Dáma v modrém

Dáma v modrém https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424886/bmid_dama-v-modrem-A56-424886.jpg 4 93 36

Dáma v modrém je obraz od uznávaného prvorepublikového malíře, který připraví hraběti Valeriánu Chorisovi, dědici prosperujícího panství, nejednu horkou chvilku. Obraz se totiž dostal do nesprávných rukou. Na první pohled ztřeštěná eskapáda s obrazem však skončí vraždou. Valerián v roli detektiva začíná pátrat na vlastní pěst. Někdy je však lepší nevědět, zvláště když i jeho nejbližší něco tají a nic není takové, jaké se zdá…... celý text

alnahu
02.07.2020 5 z 5

Příjemná detektivka které nechybí ani mystično-kolem záhadné postavy Lorny,která již několik set let bloudí zámkem Valerštýn. Dědic tohoto zámku hrabě Valerián Choris,je pro zdejší ženy velmi zajímavé a také toho využívá -nejinak to je i z manželkou-malířkou jeho kamaráda Čakyho, kterému se ztratí právě obraz Dáma v modrém.A tak se i Valerián pustí do pátrání po zmizelém obrazu.Oddechová detektivka zasazená do šlechtického prostředí se četla velmi dobře.

medvedice3
27.12.2018 5 z 5

Příjemný příběh na čtení k vodě.

Marla
10.11.2018 5 z 5

Zábavná detektivka, autorka jako vždy nezklamala.

hatid
04.12.2017 4 z 5

poutava detektivka

kapr
04.09.2017 1 z 5

Knihu jsem četl téměř bezprostředně po autorčiných "Brněnských nevěstkách", které byly vysloveně výborné. Tam, pokud se pamatuji, se moje hodnocení pohybovalo kolem 4,5 - a nakonec jsem si tu 5 schoval napříště tak, abych, až budu mít autorku přečtenou) mohl tu 5 dát té nejlepší z jejích knih. Jinak jsem měl tehdy tendence si ji zařadit jako "Vondrušku v sukních", myšleno pouze v dobrém.
Nevěstky byla detektivka historická, navíc na domácí téma. Naopak toto je kniha věnovaná období po roce 90. Upřímně, já si na (české) detektivky situované mezi léta 1938 a současností příliš nepotrpím, všechny ty okupace, "socializmy" bez špetky skutečné humanity mi názor na příslušné složky výrazně zošklivily, byť se to snad, ani mne ani mé rodiny příliš nedotklo. Proto mne kniha zase tak příliš nadchnout nemohla. Přečetl jsem ji za několik málo dnů, a docela jsem se u ní i bavil. A můj závěr - knížka je čtivá, potěší i pobaví a i jako detektivka se mi celkem líbila. Ale pokud jsem nevěstkám dal 4* ... .

Jíťa512
02.08.2017 4 z 5

Vtipná detektivka, ideální na dovolenou. Myslím, že by stálo za to ji zfilmovat.

R.E.M.
01.07.2017 4 z 5

Detektivka s bezvadnou zápletkou, užila jsem si hledání pachatele i luštění detektivních záhad. K tomu šikovný výběr umístění děje a působivá atmosféra zámků a uměleckého světa...

Snad jen ta použitá jména byla podivná a některé prvky se opakovaly. Faktem ovšem je, že vše do sebe hladce zapadalo.

Ještě jedno obrovské plus musím připsat autorce k dobru - vtip i škádlení čtenáře a jeho intuice. Postavu Karolíny jsem si neuvěřitelně oblíbila. A závěr? Ten mě vyloženě pobavil.

Albina
14.12.2016 4 z 5

Jsem zcela pro českou detektivku, protože české prostředí jí dává další rozměr. Tato je docela povedená, i když je hodně zalidněná a místy jsem se trochu ztrácela.

Honzin
10.10.2016 5 z 5

Příjemné čtení při sychravém podzimu.

ritz
18.09.2014 4 z 5

Příjemná česká detektivka, zajímavá zápletka

Selinute
12.09.2014 4 z 5

Vtipná, klasická detektivka s nečekaným rozuzlením.

Keddie
27.03.2014 5 z 5

Čtivá detektivka, která se odehrává v prostředí umělecko šlechtickém. Podobně jako v jiných autorčiných románech je hybatelem děje emancipovaná a chytrá žena, která trošku pomalejšího muže dotlačí tam, kam potřebuje.

hadak
09.12.2013 4 z 5

Mně se tahle knížka četla velmi dobře, sama, stránky ubývaly tak rychle, že jsem si jejich otáčení uvědomoval. Oddechové čtení na dovolenou, na víkend, určitě čtenáře nezklame a možná i naláká na další knihy autorky, zejména její historické romány se dobře čtou.

Lenka Kadeřáb
10.05.2011 5 z 5

Vtipná, napínavá. V napětí jste až do poslední chvíle, protože netušíte, jak se to vyvrbí. Mottem může být: Jak podvodník napálil podvodníka. Děj je bezvadný a kulisy zámku poměrně exotické. Opravdu povedená knížka!

Kunstábl
06.05.2011 4 z 5

Možná překombinované. Pořád jsem měl pocit, že by knížce víc sedělo, kdyby se děj odehrával v Anglii. Co všichni mají s českou detektivkou? U nás nemá detektivka tradici, není možné vymyslet slavného detektiva a těžko budeme opěvovat naši českou policii. Pro nás je typický Švejk a ne detektivky!!!! Ať si čeští autoři klidně píší anglické knížky. Fikar to taky dělal - a byly nejlepší. Ty ryze české byly braky. Už vidím slavného soukromého detektiva, který žil v minulém režimu. Proboha!

mariana
31.03.2011 5 z 5

Super! Vtipné, napínavé. Prostě klasika. Ani se to nemuselo odehrát v Česku, je to jako anglická detektivka