Hledání modré

Hledání modré https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300213/bmid_hledani-modre-yii-300213.jpg 4 199 50

Dárce série

Význačná a mnoha cenami ověnčená americká spisovatelka Lois Lowryová, podobně jako v prvním svazku své světoznámé tetralogie, který vyšel česky pod názvem Dárce, stvořila tajuplný svět budoucnosti: Lidské společnosti vládne krutost a klam. Slabí, staří a nemocní jsou nežádoucí. Když Kiře zemře maminka, dívka se bojí, že ji vesnické společenství zapudí. Rada moudrých ale rozhodne, že Kira, jež se od maminky naučila tkát a vyšívat, vyšije kabát pro pěvce, který v obrazech vypráví lidské dějiny a předpovídá budoucnost. I další dvě děti mají úkol, jeden chlapec má pěvci vyřezat hůl, další dívka má pěvce jednou dokonce nahradit. Trojici dětí zdánlivě nic nechybí, jsou dobře zaopatřené, a přece v nich hlodají nedůvěra, strach a pocit, že jsou vlastně zajatci. Brzy však vyjde najevo, co s nimi rada moudrých doopravdy zamýšlí...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Argo

Gathering Blue , 2000

saruse
11.08.2017 5 z 5

Dospěláci, přečtěte si, doporučte svým náctiletcům a potom s nimi společně přemýšlejte nad dalším krásným příběhem této autorky. První byl "Dárce". Obojí nádherné.

sadlo
11.07.2017 5 z 5

Skvělé čtení pro dospívající i dospělé čtenáře. Nenechte si ujít i další knihy této spisovatelky. Nesmím zapomenout na skvělý překlad.
Doporučuji čtenářům, kteří mají rádi knihu ZIMNÍ BITVA - od autora Mourlevata Jean - Claude.

LemonCake
27.06.2017

Myslím, že kniha naprosto splnila svůj účel. Přiblížit dětem, že ne všechno je takové, jaké se zdá být na povrchu. A že občas je třeba něco obětovat, aby se něco jiného mohlo změnit.
Oproti Dárci je příběh jednodušší, ale to mu vůbec neubírá na hloubce. Už se nemohu dočkat další knihy z této série.

rarášek
16.06.2017 5 z 5

Nádherný druhý díl, který se odehrává na jiném místě a s jinými postavami. Trochu mi připadalo, že se všichni ti lidé vrátili zpět do doby středověku. Zamilovala jsem si Kiru, milého kluka Thomase, vtipného a mazaného Matta i veselou holčičku Jo. Děj se mi líbil stejně, jako u předchozího Dárce a zvládla jsem knihu na jeden zátah.

Někde jsem četla, že všechny díly tetralogie se odehrávají na odlišných místech s jinými postavami, takže se s Jonasem nebo Kirou pravděpodobně už nesetkáme.

Jinak obálka je boží, naprosto jsem si ji zamilovala a doufám, že Argo udělá stejně pěkné obálky i k dalším dílům. :)

bibi.r
12.03.2017 3 z 5

Pro mě to bylo zklamání.
Čtu, čtu, čtu a furt nic. Byl to zatraceně dlouhý rozjezd k zápletce, která se nakonec vůbec neudála.
Záměr nebyl špatný, autorka je skvělá, ale chyběl tam onen pověstný "třesk".

Přesto se velmi těším na další knihu ze série. Předpokládám ale, že další díl zabrousí opět do jiného světa. Společným jmenovatelem celé série je podle mě jen jakýsi "post apokalyptický" svět.

MartinaF
03.03.2017 4 z 5

Mně se kniha líbila. Je fakt, že příběh nešel tak moc do hloubky, jak by si kniha zasloužila. Přesto se četla velice dobře a také rychle. A opět jsem se zklamala v anotaci - slibovala trochu jiný příběh. Pokud má však příběh další navazující pokračování, budu se těšit na další díl.

vlckovka
23.01.2017 4 z 5

Kniha v sobě obsahuje přesně ten styl vyprávění, jako ostatní knihy autorky, který je mi velice příjemný. Musím brát v potaz, že příběh nejde do hloubky, neboť je zřejmě určený i mladším čtenářům. Přesto si ale kniha hraje se zajímavými myšlenkami, které je nutné si zpracovat z hlediska vlastních zkušeností a ideálů o společnosti.
Oproti předchozím knihám beru tento díl jako "rozehrávku", jelikož obsahově jde spíš o přípravu na další díl. Pokud by všechny knihy byly vydány jako jeden celek souhrnně, vůbec by mi to nevadilo.
Rozhodně ale doporučuji přečíst.

monushka
14.01.2017 3 z 5

Na tuto knihu jsem cekala dlouhe dva roky, kdy jsem docetla Darce. Za me ale, bohuzel, zklamani. Cekala jsem, ze Hledani modre bude pokracovat tam, kde Darce skoncil, ale s predeslou knihou nema tato vubec nic spolecneho. Krome tedy jedne serie se stejnym nazvem.

kalinkacz
22.12.2016 4 z 5

Tato kniha rozhodně není tak úžasná, jako její předcházející část... Nicméně rozhodně stojí za to ji mít doma... Začátek je opravdu pozvolný a někdy i zdlouhavý, trošku mi taky chyběli staří hrdinové ale od poloviny knihy mě příběh opravdu bavil a postavy jsem si zamilovala... No a ten konec! Prý má série i další díly, tak pevně věřím, že u nás vyjdou...

zupri
23.11.2016 3 z 5

Knížka je čtivá, ale oproti Dárci málo nápaditá. Moc mě neoslovila.