Dash & Lily: Kniha přání

Dash & Lily: Kniha přání https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223810/bmid_dash-lily-kniha-prani-223810.jpg 4 598 159

Dash a Lily série

Dash tráví v knihkupectví Strand dlouhé hodiny a jednoho dne najde mezi ostatními knihami červený zápisník, v němž je série úkolů souvisejících s knihami. Samozřejmě mu to nedá (taky který knihomol by odolal?) a pustí se do jejich plnění. Na závěr pak napíše do zápisníků svůj vlastní úkol a nechá ho na smluveném místě. A v tom okamžiku vstupuje do hry Lily (jak už jste asi uhodli, právě ona je majitelkou zápisníku i autorkou úkolů). A následuje série šifer, dopisování, vtipných míjení se i setkávání.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Dash & Lily's Book of Dares , 2010

Etule
18.02.2016 3 z 5

Pro cílovou skupinu, kterou už já nejsem určitě super čtení. Mě osobně se moc líbil nápad se zápisníkem! :)
Proč mám pocit, že najednou se protrhl pytel s vedlejšími postavami s homosexuální orientací? Možná je to jen volbou mých knih, byť je vybírám ze zcela odlišných důvodů.

DennieForbes
18.02.2016 4 z 5

Podmanivé prostředí, atmosféra, sympatický hlavní hrdina a místy i zábava. Levithan mne s každou další jeho přečtenou knihou víc a víc oslňuje. Jeho části (tedy ty z pohledu Dashe,) byly rozhodně lepší, ale tím, že se autoři předem nedomluvili na vývoji děje, to o to víc byl zážitek. Myslím, že je to fajn oddechovka, po které ráda sáhnu ve vánoční atmosféře. :)

booksSendy
13.02.2016 4 z 5

Na navození vánoční atmosféry skvělá knížka :) Velmi oddechová, romantická a místy i (pro mě) dobrodružná :D ... S hlavní hrdinkou jsem si vcelku dost sedla, jelikož hraje fotbal a k tomu chytá (tak jako já) a to se jen tak nevidí, hlavně v knížkách tedy :) Sice to nebyla nejdůležitější informace v celé knize, ale i přesto mě tento doplněk Lilyiny postavy velmi potěšil. 4 hvězdy, protože to nebyla natolik strhující četba, kterou bych si musela někdy v budoucnosti přečíst znovu. Ale jsem ráda za tuto literární zkušenost :)

LilianaFalcon
11.02.2016 3 z 5

Super nápad, zajímavé postavy, ehm. Lily mi ze začátku tak uťápnutá nepřipadala, to až pak v průběhu...
Ale bohužel jsem se ke konci spíš pronudila než cokoliv jinýho..
Takovou knihu o Dashovi bych si ale ráda přečetla ;-)

Koška
23.01.2016 5 z 5

Velice dobrý nápad na knihu. Velice dobré a uvolněné čtení.

Market = )
29.12.2015 5 z 5

Pátá * je za to, jak byla knížka napsaná (tím nemyslím styl psaní, ale to, že autoři skutečně psali "každý svou část" postupně a předem se na ději nedomlouvali). Měla jsem ráda prakticky všechny postavy, jejich popis, charakter a styl vyjadřování - to je zřejmě to, co mě baví na knihách pro teenagery (to samé je to hlavní, co mám ráda na knihách od Johna Greena). Těch "úvah o nesmrtelmosti chrousta" naštěstí nebylo tolik (opět, stejně jako u Greena, mě tohle moc nebralo, protože jsem na to už asi moc stará :-D) a celkově se mi knížka vážně moc líbila (zejména pro svůj nápad, vtip a laskavost) a jsem ráda, že mě letos v listopadu napadlo začít se pídit po tematickém čtení na Vánoce :-).

misulef
28.12.2015 4 z 5

Knížka se sympatickou hlavní dvojicí a milým nápadem. Velmi se mi líbila, měla jsem ji přelouskanou během pár hodin. Jediné, co bych vytkla, je občasná nereálnost dialogů... (Například Dash a Lilyina teta, no vážně, tento rozhovor byl sice v knížce skoro "dechberoucí", nicméně ve skutečném životě naprosto nemožný.)

Anna 13
23.12.2015 5 z 5

Přečteno za jediný den. Je hezké si před Vánoci otevřít knihu, ve které sněží a ve které v tento nádherný čas vzniká láska. Dash byl okouzlující a tajemný kluk, který mne hned zaujal a nikdy v souvislosti s ním nezapomenu na tyto tři věci. Byl tak rozkošný, když v knihkupectví plnil Lilieniny úkoly. :) Nezapomenu na to jak vychytaný byl, když rodičům, kteří spolu nemluví už šest let řekl, že Vánoce tráví s tím druhým, takže se stal vlastně dobrovolným sirotkem a rozhodně nezapomenu na to, jak trávil svůj Štědrý večer. Sám v bytě, ticho a jen knihy. Kluk, se kterým bych si fakt rozuměla. Kdyby existoval...
Zato Lily mi moc sympatická nebyla. Chovala se dětinsky a já nevím... Nepadly jsme si do oka.

Rudý zápisník, vánoční New York a kouzlo těchto dvou bytostí mne ohromilo. Dnešní den jsem strávila schováváním a hledáním zápisníku, ve kterém si šestnáctiletí sdělovali svá přání, své naděje i své lásky. Dlouho na to nezapomenu.

Přemýšlím o tom, že z tohoto příběhu bude má tradice. Každý rok na Vánoce si ji přečtu. Takto nádherný vánoční příběh jsem již dlouho nečetla.

PS: Chci do toho knihkupectví. Strašně moc...

zuzanagelnarova
21.12.2015 5 z 5

Od autora sem už četla Den co den a líbila se mi a tahle kniha mně teď před vánoci hodně pobavila a musím uznat vůbec mně nezklamala :)

Lucík_16
18.12.2015 4 z 5

Příjemná vánoční náladovka. Oceňuji výborný nápad střídat se v psaní po kapitolâch a nevědêt, co si druhý autor vymysli...
Hlavní postavy jsem si oblìbila.

dennie3
17.12.2015 3 z 5

Nejdřív mě na knížce štvala jedna věc - měla jsem pocit, že autoři záměrně cpou rádoby vtipné řeči na každý možný řádek. V průběhu knihy jsem si ale na ten styl psaní zvykla a konec se mi líbil. Kniha přání by se dala označit za příjemnou oddychovou vánoční četbu. Nic extra, ale nápad je super a postavy jsem měla celkem ráda.

ivousekk
12.12.2015 5 z 5

Skvely romanticky a oddechovy pribeh, ktery jsem precetla pomalu na jeden zatah. Hru, kterou pomoci vzkazu a ukolu Dash a Lilky rozehrali, jsem sledovala s ocekavanim, co bude dal. U kdyz uz mi davno neni -nact, bylo to pro me moc prijemne cteni umocnene vanocni atmosferou.

Ivuska.09
11.12.2015

Jde o nenáročnou knihu, u které si odpočnete. Nechybí v ní příjemná vánoční atmosféra, láska ke knihám, tajemství a očekávání. Červený zápisník a tajemství okolo něj mě nutily číst dál a dál - byla jsem zvědavá, co vše si na sebe Dash a Lily vymyslí.

1v8na
28.10.2015 5 z 5

Příběh se mi velmi líbil. Byl velmi nápaditý. Nedokážu si představit, že bych si s nějakým človíčkem po Brně vyměňovala zápisník s poznámkami. Opravdu velmi se mi to líbilo a doporučuju knihu i dalším čtenářům.

Beky
22.10.2015 5 z 5

Příjemné, zajímavé a lehké čtení. :)) Skvělý nápad, výborný příběh, sympatičtí hlavní hrdinové. Naprosto Vás pohltí ta "Vánoční atmosféra", která celou dobu z knihy dýchá. Doporučuji! :)

VenAlud
21.10.2015 5 z 5

"Lidé, kteří jsou pro nás důležití, zanechávají svůj otisk v našich životech. Ať už ve skutečnosti zůstanou nebo odejdou, v našich srdcích jsou napořád, protože je pomáhali utvářet. A proto se na ně nedá nijak zapomenout."

Kniha, která pohladí na duši a to i v případě, že už vám nějakou chvíli není -náct. Díky autorům jsem si znovu připomněla, proč jsem se jako malá zamilovala do čtení. Škoda, že na světě není víc Dashů (či podobných sarkastických antikvariátových nadšenců) a víc holek jako je Lily (poctivek, co věří v lepší svět). V neposlední řadě nutno zmínit paradox, že v tomto originálním kousku si na svoje přijdou zarytí uctívači Vánoc, ale i naprostí Grinchové :)

láskyplnáTerez
23.09.2015 4 z 5

Pěkná kniha...akorát jsem ji četla v srpnu a nemělo to tu atmosféru Vánoc a zasněženého New Yorku :D :-(

Vitnerová
14.09.2015 4 z 5

Kniha s vánoční atmosférou, jak stvořená pro chladné zimní večery, když si chceme oddechnout a povolit uzdu své fantazie. :-) Je to slaďárna ale v takovém milém podání. :-)

anibeni
30.08.2015 3 z 5

Jde o velmi milou knihu s výborným námětem, ale podle mně to mohlo být trošku jinak zpracované.. Nevím, ale zatímco první polovina knihy mě chytla a četla jsem s chutí a ndšením, tak v půlce se to nějak zlomilo a táhlo se to až do konce.

kikies
13.08.2015 4 z 5

Milá kniha s výborným nápadem, příjemným zpracováním, milými hrdiny, které si prostě musíte zamilovat, a sladkým koncem.