Zemři!

Zemři! https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17355/bmid_daniel-vartanian-zemri-jj7-17355.jpg 4 168 33

Daniel Vartanian série

Detektiv Vito Ciccotelli má po objevení těla mladé ženy podezření, že obětí je víc. S pomocí archeoložky Sophie nachází několik hrobů, těla uvnitř nesou stopy krutého mučení. Některé hroby jsou ale prázdné, je zřejmé, že vrah ještě zdaleka neskončil. Používá mnoho jmen, Jeho zaměstnavatel, pro kterého vytváří úspěšné počítačové hry, ho zná jako Frasiera Lewise. Nadšení budí jeho realistické scény. Někteří mají pocit, že vycházejí ze skutečnosti, ale nemohou to dokázat. Sophie je odbornicí na středověké válčení a případ, k němuž je přizvaná jako expertka, ji zaujme. S Vitem se přitahují, ale ve sblížení jim brání minulost. Brzy ale dívka zaujme i vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Die for Me , 2007

Icequeen
08.02.2016 3 z 5

Viackrát som sa pristihla, že mi je naozaj trápne. Skvelé pasáže sa striedajú s......nie tak skvelými a autorka sa prehnane venuje lacnej, nevierohodnej romantike. Ako tak hľadím na hodnotenia, dúfam, že za svoj názor nedostanem po krížoch.

Tabby
29.11.2015 5 z 5

Detektivky mám hrozně ráda, a tak jsem se dostala i k této knize. Děj je propracovaný a napínaví, a ani na chvíli jsem se nenudila. Vraždy za použití starých mučících nástrojů je určitě zajímavé téma, které jsem zatím ani v jedné detektivce nečetla. Je tam i trochu romantiky, ale zase vůbec přehnané a úžasně tu knihu zjemňuje. Konec knihy je výborný a rozuzlení dokonalé.
Ke Karen Rose se určitě vrátím a přečtu si i ostatní její knihy. :)

ovpana
02.11.2015 5 z 5

Úžasně napínavá detektivka, kniha má dobře vykonstruovaný příběh ,umí věrohodně popsat všechny hrůzy které pachatel způsoboval a to je zároveň zjemněno začínají story mezi hlavními hrdiny.

Andýsek11
04.07.2015 5 z 5

S tou to autorkou se setkávám poprvé a musím říct, že na mě zapůsobila.
Kniha se četla jedním dechem, za necelý den jsem s ní byla hotova a musím vám sdělit, že takovou detektivku jsem ještě nečetla.
Skvělé zpracování mezi romantikou a děsu plného pátrání po stopách neznámého vraha.
Proto dávám 5 hvězdiček. =D

LolaRose
17.08.2014 5 z 5

Tuhle knížku jsem přečetla jedním dechem ! Opravdu moc povedená, dávám 5 hvězdiček.

kikinka 99
03.03.2014 5 z 5

úžasná kniha přečetla jsem ji za 3 dny a byla jsem nadšená. tuto knihu doporučuji všem co mají rádi detektivky s trochou romantiky. tahle knihy je velice napínavá a jen těžko jsem se od ní dokázala odtrhnout. :D chystám se dokoupit si další díly. kdybych dala menší hodnocení než pět hvězdiček křivě by to nesouhlasilo. tahle kniha si zaslouží všech pět a to beze změny. miluju tuhle knihu nadevše. a abych to dokázala budu jí ve škole přednášet jako nejlepší knihu co jsem kdy četla.

Petronille
26.01.2014 5 z 5

Vynikající kniha, je dobře napsaná, příběh vás úplně vtáhne do děje. Kniha se mi moc líbila. Určitě doporučuji

evasamankova
24.05.2013 4 z 5

Moje první setkání s autorkou. Kniha se mi líbila. Stejně jako u Lisy Jackson i u Karen Rose, když objevíte jejich klíč, resp. pracovní osnovu, další knihy už nejsou tak překvapující. Tato byla ale moje první od autorky a byla jsem spokojená.

Misan1993
20.05.2013 4 z 5

Já nevím co na to napsat, kniha se mi líbila, ale při jejím čtení mnou probíhaly takový divný až prazvláštní pocity. Možná malinko morbidní. :)

Dumicek
12.05.2013 5 z 5

Hodně morbidní scény,které si člověk úplně představí před očima až z toho jde mráz po zádech,ale je to vše vyrovnáno romantickými scénami mezi archeoložkou a detektivem,které tomu dodají tu pravou šťávu...Je to mé první setkání s touto spisovatelkou a musím říct,že mě nezklama :)

Janaf
16.03.2013 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, určitě si přečtu její další knihy. Myslím, že následuje Křič a třetí kniha volně navazující Zabíjej. Dávám pět hvězdiček.

kolacky
06.03.2013 5 z 5

Kupodivu jsem asi od poloviny tušila, kdo (i když ne proč) je vrah, ale i tak se mi to hodně líbilo. Hlavně všechny ty rodinné vztahy, Sophiiny, Vitovy - i pachatelovy.

magickajana
19.10.2011

Detektivní thriller vypráví příběh policisty stíhaného výčitkami svědomí a archeoložky popálené láskou, jejichž osud svede dohromady odkrytí hromadného hrobu a následné pátrání po šíleném vrahovi.
Kniha mě zaujala už od začátku, jelikož prolog se týkal přímo práce vraha a byl tedy poutavý. Temné sklepení a středověkké mučení je skvělým tématem stejně jako fyzická přitažlivost mezi hlavními propagonisty dobra Sophií a Vitem. Jiskření mezi nimi dávalo knize jiný druh napětí, než vrahovy morbidní hračičky a žhavou milostnou scéna toto jiskření vyvrcholilo. Autorčin styl si hezky pohrává s charaktery a taky se mi líbilo, jak přepínala mezi jednotlivými scénami, které při postupujícím vyšetřování začaly dávat větší smysl, až se nakonec slily v jednu závěrečnou.
Odhalení vrahovy identity je sice nečekané, ale ironií osudu předchozí kniha, kterou jsem četla - Ztracený symbol od Dana Browna - obsahovala podobný motiv.
Shrnuto, podtrženo, typické schéma detektivky - morbidní vrahoun, policista hrdina, dívka v nesnázích, klíčící vztah, nicméně originální je dle mého názoru dostatečně, stejně jako napínavá, děj se semtam moc nehýbe a motá se pouze okolo jednotlivých kroků vyšetřování, ale přesto čtete s neuvěřitelnou dychtivostí dál, což je u knih obrovská výhoda.
Zrovna se chystám číst autorčin další navazující thriller Křič!, v němž bych se znovu měla setkat s agentem Danielem Vartanianem, jenž by měl mít v této knize víc prostoru, než se mu dostalo v románu Zemři!

detektivní a krimi romány

Karen Rose