Pán mého srdce

Pán mého srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400740/mid_pan-meho-srdce-n4a-400740.jpg 4 66 13

Dark Champion série

Aby uchránila své baronství před zkázou, musí se Madeleine de la Haute Vironge provdat za jednoho z trojice pánů, které jí nabídne král Vilém. Nenadálý zvrat osudu vžene krásku, vychovanou v klášteře, do náruče nejnebezpečnějšího z těch tří – nádherného, vzrušujícího cizince, po němž Madeleine touží… ale také se ho bojí. Na vážkách mezi oddaností rodině a oddaností králi bloumá hezký Aimery de Gaillard po lesích jako Zlatý jelen, odhodlaný pomáhat prostému anglickému lidu. Krásná mladá dědička, s níž mu čest velí uzavřít manželství, však tuší jeho tajemství, čímž ohrožuje jeho cíl i život. Přesto v jeho ušlechtilém srdci, zatvrzelém nedůvěrou, roste vášnivá touha po Madeleinině smyslné nevinnosti – a nutí smělého psance podlehnout kráse, vášni… a zkáze láskou.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , Baronet

Lord of My Heart , 1992

Moniska2410
18.11.2022 2 z 5

Jako nemusela by to být špatná kniha, jen kdyby měla o půl stránek míň.
Občas mi to přišlo chaotické a ani hlavní hrdinové mi nějak nesedli.
Po dalším díle opravdu nesáhnu.

johana3160
18.05.2022 3 z 5

Jo nezklamala. Jeji pribehy me vzdy chyti a nepusti. Tentokrat ovsem byli hlavni hrdinove az moc dokonali a pritom postradali (jak je obvykle) schopnost komunikovat… Auzorka sice nezklamala ale ma na vic, ma i lepsi knihy…

kacenka6144
15.06.2020 4 z 5

Miluju příběhy ze středověku plné čestných, udatných rytířů a odhodlaných, zamilovaných žen, které je chrání před nimi samotnými. :-)

mariva
04.01.2020 3 z 5

Zajímavý historický román z anglického středověku, ale trochu moc rozvláčný a zdlouhavý. Jinak ale zajímavé nahlédnutí do méně známého období historie.

Ála1968
04.08.2019 3 z 5

Nějak nemohu přijít knihám J.Beverley na chut.Stále to zkouším číst je znovu a znovu,ale bohužel.Chápu,že do této doby patří brutalita a krutost a to je zřejmě důvod,proč nejsou nic pro mě.A stejně mi kniha přišla příliš zdlouhavá a rozvláčná

biki
22.04.2019 4 z 5

Jak je vidět, na počátku 90-tých let i Jo Beverly psala knihy s drsnějším obsahem, který odpovídal krutým dobám, v níž se její příběhy odehrávaly. A ona krutost a brutalita období počátku druhého tisíciletí je asi příčinou, proč většina autorek svá díla raději situuje do dob přívětivějších, což autorka přiznává i v doslovu. Na druhou stranu tak ale člověk získá čtivou formou a bezbolestně řadu poznatků o těchto dobách, které byly sice těžké pro všechny, ale zvlášť pro ženy, a to i ty urozené a bohaté. Upevňování vlády a moci Viléma, jeho konflikty s původními obyvateli, přelévání spojeneckých frakcí, různorodé zájmové skupiny ... no, člověk se od těch dob vlastně vůbec nezměnil.
Proto se nelze divit Aimeryho dilematu, jak optimálně manévrovat mezi starousedlíky a dobyvateli, aby co nejlépe plnil záměry svého panovníka a co nejméně poškodil původní obyvatele a zároveň se vyhnul obvinění ze zrady z jedné či druhé strany. A vůbec se nelze divit, že se svou činnost snažil utajit, a to i před Madeleine, která většinu dosavadního života strávila v klášteře a do příchodu do Anglie neměla o běžném životě moc ponětí. Asi proto mi její nejistota ohledně Aimeryho loajality v závěrečné části knihy připadá poměrně pochopitelná - vždyť eventuální Aimeryho zrada by byla zničující i pro ni.
V hodnocení trochá váhám - za příběh bych dala i 5*, ale souhlasím, že je to poněkud rozvleklejší, takže nakonec za 4*.

havrmoni
19.04.2019 4 z 5

Líbilo se mi to a dala bych i 5*, ale v té poslední třetině jsem trochu tápala v chování Madelein. Ta sympatická osůbka se najednou chovala jak bláznivka přísahající na krucifix a urputně dodržujíc přísahu se pak změní v tygřici bráníc manžela. Jinak ta doba asi žádná sranda, dost drsné. V poznámkách autora je i zmínka o dalších třech dílech. Kromě posledního, který je přeložen už celkem dlouho, nás čekají ještě dva.

LilianaFalcon
17.04.2019 4 z 5

Vysoké hodnocení dávám, protože mě autorka tentokrát mile překvapila.
I když to říkám nerada, knížka byla místy zbytečně zdlouhavá. Pokud by si dal někdo tu práci a seškrtal to, mohlo by to být ještě lepší.

Kiwicatko
04.04.2019 3 z 5

Nejak se me ta “romaticka” linka tentokrat nedotkla. Spis me tam neco porad podvedome vytacelo.

munka
11.03.2019 4 z 5

Pekná oddychovka zasadená do obdobia vlády Viliama Dobyvateľa.

Bobina74
23.02.2019 3 z 5

Klasická romantika zahalená do červené knihovny. Teda spíše do rudé, nach v mé tváři vysvětluje vše. Na pozadí historických událostí a jako oddechovka splnila svůj účel.

Jandýs
14.02.2019 3 z 5

Chtěla jsem prostřídat žánr..

anishta
25.01.2019 5 z 5

Ach, tak to mi sedlo jako prdel na hrnec. Aimery a Madeleine jsou skvšlý pár a autorka je k sobě vedla tak skvělými, napívanými kličkami, že jejich příběh musíte milovat. Zasazení příběhu do Anglie za vlády Viléma Dobyvatele bylo dobré, až na ta jména :D

Jo Beverley
britská, 1947 - 2016
2007  78%Smluvený sňatek
2004  84%Nespoutaná dáma
2002  85%Černý markýz
2005  83%Hříšná dáma
2005  79%Pokušení

Kniha Pán mého srdce je v