Vetřelci 2

Mimozemská civilizace opět útočí Spáry vetřelců si od lidstva vybraly krvavou daň a za očištění svého světa od bestiálních zrůd jsme zaplatili děsivým zpustošením povrchu Země. Nicméně, komerční přínos této pohromy nikdy nebyl zpochybňován – zvláště poté, co došlo k objevu neuvěřitelných vlastností mateřského želé vetřeleckých královen. Hodlá lidstvo opět riskovat samotnou svou existenci, jen aby díky vetřelcům ukojilo své choutky? Prostředí kultovního filmu lze působivě oživit i díky komiksovému zpracování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28759/big_vetrelci-2-sv2-28759.jpg 3.957

Dark Horse Omnibus

Horory, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , BB art, Crew

Aliens Omnibus Volume 2, 1986

Kniha Vetřelci 2

ShamanElder
09.06.2019

Tři velmi povedené příběhy v jednom svazku. Asi nejhororovější je Genocida, nejrozporuplnější je příběh s robotím vetřelcem nazvaný Sklizeň a poslední Koloniální pěchota trpí tím, že se na něm podílelo hned šest autorů - 3x kresba a 3x scénář. Chtěl jsem původně dát jen tři hvězdy, ale jako fanda této série jsem si uvědomil, že určitě později přijdou i horší příběhy. Toto je vcelku dost povedený.

yaoiyuri
28.12.2017

No, Genocidu od Davida Bischoffa jsem nikdy nedočetla, ale komiks se mi líbil. Naopak Sklizeň mě nezaujala ani kresbou, ani příběhem (Hon na vetřelce Roberta Sheckleye jsem taktéž nedočetla), i když se tu poprvé objevil robotický vetřelec.
A překvapivě třetí a nejdelší Koloniální pěchota se mi líbila moc, kresba byla hezky barevná a přehledná. Ze začátku jsem byla vzhledem k délce skeptická, ale příběh mi přišel komplexní, nenudil, neztrácela jsem se v něm, postavy nebyly trapně černobílé, vyvíjely se a děj se občas překvapivě zamotal (i když pravda, „otec“ byl celkem zklamání). Jak už někdo psal, byly tam i vtipné narážky na předchozí díly ságy (Boston – Dalas, lol, to mě ani nenapadlo), úderné hlášky, super závěr a mihl se tam hubitel Mondo (!!!).
Druhý vetřelčí omnibus mě dost (příjemně) překvapil.

B4LU
13.12.2017

Stále příjemné čtení, ale stále o tom samém. Objevují se nové prvky - mateří kašička, různé vetřelčí hybridy - ale výstup je stále tentýž. Skupina lidí se zbraněmi proti hordě vetřelců a spousta krve prýštící z obou druhů.

Plague
30.08.2017

Další vesmírnej kotel zábavy. Sice slabší, než první díl, ale pořád jsem se velmi dobře bavil. Oceňuju originalitu. Příběh jako takový se nezakládá na žádné filmové předloze a snaží se jít svou originální cestou - a to je dobře. To platí i pro postavy )nemyslím konkrétní persóny), ale charaktery. Už to není klasický padouch hnaný touhou po penězích který je schopen obětovat cokoli a kohokoli proti klaďákům, kteří naopak pro záchranu kohokoli položí život. A to se mi líbilo - v první části to je záporák s náznakem charakteru a naopak v poslední kladný rádoby hrdina který zas až tak kladný není. Kresby jsou pořád povedené - až je to na škodu, protože vás tím okrádají o představivost.
Co jsem mě pobavilo bylo nenápadné napojení na 1 a 2 filmový díl - opravdu nenápadné. Postava Rakea (místo Drakea), Wasquezová ml., Boston (místo Dalas) a a další které si teď sakra nevybavím.

Za mě 80% - fandům Vetřelců doporučuji! Osobně se těším na další díl.

LordSnape
15.01.2017

První Vetřelci se mi dost líbili, ale tohle šlo tak nějak mimo mě. První povídka nebyla vůbec špatná, škoda jen toho odfláklého konce. Bohužel zde narážíme na poněkud nevýrazné postavy ze kterých vám v paměti žádná neuvízne. Poslední povídka o nepovedené mariňácké pěchotě bohužel trpí tím, že je dělena na části, kde se obměňoval tým kreslířů a scénáristů. Celkově je pak můj dojem rozpačitý, ale další díl si určitě přečtu. Už jen pro lásku k Alienům a ze zvědavosti.

Diabel
10.09.2016

Druhý díl je podle mě jen o kousínek na nižší úrovni než předchozí. První povídka s názvem GENOCIDA o sto stranách mě bavila nejvíce, má skvělý příběh s mateří kašičkou, jak využít veřelce...On totiž druhý díly už není tolik hororový a vetřelci tu umírají po stovkách. Líbí se mi myšlenka v příběhu a vývoj postav, ale co si zde naprosto užívám je lidská technologie. Konečně lidi používají zbraně na úrovni predátorů. Kresba je opravdu taková správně retro a to jen díky pastelovým barvám, kterými je vyvedena a tento styl mi sedl na výbornou :-) Teším se až si tuhle povídku přečtu v knize (David Bischoff – Vetřelci: Genocida).

Druhá povídka s názvem SKLIZEŇ o dalších sto stránkách je už méně akčním, ale zase více psychologickým komiksem, čemuž je přizpůsobena i samotná kresba, která se mi ve výsledku dost líbila. Příběh zde není vůbec pozadu a nápad s robotickým vetřelcem je naprosto famozní. Je tu vidět, že se někdo opravdu snažil, aby to dávalo smysl a udělalo to na mě dojem.

Třetí povídka s názvem KOLONIÁLNÍ PĚCHOTA o 250 stránkách mi nesedla. Jak píše uživatel Rawen616, je z nich nejslabší. Je pravda, že kresbu má hezkou a je pěkně barevná taková prostě zábavná, ale je v tom zmatek a pokulhává především příběh. Závěr je také nic moc a otec je dement, kerý na mě vůbec nezapůsobil.Tento příběh mi nic nedal a čtení se sem tam stane prostě jen mechanickým otáčením stránek. Už po několika málo stranách přesně vím, že tohle je něco, co si už nebudu pamatovat. Zklamání a docela nuda i přesto, že zabírá více jak polovinu knihy.

Hodnotím 7/10

martinstefko
27.01.2016

První dva komiksy celkem dobré, ale nic výjimečného, poslední příběh však naprosto o ničem, a to i přesto, že zabírá více jak polovinu prostoru. Není to úplné komiksové zlo, ale ani velká zábava to není.

Heřmis
01.06.2015

Tento omnibus je skutečně velmi obsáhlý. Mně se líbili příběhy Genocida a Koloniální Pěchota - pěkná kresba a v příběhu jsem se poměrně orientoval. Naopak prostřední příběh Sklizeň má zvláštní kresbu i scénář a trochu jsem se v tom ztrácel.