tráví v knihkupectví Strand dlouhé hodiny a jednoho dne najde mezi ostatními knihami červený zápisník, v němž je série úkolů souvisejících s knihami. Samozřejmě mu to nedá (taky který knihomol by odolal?) a pustí se do jejich plnění. Na závěr pak napíše do zápisníků svůj vlastní úkol a nechá ho na smluveném místě. A v tom okamžiku vstupuje do hry Lily (jak už jste asi uhodli, právě ona je majitelkou zápisníku i autorkou úkolů). A následuje série šifer, dopisování, vtipných míjení se i setkávání.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Dash & Lily's Book of Dares , 2010

handulli
03.01.2019 1 z 5

Anotace mě navnadila, ale samotné čtení mě nebavilo, nedokázala jsem se začíst.

LaDouceBrise
27.12.2018 3 z 5

Knížku jsem si vybrala, protože jsem si chtěla odpočinout u nenáročného příběhu plného lásky, a těšila jsem se, že z ní načerpám trochu té vánoční atmosféry klidu a pohody. Kouzlo Vánoc se autorům opravdu povedlo zachytit, i když trochu v americkém stylu - vše bylo dle mého názoru přitažené za vlasy a v tomto duchu se nesla i dějová linka příběhu. Dlouho mi trvalo se do knížky začíst a po celou dobu četby jsem příběh jen sledovala, nedokázala jsem se do Dashe a Lily vžít a prožívat s nimi osudové okamžiky jejich lásky.

Originální nápad s červeným zápisníkem mi nejprve připadal skvělý, ale poté už trochu prvoplánový. Měla jsem pocit, jako by cílem knížky bylo dát hlavní postavy dohromady, a to za každou cenu. V tomto ohledu byl příběh velice plytký a konec předvídatelný. Jednotlivé situace, s nimiž se hlavní hrdinové potýkali, byly častokrát až přehnaně bizarní a nereálné, ale to by se dalo prominout vzhledem k tomu, že se jedná o romantický vánoční příběh a člověk to tak trochu musí očekávat.

Celkově mi knížka nic zvláštního nepřinesla, až na tu vánoční náladu, kterou díky ní musí oplývat snad každý... :)

MayaBu
25.12.2018 4 z 5

Milá knížka, u které se člověk prostě neubrání úsměvu. Na četbu během Vánoc naprosto ideální oddechovka.
Dashe jsem si zamilovala hned (kluk, co rád čte a sarkasmus mu není cizí, co víc chtít... :), Lily až tolik ne, ale úplně nesympatická taky nebyla.
Vyprávění dokonce nechyběl vtip (i když mám dojem, že jsem se chechtala i na místech, kde to nebylo autorem/kou přímo zamýšleno...).
Na 5* to není, třeba kvůli tomu, že mi v určitém momentu přišel děj opravdu přitažený za vlasy. Abych byla přesná (a teď tedy přijde menší SPOILER!) - ten incident se psem a následné zatčení? Bez toho by se to podle mě hravě obešlo.

kusma
17.12.2018 3 z 5

Asi jsem se na knihu moc těšila... Líbil se mi způsob vzniku, i nápad děje. Realita mě ale zklamala. Dokud šlo jen o zápisník mělo to své kouzlo. Ostatní trochu pokulhávalo. Možná by prospělo, kdyby si autoři děj dopředu trochu dohodnuli, nevím. Zejména druhá část knihy mě moc nebavila a chování postav jsem moc nevěřila. Ale, že jsou ty Vánoce...tři hvězdy.

Dominika_a
28.11.2018 5 z 5

Taková milá kniha. Četla se sama, a kolikrát jsem se nahlas zasmála. Přemýšlení obou hrdinů bylo občas k pousmání. :)

adriana9101
28.11.2018 5 z 5

Pomáhala jsem jí kámošce hledat v knihovně. Kniha je zakletá, pokaždé, když sem si jí chtěla půjčit - ať už mě nebo příbuzným, kniha nikde v regálu nebyla. Buď jsem jí přehlédla nebo jí měli ve vrácených, vždycky mi někdo musel pomoc jí najít. Nakonec jsem jí přečetla na dovolené 3 krát za sebou, protože jsem neměla jinou knihu a začínala jsem se nudit - díky tomu, jsem dokázala pochytit monoho detailů, kterých bych si po prvním čtení nevšimla.
Velmi zajímavá kniha, rozhodně doporučuji.

Baushka
17.10.2018 4 z 5

Měla jsem se pořádně na knížku podívat. Nejenom na anotaci, ale třeba i na to, pro koho je určená. Normálně bych po knížce pro teenegery nesáhla. Tohle byl omyl. Ale dal se zvládnout. K větám : Jsi mladý muž? Bylo mi šestnáct a hlásil jsem se k požadovanému pohlaví..." jsem se pro jistotu vrátila, zda dobře vidím! :-) Není to vlastně vůbec špatné. Ústřední motiv zápisníku se mi moc líbil (ve verzi s dospělými aktéry si umím představit i film). Víc mi seděli kapitoly od Davida Levithana, bylo v nich méně klišé a mladistvé naivity. Hodně mě zaujala obálka a největším mínusem byl konec.

mankurt
05.09.2018 4 z 5

Když chcete nenáročné, přitom hezké čtení, které však má hlavu a patu, pak tento příběh dvou mladých "outsiderů" a jejich hledání cesty k sobě prostřednictvím knihy přání je to pravé.

todilka
15.07.2018 4 z 5

Moc milý příběh s vánoční atmosférou...sice předvídatelný, ale i tak pěkný. Dashovi kapitoly mě bavily o trošku více, mám ráda ten hloubavý Davidův styl, ale ani Rachelina Lily nezaostávala...osud si vážně každý z nás řídí sám, tak na nic nečekejme, žijme přítomností a chopme se každé příležitosti, co nám život nabídne ;-)
*čtenářská výzva 2018: kniha s vánoční tématikou

TheMelorry
13.07.2018 4 z 5

Romantický vánoční příběh, který chytně za srdce. I přesto, že se nejedná o žádné zásadní dílo, je to vážně velmi milý příběh. Postavy jsou sympatické a u některých jejich hlášek jsem se musela skoro nahlas smát. Z knihy přímo dýchá vánoční nálada a věřím, že pokud se čte v zimě, je to ještě silnější. Navíc nápad se zápisníkem je skvělý a velmi originální, stejně jako střídající se kapitoly z pohledu jednoho/druhého autora.

katchamccall
19.05.2018 4 z 5

Čteme si v příběhu vlastního života, jako bychom byli jeho součástí, jako bychom ho sami napsali... Nápaditý příběh :-).

Clarrisa
02.05.2018 5 z 5

Tento čtivý, vtipný příběh mě ihned pohltil a přečtený jsem ho měla během jednoho dne. Dash a Lily byli velmi sympatické, tak správně praštěné postavy s opravdu vtipnými dialogy a osobitým pohledem na svět. Vtipné pasáže jsem si přečetla nejméně pětkrát a stále se nad nimi usmívám.

Nejvíce se mi však líbilo, že ani jeden z hlavních postav nebyl princ na bílém koni ani princezna ve zlatých šatech-a věděli to o sobě až moc dobře-, avšak přes veškeré nedostatky a předsudky se dokázali přenést a žít si svůj divný život, v divném světě, plném divných lidí. No neříkejte mi, že nebyli prostě divní!

Kniha končí otevřeně, tak ať každý může popustit uzdu své fantazii.

PS: knihu jsem si vypůjčila v knihovně a hodlám v ní zanechat vzkaz pro dalšího prozatímního majitele, tedy spíše výzvu... ano Langstone, inspirovals mě.

chmelda212
15.04.2018 4 z 5

Celý příběh mě tak pohltil, že jsem ho přečetla na jeden zátah během dopoledne. Nemohla jsem knihu odložit samou zvědavostí, kam všude to hlavní hrdiny zavede. Už jen díky tomu, že se sama často potuluju po antikvariátech, knihovnách a knihkupectvích .. to pro mne bylo malinko osobní :)
Jinak jsem se u knihy bavila, Dash a Lily byli příjemní, nekonfliktní, místy jsem se usmívala jak měsíček (vy víte kde :) ), vtipné dialogy jsem četla i dvakrát .. za mne 4 hvězdy z 5 (ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a není to ten typ žánru, po kterém bych sáhla na první dobrou)

PetraBery
04.03.2018 4 z 5

Hezký příjemný příběh o lásce dospívajících - Dashe a Lily. S vtipným námětem, kde hlavní roli hraje červený zápisník, který si předávají na různých místech s různými postřehy a úkoly. Kniha se čte dobře, lze poznat, že knihu psali dva autoři, ale na celkové čtení to nemá vliv.

druzickaster
21.01.2018 5 z 5

Takový slabší odvar knihy Všechny malé zázraky. V podstatě stejný styl, ale hlavní postavy měly celkem méně starostí. Tím nechci říct, že by Dash a Lily nebyli zábavní. Pravda je, že jejich seznámení a budování "vztahu" bylo vskutku originální a bavilo mně. Pěkný příklad toho, že když se něco má pos..kazit tak se to pokazí, ale nakonec se vše v dobré obrátilo.

rusalka123
17.01.2018 3 z 5

Průměrná kniha - jako oddechovka fajn, ale moc dlouho mi v paměti neutkvěla. Co však oceňuji je netradiční forma zpracování dvou autorů, kteří na sebe reagují, aniž by byli předem nějak domluveni - takový pokus mohl dopadnout tedy o hodně, hodně hůř...

Mistylady
17.01.2018 2 z 5

Tak mě ta kniha vůbec nezaujala a to jsem se na ní tolik těšila. Přišlo mi to natažené, některé pasáže jsem přeskakovala, abych se už dostala k nějakému ději.

Terill
19.12.2017 4 z 5

Milý, vánočně laděný příběh o knižním dobrodružství, lásce, osamělosti, těžkém dospívání. Narvaný vtipnými hláškami, od bestsellerových autorů. Na Vánoce jen doporučuji.

TimetoStyle
06.12.2017 4 z 5

Dash nesnáší Vánoce, Lily je miluje. Oba dva tráví Vánoce bez rodičů. Dash je rád, ale Lily je z toho smutno. Lily nechá ve starém zapadlém antikvariátu červený zápisník s instrukcemi, které mají jeho nálezce dovést k ní - tím nálezcem se stane Dash. Pomocí zápisníku si spolu začnou v ulicích New Yorku dopisovat. Tímhle začíná jejich úžasné vánoční dobrodružství, plné filosofických úvah, humoru a romantiky... Nápad na knížku byl vynikající, zase to bylo velmi originální. Dozvěděla jsem se o staré knižní šifře - stránka/řádka/slovo. Knížka se mi jinak líbila, někdy se sice dalo předpovědět, co se stane, ale to bylo jen málo. Konec knížky zůstal pro mě takový otevřený a to já fakt nemusím...

VaskovkaG
14.09.2017 5 z 5

Poprvé jsem knihu četla někdy v horkém červenci a po pár stránkách odložila, jelikož mi to postrádalo atmosféru. Podruhé jsem jí četla přesně na vánoční svátky, ve stejné dny, které jsou popisované v knize a to mělo teprve tu správnou šťávu. Letos o vánocích se na ni chystám znovu, jelikož je to naprosto oddychový příběh, který zkrášlí všechny svátky.