Daleká cesta za domovem

Daleká cesta za domovem https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40204/bmid_daleka-cesta-za-domovem-JAK-40204.jpeg 5 377 92

Daleká cesta za domovem série

Příběh skupinky králíků, kteří se vydávají na dalekou cestu za novým domovem a za svobodou. Celý příběh je o skupince odvážlivců, kteří vytuší smrtelné nebezpečí a opustí svůj domov. Vydají se na dalekou cestu do neznáma. Spousty nepřátel, mnoho nebezpečných situací a jejich vlastní bezbrannost v nelítostném a drsném světě jim nedodá ani chvilky klidu. Když se přátelé dostanou na místo, které by mohlo být jejich novým domovem, zjistí, že i přes zdánlivé bezpečí se jedná o smrtelnou past. Když se jim podaří uprchnout a vybudovat nový domov, čekají je další obtíže, jaké si jen stěží dovedeme představit. Ale hrdinové příběhu i přes vlastní bezbrannost vítězí díky své prohnanosti nad každým nebezpečím a nepřítelem. 3. vydání.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Watership Down , 1972

Totojsemja
07.03.2016 5 z 5

Nevím proč, ale kapitola s doktorem Adamsem mě štvala. Možná kvůli vyprávění z lidské strany. Bude to těžké si zvyknout na lidské hrdiny...

lucievach
05.03.2016 5 z 5

Je to pohádka pro děti, odmyslete si králíky a je to román pro dospělé plný odvahy, překonávání překážek a síly. Myslím, že v téhle knížce si každý najde něco svého. Někde jsem četla doporučený věk pro tuto knihu jako u stolní hry : 9-99let :) za mě prostě ano - zkuste ji.

mihal5570
12.01.2016 5 z 5

Nádherná knížka, úplně mě pohltila.

bikava
07.01.2016 5 z 5

Vůbec mě nenapadlo, že je to dětská kniha, jak píšou spolukomentátoři. Četla jsem jí jako dospělá a byla jsem unešená. Knížka je velice čtivá a dokáže i pohladit .

Sarance
06.10.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih mého dětství.

MarekG
15.08.2015 5 z 5

Opravdu dokonalé, nic tak úžasného jsem nečekal. Nejlepší kniha co jsem zatím četl.

Krami
10.02.2015 5 z 5

Kdybych nebyl člověkem, chtěl bych být králíkem.

kusma
29.01.2015 4 z 5

Místy napínavé, místy pozvolné. Každopádně příjemné čtení s úžasnými hlavními hrdiny!

rarášek
28.12.2014 5 z 5

Moc se mi kniha líbila :) místy jsem se musela prokousávat, ale byl to rozhodně poutavý a napínavý příběh. Narazila jsem na ni při svém hledání seriálu, který jsem sledovala jako malá, ale měla jsem na něj jen mlhavé vzpomínky. Hledala jsem, až jsem zjistila, že se jmenuje Daleká cesta za domovem a že byl udělán podle knihy. Našla jsem ji, přečetla a přirostla mi k srdci :)))

Sorrow
27.12.2014 5 z 5

Tak milá, krásná a úžasně napsaná kniha :) lze jedině doporučit !

kacaabba
26.12.2014 5 z 5

Čteno s dětmi. Kniha, která nás opravdu brala. Jednotlivé kapitoly byly relativně dlouhé pro čtení před spaním, ale opakovaně jsem byl přemlouván, abych četl ještě další kapitolu. Autor je opravdu šikovný vypravěč a líbil se mi i přesah obyčejného příběhu a to i bez použití všelijakých nadpřirozených bytostí. Nevím proč, ale znovu a znovu mne napadal příměr s Hobitem (ale je to opravdu dost něco jiného!) a Hobit je proti tomu nic - jak literárně, tak příběhově.

Bruno21
20.12.2014 5 z 5

Dostal jsem se k tomu omylem, když jsem si říkal, že autor Stopařova průvodce napsal ještě něco, co neznám (ehm, jasně, že mají jiná křestní jména, no). Začal jsem číst, chvíli nechápal, pak jsem pochopil svůj omyl a pak jsem najednou začal nechápat, jak jsem mohl čtyřicet let žít bez znalosti téhle knížky. Jak mě to šmankote mohlo minout? Přečetl jsem to sám, pak znova dětem a určitě to nebylo naposled. Jména, příběhy, "králičtina" se staly nedílnou součástí mého života.

Hawkey
29.10.2014 5 z 5

Nemám slov.. přečtena jedním dechem. Tahle knížka mi přirostla k srdci asi jako Hobit aneb cesta tam a zase zpátky. Miluju!

Jana_Z
18.06.2014 5 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou. Nevěděla jsem, o co jde a vaše komentáře mě přesvědčily, abych si ji přečetla. Díky, díky, díky. Stala se jednou z mých nejoblíbenějších knih.

Hikari
13.10.2013 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Četla jsem jí už jako malá a ráda se k ní vracím :)

Liina
09.09.2013 5 z 5

Krásná knížka, jedna z mých nejoblíbenějších

Rybna
12.08.2013 5 z 5

Ke knize jsem se dostal díky kapele Fall of Efrafa, jejíž texty jsou založeny právě na tomto příběhu. Po zakoupení knihy jsem hltal každou stránku a hrdinové mi opravdu přirostli k srdci stejně jako jejich jazyk. Nenásilný konec knihy mě opravdu dojal. V knize jsou navíc obsaženy úžasné paralely na život lidí. Vřele doporučuji.

Repli
13.06.2013

Tohle je moje nejoblíbenější kniha. Poprvé objevená v dětském věku, ale miluji ji stále. Příběh skupiny králíků je úžasný. Vřele doporučuji :)

Alma-Nacida
10.06.2013 5 z 5

Krásná kniha pro větší děti i pro dospělé, každý si v ní najde to "své", jsem zvědavá na Příběhy z Kamenitého vrchu, zda budou taky tak dobré. Doporučuji!

exitus
21.04.2013 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek, co jsem četla. Neskutečně sympatická králičí banda, které prostě musíte fandit. Není od věci se na svět podívat jinýma (králičíma) očima.