Daleká cesta za domovem

Daleká cesta za domovem https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40204/bmid_daleka-cesta-za-domovem-JAK-40204.jpeg 5 377 92

Daleká cesta za domovem série

Příběh skupinky králíků, kteří se vydávají na dalekou cestu za novým domovem a za svobodou. Celý příběh je o skupince odvážlivců, kteří vytuší smrtelné nebezpečí a opustí svůj domov. Vydají se na dalekou cestu do neznáma. Spousty nepřátel, mnoho nebezpečných situací a jejich vlastní bezbrannost v nelítostném a drsném světě jim nedodá ani chvilky klidu. Když se přátelé dostanou na místo, které by mohlo být jejich novým domovem, zjistí, že i přes zdánlivé bezpečí se jedná o smrtelnou past. Když se jim podaří uprchnout a vybudovat nový domov, čekají je další obtíže, jaké si jen stěží dovedeme představit. Ale hrdinové příběhu i přes vlastní bezbrannost vítězí díky své prohnanosti nad každým nebezpečím a nepřítelem. 3. vydání.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Watership Down , 1972

Miken008
25.02.2013 5 z 5

Tyhle králíky jsem si prostě oblíbil ani jsem to nečekal :) Je pravda, že ze začátku jsem měl sto chutí na ně poslat králíčí mor, ale postupem času se mi dostali pod kůži tak moc, že bych to už neudělal...
Jejich argumenty jsou tak logické, myslí jako normální lidé a problémy převedeny ze světa lidi do světa králičího jsou tak totožné jako v žádné jiné alegorické knížce. Adams musel mít zřejmě nějakou úchylku na králíky, nedokážu si to jinak vysvětlit..a to je dobře!

farinka
16.02.2013 5 z 5

Dlouho jsem této knize v knihovně odolávala,ale nakonec,díky komentářům čtenářů jsem se do ni pustila a nelituji.Vtipné,chvilkami dojímavé i moudré.Doporučuji.

růža
07.11.2012 4 z 5

Nádherné. Byla to oblíbená kniha mého táty. A já jsem si ji také oblíbil. Byl jsem pěkně napnutý, jak to dopadne.

Snow
20.02.2012 5 z 5

Donedávna jsem neměl nejoblíbenější knihu, prostě tu nej, co se mi líbila a něco ve mně zanechala. Po přečtení tohoto úžasného díla se to ale změnilo. Když jsem byl menší, sestra mi z knihy četla, dávno jsem to už zapomněl. Nedávno jsem o dalekou cestu zavadil v knihovně a pustil jsem se do čtení. Jakmile sem začal, ponořil jsem se na plno do dobrodružství Lískáče a jeho kamarádů. Nemohl jsem přestat, prostě to nešlo. Když sem si od čtení musel dát pauzu a ráno jít do práce, bylo to pro mne hotové utrpení. Stále sem byl na váškách a čekal jak se parta králíků vypořádá s nepřátelskou kolonií, pod vedením generála Čistce. Bál jsem se o každého, jako bych byl patřil k nim. Po přečtení knihy jsem byl smutný, že už je konec, tak zase někdy jindy, za pár let, až trochu zapomenu, budu se těšit!

morte
13.02.2012 5 z 5

Knihu Dlouhá cesta za domovem jsem objevil náhodou coby součást nějakého žebříčku nejlepších knih, co kdy byly napsány. Zaujalo mě, že pojednává o společnosti králíků, a je tak příběhem pro děti a současně pojednává i o nás lidech, a je tak příběhem pro všechny, kteří se chtějí třeba i trochu zamyslet.
Objednal jsem si ji v angličtině (Watership Down) společně s dvěma ekonomickými knihami (Microeconomics, Macroeconomics) od Gerald Mankiwa (doporučuji!).
Zatímco jsem ekonomické knihy prostudoval už před dvěma lety, k Watership Down jsem se dostal až ke konci roku 2011, kdy jsem si knihu vzal do Anglie. Byla mi výbornou společností a užíval jsem si každou stránku králičích dobrodružství. Příběh je opravdu krásný a jednou si ho přečtu znovu - až ho budu číst svým dětem. Vyšlo také pěkné české vydání, které jsem kdysi viděl v knihkupectví.
Doporučuji k přečtení každému, nejen tomu, kdo má králíka nejraději na talířku.

Ikkju
26.01.2012 5 z 5

Knihu jsem četl jako dítě a vzpomínám že jsem měl strach z toho, jak je kniha tlustá. Sice to byl pochod hodně dlouhý, podobně jako pochod králíků k norám Generálovi kolonie, ale příběh mě úplně strhnul. Nedávno jsem viděl film (20 let po přečtení) a pustil se do pokračování, a obojí výborné. Adamsovi se prostě tenhle králičí svět povedl!

RAGDOLLMASA
21.11.2011

Tato kniha se mi moc líbila, když jsem jí četl nejvíce mě asi zaujali dvě věci:krásné prostředí cesty za jejich cílem a napínavé příběhy Pampelišky o El-hréranovi.

Ruw
09.09.2011 5 z 5

Králíci. Jestli je někdo považuje za obyčejný a myslí si, že nemohou zažít žádná pořádná dobrodružství, ať si toto dílko přečte a možná změní názor. Anebo to nejsou králíci, nýbrž lidé za ně převlečení?Jen trochu škoda, že autor byl na své postavy až příliš hodný a nedonutil mě, abych se ně skutečně bál.

Dell
22.03.2011 5 z 5

Když jsem část této knihy poprvé slyšela jako četbu na pokračování, bylo mi asi 10 let, Zaujala mě dobrodružství králíků na pouti za novým domovem, kouzelný jazyk, kterým je kniha napsaná.
O deset let později jsem si knihu přečetla konečně celou a chápala jsem ji naprosto odlišně. Je to vynikající alegorie, obraz nejen různých lidských povah, ale i systémů, režimů zvrácených a přirozených. Autor život králíků nastudoval v odborné literatuře a při psaní svých znalostí maximálně využíval.
Toto dílo patří k těm, která, když přijdou v pravý čas, dají člověku vše, co může od dobré knihy čekat. Knížka je napsána opravdu kouzelným stylem, obsahuje napínavé a dramatické příběhy, hluboké myšlenky. Vzhledem k tomu, že se na ni dá dívat několika způsoby, může oslovit jak člověka, který má rád knihy o přírodě, tak toho, kdo v literatuře ocení kus filosofie a psychologie.
Nepatřím k lidem, kteří pofňukávají nad dojemnými filmy, ale přiznávám, že jsem dočítala nenápadně v koutečku s kapesníkem.

swamp
30.11.-0001 4 z 5

Jak píší ostatní - tahle kniha není primárně určená menším dětem, přestože tak na první pohled vypadá. Já jsem se k ní dostal náhodou.. dostal jsem ji od kamarádky s tím, že pro ni to byla jedna z nejlepších knih puberty. Přestože jsem se v ní napoprvé nedokázal začíst, dal jsem jí druhou šanci a jsem tomu rád. Dobrodružné povídání o Lískáčovi, Pětíkovi a jeho králičích druzích bylo poutavé, místy drsné, ale hlavně dokázalo pohladit..

Márinka
30.11.-0001 4 z 5

Četla jsem ji v dětství, ve "zvířecím" období. Nějak mne to táhlo ke knihám, kde byli hrdinové zvířátka. A přes ně jsem se zase dostala k lidem. Pokračování se jmenuje Příběhy z Kamenitého vrchu a v knihovnách ji určitě mají. Pokud není v té vaší, požádejte o meziknihovní výpůjční službu.

michelin
30.11.-0001 5 z 5

Skvělá knížka. Četla jsem jí, když jsem byla mladší a ještě teď se k ní často vracím. Je zároveň pohodová a zároveň napínavá. I když se může zdát spíš jako knížka pro děti, není to tak úplně pravda. Dá se říct, že nevypráví ani tolik o králících, jako spíš o lidech. Myslím, že v ní každý něco najde. Všem doporučuji!
Bohužel nemůžu sehnat další díl, docela by mě zajímalo, jak příběh pokračoval...