Dáma z popela

Dáma z popela https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272480/bmid_dama-z-popela-fhr-272480.jpg 4 139 49

Dáma z popela série

Mrazivý příběh o smrti, která se před ničím nezastaví. Bude osud nezvratný? Jedině žena se železnou vůlí může uspět jako pohřební zřízenec ve viktoriánském Londýně, ale Violet Morganová je na svou živnost velice pyšná. Zatímco je její muž Graham zaujatý budováním jejich postavení ve společnosti, Violet se věnuje jejich pohřebnímu ústavu. Je empatická, velice znalá pohřební módy a více než smířená s rolí smrti v životě... celý text

lapagerie
25.05.2016 3 z 5

Docela jsem se na tuhle knížku těšila, recenze mě zaujaly. Ale abych řekla pravdu, nijak mě neohromila. Zajímavé bylo prostředí pohřebního ústavu, i díky době, ve které se příběh odehrává. Ale v podstatě se jedná jen o romantiku s detektivní zápletkou. Čekala jsem víc.

hats
18.05.2016 5 z 5

Famózna kniha! Opisy bojov Sever proti Juhu v Amerike ma nudil. Ja by som to vyhodila. Ale inak bola super.

DariDerek
19.04.2016 5 z 5

Totálně mě tato kniha nadchla. Hlavní hrdinka je svérázná žena, která se dokáže poprat se vším a hlavně, s důstojností hodnou dámy. Naprosto jsem si čtení užila :) A pokud chcete, tak více jsem napsala v recenzi, a je v záložkách - jako již tradičně. :)

Ladydwarf
31.03.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, která se četla jedním dechem. Temnější nádech mě nadchl. Už teď ji miluju a určitě se k ní ještě vrátím!!!

lea735
18.03.2016 5 z 5

Je to moc hezká kniha, hl. hrdinka je dáma se vším všudy..mám ji ráda . Violeto, jsi nedostižná, krásná a hrdá , se srdcem na pravém místě

saruse
17.02.2016 4 z 5

Výborné čtení. V pasážích, kde spolu hovořili ministři, státníci, kde se popisoval konflikt Severu proti Jihu versus názory Anglie, jsem se zpočátku trochu ztrácela, než se děj rozběhl a postavy do něj aktivně vstoupily. Hlavní hrdince se nedalo jinak než fandit. Zajímavý pohled na jednu neobvyklou, ale tolik důležitou profesi. Jednu hvězdičku ubírám za překlad a redakční úpravy - místy rušivé chyby. Ale jinak mě to nadchlo.

galinek
12.02.2016 4 z 5

Také mne zlákala viktoriánská atmosféra,.... pro mne naprosto nové prostředí..... A samozřejmě zajímavý pohled na občanskou válku a historické souvislosti..... Tímto způsobem si ráda osvěžuji a doplňuji své historické znalosti......

DasaN
24.01.2016 4 z 5

Zajímavá kniha o ženě, která bere smrt jako součást života a mrtvým prokazuje úctu. Hrdinka prožívá více dobrodružství v jedné knize, což působí trochu chaoticky a nesouvisle, ale na druhou stranu jsou zde zachyceny zajímavé historické události viktoriánské Anglie i americké občanské války.

Romčuška
15.01.2016 5 z 5

Velmi pusobive :-) libi se mi viktorianska doba a velmi mnoho zajimaveho co se tyce prace v pohrebnim ustavu nic takoveho jsem keste necetla hlavni hrdinka se mi libila muze to byt velmi zajimava prace to me asi nejvic dostalo :-)

Anglie 19. století

2015  76%Dáma z popela
2016  75%Uloupené tělo
2017  74%Vraždy aristokratek
2010  70%Panenka pro královnu

Kniha Dáma z popela je v