Dárce

Dárce https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166584/bmid_darce-kdG-166584.jpg 4 1076 286

Dárce série

Dvanáctiletý Jonas žije ve světě, v němž neexistují války, zločiny, strach ani bolest. Všechno je dokonale organizované, nikdo si kvůli ničemu nemusí dělat starosti, dokonce i povolání dostane každý přiděleno. Jonas se má stát „příjemcem paměti", uctívaným strážcem vzpomínek. Podrobuje se výcviku, při němž mu dosavadní příjemce paměti předává to, co nikdo jiný nesmí vědět ani cítit – vzpomínky a zkušenosti předchozích generací, dozvídá se o bolesti a utrpení, ale i o kráse, lásce a přátelství a začíná chápat, že jeho společenství žije v dostatku a bezpečí za cenu totální absence citů a možnosti volby. A s tímhle vědomím, s poznáním těchto hodnot už nedokáže žít jako dřív…... celý text

Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

The Giver , 1993

Anny90
09.11.2013 4 z 5

Velice pěkná a zajímavá knížka.

mysterygirl
31.10.2013 5 z 5

úžasná kniha. Tak takový zajímavý jedinečný literární nápad jsem dlouho nečetla.

petrisca
26.10.2013 5 z 5

Kniha měla hluboký příběh, který nevím jak ho mohl někdo vymyslet. Dávám 5 hvězdiček protože kniha měla skvělý pojem jestli žít v bezpečí, ale náš život někdo řídí a nebo svobodu, ale ne až tak veliké bezpečí,.... Tato hlavní otázka knihy se mi zodpověděla už na začátku :)

Patt
19.09.2013

Na stránkách Hospodářek je k dispozici první kapitola, která mě přitáhla, téma je zajímavé.

vlkove
30.08.2013 5 z 5

Zajímavá kniha, která je hodna zamyšlení, vhodná i pro mladší čtenáře.

Hilda_
18.08.2013 5 z 5

Knihu jsem nejdříve zahlédla v letáku s knihami, který jsem si pročítala v nákupním středisku, když jsem čekala na "MHDéčko", námět mě tak nadchl, že jsem si knihu týden po tom objednala v knihkupectví. Musím ji doporučit nejen všem dětem ale i dospělím, protože to, na co kniha naráží, je zajímavým námětem pro všechny generace. Co by jste radši chtěli vy? Na vybranou máte dva světy. První z nich je bez potíží, strachu, bolesti, bez hladu, ale také bez lásky a poznání, bez odlišnosti, bez barev, bez hudby..Druhý svět pak takový jaký známe my: s bolestí, hladem, potížemi, stresem, ale s láskou a možností se rozhodnout a být odlišný, žít svůj život..