Dárek

Dárek https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26082/bmid_darek-JdB-26082.jpg 4 207 40

Lou Suffern se snaží dělit čas mezi práci a rodinu, ale neustále ho pronásleduje pocit, že nic nestíhá. Pokaždé musí být na dvou místech zároveň. Pokaždé musí dělat dvě věci najednou. Když spí a zdají se mu sny, vrací se mezi jednotlivými sny ke všemu, co se mu přihodilo během dne, a uvažuje, do čeho se pustí nazítří. Když pobývá doma se svou manželkou a rodinou, je duchem nepřítomný. Jednoho zimního rána narazí před budovou, ve které sídlí jeho kancelář, na bezdomovce Gabea. Začne se o něj zajímat a sežene mu práci v podatelně. Zakrátko však začne svého rozhodnutí litovat. Gabeova tíživá přítomnost Loua zneklidňuje. S blížícími se Vánocemi, po kruté životní lekci, si však Lou začíná uvědomovat skutečný význam věcí, které až dosud nevnímal. A zjišťuje, že lidé se podobají zabaleným dárkům – teprve když je rozbalíte, zjistíte, co se ukrývá uvnitř. A někdy při tom poznáte i sami sebe. Louovi Suffernovi to trvalo dost dlouho.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

The Gift , 2008

evelýny
10.09.2015 2 z 5

V této knize stačí přečíst první dvě a poslední tři kapitoly. Vše mezi tím je NUDA. ,,Čas se nedá darovat. Můžeme ho ale sdílet." Velmi pravdivé a hluboké zakončení příběhu. Co je to platné, mě kniha doslova otrávila a to jsem nečekala lowestory. Dvě hvězdy dávám za poslední kapitoly, které vám hodně zvednou tlak, i když jsem toto zakončení čekala. Od autorky si ještě něco přečtu, ale již ne za každou cenu.

wiwa
03.08.2015 5 z 5

Moc hezká knížka, škoda jen, že ti, co by si z toho mohli nejvíc odnést, si asi nenajdou čas na její přečtení...

klarinka9974
15.04.2015 5 z 5

Příběh mě upoutal hned od začátku. Při poslední stránce si uvědomíme jak málo máme na všechno času, jak nejde nic vrátit zpátky a jak by jsme se měli chovat k lidem kteří nás milují. Sice to byl smutný příběh, ale chytí vás za srdce.

Jodie
31.12.2014 3 z 5

Za mě je to tak 3,5 hvězdy, celkem fajn příběh, emocí ze mě sice moc nevyždímal, ale určitě jsem si něco odnesla. Kdo si chce z této knihy něco vzít, tak si to vezme, kdo ne, pro toho to budou jen plky.

Verrrunka
29.12.2014 4 z 5

Pěkný dojáček, pěkný... :) Další příklad toho, že se dá vlastně sympatizovat se záporným hrdinou, Lou mi totiž po většinu času vůbec nevadil, dá se říct, že jsem mu dokonce i fandila. Příjemné čtení na Vánoce, myslím, že by to mohlo být i pro mužskou část čtenářů.

vikimi
14.10.2014 2 z 5

Nápad byl hodnotila jako velmi zdařilý, ale to zpracování mě vůbec neoslovilo. Dočetla jsem to, abych viděla, jak to dopadne. Louovo chování mě vytáčelo téměř na každé strance a ani na konci jsem si nepoplakala, nepřišlo mi to ani trošinku dojemné.
Knížku jsem si půjčila více méně náhodou, takže už vím, že do podobných vod se pouštět nebudu.
Nejvíc absurdní mi přišel ten první příběh s krocanem. Tak nereálný.

Šárka_D
04.09.2014 3 z 5

Přečteno za nedělní odpoledne, fajn oddechovka, na konci ovšem trochu přehnané mačkání slziček.

Monique07
28.07.2014 2 z 5

Na mě tam bylo trochu moc kýče....

Ajule
08.10.2013 5 z 5

Kniha ze začátku nudná, ale kdo vydrží, konec ho dorazí :), pobrečela jsem si'

Ashlee7
27.09.2013 5 z 5

Kniha, kterou doporučuji přečíst všem. Kniha, která skrývá mnohá poučení. Poučení, které bychom si měli uvědomit všichni, jelikož určité věci, si mnozí z nás neuvědomují a berou je jako samozřejmost.. Knihu oceňuji nejvyšším ohodnocením, protože z téhle knihy, jsem si vzala opravdu hodně..

monushka
15.08.2013 4 z 5

Překrásný příběh, který mě donutil k zamyšlení nad ubíhajícím životem.

Marčullkas
23.07.2013 2 z 5

Kniha mě moc nezaujala. Považuji za slabší dílo :/

Clarisima
05.03.2013 3 z 5

Pro mne nejslabší kniha od Ahernové, co jsem zatím četla. Jsou tam sice všechny obvyklé ingredience této spisovatelky, ale prostě nějak to nemělo ten obvyklý spád a okouzlení, které se mi líbilo u Kdybys mě teď viděla. Hlavní myšlenka je ale zajímavá a kvůli konci stojí za to dočíst.

DarkFireflies
29.12.2012 5 z 5

Tahle kniha rozhodně skvěle navodila vánoční atmosféru. Moc povedená.:)

dafne
15.03.2012 5 z 5

Dárek ...to byla pro mě nejskvělejší knížka od této spisovatelky,prostě dobře napsaná a pak i zamyšlení,opravdu woww

papaya
22.01.2012

Knížika se mi moc líbila, je to správné čtení na Vánoce, všecny knížky od Ahernové se mi líbí.

Andrys
17.08.2011 4 z 5

Ze začátku jsem byla překvapená, byla to první kniha této autorky,která mě nezaujala hned od začátku. Loua si nemůžete oblíbit, je to egoistický člověk, kterému nedělá problém podvádět svou manželku. Vše se změní jakmile potká Gabriela. Jeho život se začne měnit. Znovu navazuje přetrhaná pouta se svou rodinou. V tu chvíli to začne být opravdová Ahern.
Nejlepší na knize je závěr. I když byste Loua vyměnili za někoho lepšího, na konci stejně začnete rychle mrkat, aby jste zahnali slzy...

Charmedka
14.03.2011 3 z 5

Na tuhle knihu jsem vrhla právě na Vánoce a bohužel. Já čekala o hodně víc,neřikám,že je špatná,ale zklamala.

Flor
11.11.2010

Zaujala mě a přečetla jsem ji jedním dechem..........hodně zajímavá....

Jahoda
30.11.-0001

První knížka, kterou sem od Ahernové nedočetla, možná se k ní za čas vrátím .....

Irsko

Cecelia Ahern