Dash & Lily: Kniha přání

Dash & Lily: Kniha přání https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223810/bmid_dash-lily-kniha-prani-223810.jpg 4 598 159

Dash a Lily série

Dash tráví v knihkupectví Strand dlouhé hodiny a jednoho dne najde mezi ostatními knihami červený zápisník, v němž je série úkolů souvisejících s knihami. Samozřejmě mu to nedá (taky který knihomol by odolal?) a pustí se do jejich plnění. Na závěr pak napíše do zápisníků svůj vlastní úkol a nechá ho na smluveném místě. A v tom okamžiku vstupuje do hry Lily (jak už jste asi uhodli, právě ona je majitelkou zápisníku i autorkou úkolů). A následuje série šifer, dopisování, vtipných míjení se i setkávání.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Dash & Lily's Book of Dares , 2010

bookcase
05.02.2015 4 z 5

Neotřelý a vtipný námět, líbilo se mi to.

Carrie..
03.02.2015 3 z 5

Námět knihy se mi celkem líbil , ale mohlo to být lépe zpracované .Víc by se mi líbilo kdyby delší dobu pokračovali v psaní a posílání si deníku. Byla to vyloženě taková ta oddychovka u které se nemusí přemýšlet . Víc mě bavil Dash , Lily je na můj vkus dost rozmazlená a dětinská. Takže za mě maličko zklamání.

Scarycrowie
23.01.2015 4 z 5

Nápad originální. Kniha se četla sama, jen mi konec přišel trochu odbytý. Na oddychové čtení ale dobrý. :)

Sally3
11.01.2015 5 z 5

Kombinace knihy plné úkolů, Vánoc, knihkupectví a New Yorku. Kniha jako stvořená pro mě. Přečetla jsem ji za jeden den. Nemohla jsem se odtrhnout. Hodně mě překvapilo, jak tato kniha vznikala. David psal kapitoly o Dashovi a Rachel kapitoly o Lily. Vyměňovali si je e-mailem, aniž by se předem domluvili, jak se příběh bude vyvíjet.
Dash, chytrolín, který má rád jogurty ale nesnáší Vánoce. Lily, která zbožňuje Vánoce. Lily jsem si oblíbila okamžitě. Miluje na Vánocích přesně to samé jako já. Dashe jsem si až tak moc neoblíbila. Nějak mi prostě nesedl. Asi to bylo tím, že si rád vyhledává slova ve slovníku.

Tato kniha je skvělou volbou pro zimní období. Je plná skvělého humoru a gay párů. Byla jsem zvědavá, jestli se Dash a Lily vůbec někdy potkají. Pokud ano, kdy a při jaké příležitosti? Mě kniha skvěle naladila na nadcházející Silvestr. (čteno o svátcích)

Sponka
10.01.2015 2 z 5

Ty dvě hvězdičky jsou pro tebe, Dashi - pomlčko. Jsi moje hvězda, jen škoda, že ti sparring partnera dělala nemastná, neslaná Lily.

Mishak
07.01.2015 4 z 5

Po knize jsem sáhla až po vánocích. Chtěla jsem si prodloužit vánoční atmosféru a ještě si jí užít, než úplně odezní. Čekala jsem knihu plnou vánoční atmosféry, přání, hlubokých myšlenek a tak nějak všeho, co k vánocům podle mě patří. Davida Levithana jsem si oblíbila už po přečtení jeho knihy Den, co den, tak jsem se velmi těšila i na tento titul.

Je fajn, když se máte komu svěřit… A je skvělý, že to nemusíte kolikrát říkat nahlas. Nejlepší je asi pro každého se ze všeho vypsat, i když to nikdo nikdy číst třeba nebude. Jenže tady vždycky vše někdo čte a to je na tom to kouzelný a krásný =) Celou dobu se vlastně svěřujete papíru, ale přitom je to člověk… =)

Čekala jsem knihu plnou hlubokých myšlenek a spousty okamžiků, při kterých se člověk zamýšlí. Bohužel jich v knize moc nebylo… =( Neříkám, že jsem se nad ničím nezamyslela, to ne, ale bylo jich tam míň, než jsem očekávala… Hodně mě to zklamalo…

Kapitoly Dashe se mi líbily mnohem víc jak Lilyiny. Jeho kapitoly byly plné humoru, svižné, živé, kdežto ty její mi přišly spíše takové kolikrát i moc „dětské“, protože i přes to, že by hrdinům mělo být 16, Lily se chovala občas jako malé dítě a bohužel tak občas i smýšlela.

Jééé, jak mně by se líbilo najít nějaký takový zápisník v mém oblíbeném knihkupectví =) Moc se mi ta myšlenka líbí =) Kdybyste mi ho tam náhodou někdo schoval, tak mi dejte vědět, ať mi ho někdo nevyfoukne =) Musím tam co nejdříve zajít =)

Knize nakonec dávám 4 hvězdičky, protože mi v ní hodně chyběla vánoční atmosféra (která tam měla být, slibovali jí a on skutek utek...) a čekala jsem od ní trošičku víc. Ale nemůžu říct, že by se mi nelíbila, právě naopak… =)

Racík
05.01.2015 3 z 5

Po knize jsem sahala s velkým očekáváním, které se ale bohužel nenaplnilo. I když čtení to nebylo špatné. Líbilo se mi střídání kapitol - jednou on, pak zase ona. Knihkupectví, zápisník, úkoly, dva mladí lidé. Oddychová četba, ale na můj vkus až moc jednoduchý a předvídatelný příběh.

Peace
04.01.2015 3 z 5

"Chtěla bych věřit tomu, že někde žije někdo, kdo je jako stvořený pro mě.
Chtěla bych věřit tomu, že žiju proto, že jsem pro někoho jako stvořená."

Ach, ta velká očekávání.. Na knihu jsem se moc těšila, protože Davida Levithana jsem si díky titulu Den co den oblíbila.
Příběh je to pěkný, o tom není pochyb. Myšlenky v knize také nejsou k zahození, ale celkové provedení knihy mě neoslovilo. Přišlo mi, že dospívající lidé chvílemi uvažovali a vyjadřovali se jako světem otřískaní třicátníci, což mě v prožitku z knihy dost rušilo.
No, tak snad příště, pane Levithane.

luciefeix
28.12.2014 4 z 5

vtipný vánoční příběh ,

vakuloid
28.12.2014 2 z 5

Hmm, asi budu jedna z mála, ale za mě tedy zklamání. Velké. Zřejmě jsem měla nadměrné očekávání, nevím....Těšila jsem se na vánoční atmosféru, té tam za mě moc nebylo. Námět se zdál úžasný, pořád jsem čekala, kdy to přijde a nic. Jedna z knih, které zřejmě pošlu dál....

patricka
26.12.2014 5 z 5

Nevím, co k tomu dodat... prostě skvělá knížka, troufám si říct, že nejlepší, jakou jsem v poslední době četla. Pro mě vlastně znamená letos Vánoce, protože jsem s ní strávila většinu Štědrého dne. Lily je prostě úžasná, hodněkrát jsem se v ní poznávala. A Dashe jsem si také zamilovala, jeho nápady a citáty. Ten zápisník... po ničem jiném teď netoužím. Jsem za tuhle knížku strašně moc vděčná...

katerinad
25.12.2014 3 z 5

Vzhledem k tomu, že kniha je vánoční mi nijak vánoční náladu nepřinesla. Prvotní nápad zápisníku byl určitě skvělý, ale odezněl tak rychle jako přišel. Tak nějak jsem čekala, že to knihkupectví bude mít větší prostor a důležitost. Možná to bylo tím, že to psali dva autoři a asi se moc neradili o tom jakým směrem se to bude ubíhat. Kapitoly z pohledu Dashe se mi zdály mnohem lepší, než z pohledu Lily, která měla na můj vkus až moc dětské představy, a moc rozvětvené příbuzenstvo, které bylo až přehnaně ochranitelské na jedné straně a pasivní na druhé straně. Možná to však je už tím, že kniha je určena pro mladší a nemá si teda čím získat někoho jako jsem já a komu už není náct.

Domča
20.12.2014 5 z 5

Dashe a Boomra bych chtěla potkat, takový lidi mám ráda!! :)

Atmosféra Vánoc a New Yourku dohromady ladila, pohledy dvou hrdinů s naprosto opačným přístupem k svátkům byla skvělá a vzkazy, které si psali, spolu s úkoly, které na sebe vymýšleli, mě jednoduše od začátku do konce bavili. I když autoři nevymysleli nic převratného a možná už někdo napsal příběh na podobném principu, pro mě to byl nový a úžasný nápad.

Vsadím se, že je teď po světě spousta takových, Dashem a Lily inspirovaných zápisníků a v každé druhé knihovně nebo knihkupectví takový jeden zastrčen mezi tituly čeká. Já osobně bych moc ráda takový našla! :)

Všem doporučuju, ovšem apeluju na to, aby se kniha četla výhradně v období svátků! :)

kanitsuj
17.12.2014 4 z 5

Předem musím napsat, že neznám žádné předešlé knihy od této dvojice autorů a jak jsem se v závěru dočetla, jsou asi v podobném, ne-li stejném stylu jako tato poslední, nicméně knížka mne zaujala na první pohled a přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Ačkoli hrdinům je 16let, uvažují s nadhledem a mnoho jejich vtipných komentářů mne jistě rozesměje i s odstupem času. Líčení předvánočního a vánočního shonu, chvíle zastavení i rozjímání jsou velmi přitažlivě a čtivě začleněny do příběhu o kouzelném a originálním vánočním seznámení - první velké lásce.

AylinLeto
16.12.2014 3 z 5

Příjemné čtení o tom, jak se dva mladí lidé během vánočních svátků seznamují prostřednictvím červeného zápisníku. Bez předsudků na základě vzhledu toho druhého, protože se nikdy předtím neviděli a to je na tom skutečně kouzelné. Velmi zajímavý námět.

lenka1095
12.12.2014

Krásná kniha, opravdu jak dělaná pro předvánoční období. Hezké, příjemné čtení.

JanaDor
02.12.2014 4 z 5

Báječné!!! Opravdu báječné!!! Já prostě musím chválit. Dlouho jsem nečetla tak úžasně laskavě úsměvný, čtivý a jemně romantický příběh. Dva spisovatelé píší jednu knihu. Připadá vám to málo pravděpodobné jako mě? Přesto je tady a výsledek stojí za přečtení. Krásně si to rozdělili. Jednu kapitolu píše muž za chlapce a druhou žena za dívku. Vyznívá to velmi přirozeně.
Prostředí ve kterém se příběh začne odehrávat, je ten největší antikvariát v New Yorku. Dash miluje slova a poezii. Lily ráda píše a chce poznat něco. Něco nového, v lásce, první polibek….Mohli by tvořit krásný pár. A jestli budou, to je otázka. Bonus navíc je, že se vše odehrává o vánocích. Už z těchto indicií je jasné, že kniha má našlápnuto na super čtecí gól. A věřte mi, že spisovatelé tu branku dali.

lapetitedeny
17.11.2014 5 z 5

Tak tohle bylo jednoduše senzační. Nijak náročné, usměvavé, milé, jedinečné a přitom taky k zamyšlení.

Hanisek
13.11.2014 5 z 5

Takové milé tajemné předvánoční čtení. Moc se mi líbila, hlavně kapitoly psané z pohledu Dashe. Vůbec by mi nevadilo, najít takový deník mezi knížkami v regále... :)