Každý tvůj nádech

Každý tvůj nádech https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518712/bmid_kazdy-tvuj-nadech-1xR-518712.jpg 4 286 48

Dark Elements série

< 3. díl

NĚKTERÉ LÁSKY PŘETRVAJÍ AŽ DO POSLEDNÍHO DECHU Každé rozhodnutí s sebou nese následky a sedmnáctiletá Layla Shawová čelí drsnějším rozhodnutím než většina z nás. Světlo, nebo temnota? Hříšně sexy démon Roth, nebo Zayne, úžasný, ochranitelský Strážce, o kterém si v životě nemyslela, že by mohl být její? Nejtěžší ze všeho je rozhodnout se, komu může věřit. Layla se potýká i s novým problémem. Byl vypuštěn Lilin, nejhrozivější ze všech démonů, který zničí, na co jen sáhne... a nebere si servítky, ani když jde o její nejbližší přátele. Aby ochránila Sama před osudem horším než smrt, musí Layla podniknout nebezpečnou cestu, a přitom ubránit své město – a lidskou rasu – před zkázou. Layla, rozervaná mezi dvěma světy a dvěma muži, nemá žádnou jistotu, ani tu, jestli přežije. Obzvlášť když ji a její přátele začne pronásledovat stará dohoda. Avšak někdy, když jsou tajemství na každém kroku a zdá se, že pravdu nelze rozeznat, musíte poslouchat své srdce, vybrat si stranu a bojovat jako o život.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Every Last Breath , 2015

Dizzy3
30.11.2023 5 z 5

Dokonalost! A Roth.. láska na celej život.. může být někdo dokonalejší než on?

Rok čekaní se vyplatil, ani jsem to nechtěla dočíst jak to bylo boží.

Spoiler: bože nemůžu uvěřit tomu štěstí, že se Layla rozhodla pro Rotha hned na začátku a z celé knihy tříská romantika na každé stránce! Prostě team Roth forever :D

Bryel
30.11.2023 4 z 5

"Obrovská moje část tě chce udusit - hezky postaru tě zardousit, ale s láskou."

Finále lehce pubertální urban fantasy série Dark Elements je příjemné čtení, které pobaví humornými dialogy a dobrou chemií hlavních postav. Rozuzlení milostného trojúhelníku bylo rychlé a takové, v jaké jsem doufala. Celou sérii táhne především Roth.
Z vedlejších postav musím vyzdvihnout pokrevníky, kteří mě strašně bavili, kdykoliv se objevili.
Celkově se mi Každý tvůj nádech líbil, ale mám i pár zásadních výtek - kniha obsahuje dost dlouhých pasáží bez nijakého posunu v ději, akční scény jsou málo propracované a zároveň tu bylo až příliš opomíjených zajímavých motivů. Škoda toho nevyužitého potenciálu.
I přesto, že se mi třetí díl líbil nejméně, jsem si sérii jako celek oblíbila a někdy se k ní určitě vrátím.

"Pokud bych si měl vybrat jen jedinou věc, na kterou se budu dívat až do skonání věků, byla bys to ty.. Vždycky bys to byla ty."

Matri
29.11.2023 4 z 5

"To je v pořádku. Byls roztomilý.“
„Roztomilej?“ Jeho prsty si našly cestu k mojí bradě. „Dávám přednost sexy samcovi.“
Nakonec jsem se přece jen uchichtla. „Promiň, ale tenhle popisek je na beton zamluvený pro Dupíka."

Ukončenie série to bolo také... pekné.
Niečo z toho náboja, ktorý sprevádzal predošlé diely sa mi akosi vytratil. Či to bolo skorým rozlusknutím dilemy ohľadne toho pravého (síce vždy sme vedeli, kto to nakoniec bude), alebo mi chýbalo viac akcie? Sama neviem...
Úplne najlepším atribútom celej série, a hlavne tejto záverečnej časti, je jednoznačne postava Rotha! A spolu s pokrevníkmi úplný top (božia bola tá ich opilecká scéna ;-))
Ako druhého musim pozitívne vyzdvihnúť Caymana - tie prezývky, ktorými častoval Laylu boli super. Okrem toho to bol priateľ na správnom mieste.
Celú sériu by som označila za takú basic YA fantasy pre násťročných. Žiadna ťažká zápletka tam nie je, a podľa toho je aj kniha ukončená. Tak nejako potichu - žiadne veľké epické bitky nečakajte.
Sériu však napriek akýmkoľvek výhradám jednoznačne odporúčam a má pevne miesto v mojej knižnici. Zároveň, Rotha zaraďujem na popredné priečky mojich top knižných hrdinov! :)

"Já, Astaroth, korunní princ pekel, jsem do tebe zamilovanej, Laylo Shawová. Včera. Dnes. Zítra. Za stovky desítek let do tebe budu pořád zamilovanej a bude to stejně intenzivní dneska jako za deset let."

Lutzinka
28.11.2023 3 z 5

Jako vždy u této autorky, dějová linka ustupuje té romantické, ale jelikož jsem ráda, koho si nakonec Layla vybrala, tak to odpouštím.
Konec je takový nemastný, neslaný, vždycky je vám dopředu jasné, co a kdy se stane a údajná záchrana světa je samozřejmě vysvětlena dost pofidérně, ale mně je to vlastně u téhle série nějak fuk.
Chyb to má spoustu, ale nemůžu si pomoct, prostě mě to bavilo.

Spoiler:
Co ale vážně nechápu, je trend cpát všude transgender téma, takže proč sakra musí být ďábel ženou i mužem?! A chudák Bambi...fňuk

DreamerX9
26.11.2023 3 z 5

Třetí díl mi teda moc nesedl za mě poněkud klíšé, co se týče i myšlenky typu záchrana světa připadá mi, že prvotní jiskra prvního dílu se vytratila a také ohněm zapálené postavy se mi zdáli vyhaslé. Kniha byla i vtipná odlehčená a místy tedy velké zvratné překvapení jinak poměrně předvídatelná. Čekala jsem od třetího dílu asi víc ale i tak oceňuji završení serie.

jitka_dankova
25.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Finální díl série o náctileté lásce ve světě s paranormálními prvky. Při čtení mi krapet neseděla mluva a některé obraty a přirovnání, holt jsem na některé řečičky už stará a jsem už mimo cílovou skupinu mladých děvčat, které tomu porozumí lépe a jazyk jim přijde přirozený. Nic to ale neubíralo příběhu na jeho zajímavém a dojemném závěru. A Bambi - ach Bambi... mějte po ruce kapesníky. Rozhodně mohu celou sérii doporučit hlavně náctiletým dívkám, pro které je tato romance určená, ale vím, že nadšené z ní budou i starší ženy, kterým styl psaní Jennifer L. Armentrout prostě sedí.

Tess_BooksNerd
14.11.2023 5 z 5

Tak tohle byla strhující jízda. Ještě teď nedokážu pořádně vyjádřit, jak moc jsem se v této knize ztratila. Celou knihu jsem měla přečtenou během jednoho dne. Příběh mě vtáhl do sebe a neexistovalo nic, co by mě dokázala vrátit zpět do reality. Na tuto knihu jsem netrpělivě čekala, abych zjistila, jak se Layla nakonec rozhodne. A bože, takové štěstí když se rozhodla správně jsem z knihy nikdy neměla. U tohoto dílu jsem prožívala vše naplno. Smála jsem se, šklebila se jako Roth. Najednou jsem u čtení plakala. Myslela jsem si, že si v jednu chvíli vybulim oči. Zvlášť když se Roth musel vzdát druhé největší lásky. Zlomilo mi to srdce. Celou sérii a hlavně tedy tento díl doporučuji všem. Ať už jste fanouškem YA fantasy, máte rádi sci-fi , romány, crimi nebo cokoliv. Tohle je příběh, který pohltí všechny. Nemohu se dočkat, až příští rok vyjde první díl série Harbinger, který nás vrátí zpět do světa mezi Laylu, Rotha, Zayna a Stacey.

monika3332
12.11.2023 5 z 5

Krásné završení série. Je pravda, že jsem netušila až k jakým zvratum dojde.
Mohu jen doporučit