Dalajlamova kočka a umění příst

Dalajlamova kočka a umění příst https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208128/mid_dalajlamova-kocka-a-umeni-prist-mFz-208128.jpg 5 551 132

Dalajlamova kočka série

Než dalajlama odjede na přednáškové turné do Ameriky, uloží své milované kočce Jesce (JSK, Její Svatosti Kočce) určitý úkol: objevit pravou příčinu štěstí. Plnění úkolu zavede kočku do netušených dobrodružství! Napínavá honička ulicemi McLeod Gandže ji dovede k nečekanému zjištění o tom, jak je nebezpečná sebestřednost. Setkání s tajemným jogínem Tarčinem jí odhalí vlastní minulost – což má dramatické následky pro nás pro všechny. Útržky rozhovorů, které vyslechne v Himálajské literární kavárně, jí pomůžou odhalit podobnosti mezi vědou a buddhismem v klíčovém tématu štěstí – ať už při tom poslouchá vážené univerzitní profesory a psychology, vysoce postavené lamy nebo slavné spisovatele.Jiskřivá moudrost, srdečnost a kapka rošťáctví v Dalajlamově kočce a umění příst nám kouzelným způsobem ukazuje, proč se z Jesky stává jedna z nejmilovanějších koček na světě. Jaký je tedy skutečný důvod předení? Toto tajemství dalajlama šeptem prozradí, až se vrátí z cesty – jenom uším Jesky a těm, s nimiž má jeho kočka karmické spojení… což jste, milí čtenáři, právě vy! Tato knížka je volným pokračováním knížky Dalajlamova kočka.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama’s Cat and the Art of Purring , 2013

Dandy1
07.12.2015 3 z 5

To musel psát někdo, kdo má doma kočku. Pěkná, moudrá kniha.

Anceroh
26.10.2015 5 z 5

Krásné navázání na první knihu. Velice čtivé, poučné a místy i s překvapivým odhalením. Určitě doporučuji k přečtení všem, nejen milovníkům koček.

pegginka13
30.09.2015 5 z 5

Moc hezké čtení,uklidnující i zabavné.

species
04.05.2015 5 z 5

Kniha je velmi příjemná, uklidňující... určitě stojí za to :)

JanaDor
05.03.2015 5 z 5

V osobě hlavního vypravěče je tato kniha hezky zvláštní. Je to totiž kočka, která nám vypráví svou cestu za poznáním, co je to štěstí. Je to jistý druh poučování, ale tak milý a přátelský, že to bylo radost číst. Jiný pohled z kočičí perspektivy umocnil objev, který na závěr našla. Kočka zasadila vyprávění do příběhu, který není důležitý. Ale díky pocitům lidi, byly její objevy přístupnější a snadněji pochopitelné.
Dokonce Dalajláma, když se vrátil, ji sdělil tajemství štěstí. Doufám, že budete zvědaví a že budete shánět knihu, abyste se to tajemství dozvěděli. Protože knihu by si měl přečíst každý. Je to balzám na duši. A já ráda dělám radost. Tak šup pro ní, právě TEĎ.

Aneleh
01.03.2015 5 z 5

Druhý díl je stejně krásný a laskavý. Pokud čtete srdcem a vnímáte každé slovo, dá vám tato kniha velmi mnoho. Vaše srdce "přede", když jste šťastní a věřte, že umění příst (být šťastný) má každý jen ve své moci. Obě knihy ve mně zanechaly stopu na celý život a bez nadsázky můžu říct, že i ovlivnily můj pohled na svět. Měl by si je přečíst každý, nejen milovník koček. Dávám jim přední místo ve své knihovně a určitě se k nim budu vracet. Autorovi patří velký dík za jejich napsání.

eL13
07.01.2015 5 z 5

Po přečtění prvního díla ,,Dalajlamova kočka,, nešlo si nekoupit díl druhý.
A kupodivu je stejně dobrý jako díl první. Opět velice jemně naznačeny prvky budhismu a hlavně je kniha stjeně jako předchozí strašně pozitivní.
Pokud máte nějaké chmury nebo něco Vás trápí, zvolte Dalajlamovu kočku I. i II. díl.

janulka1310
31.10.2014 5 z 5

Prostě milá, laskavá kniha o všem možném, co si spousta lidí v dnešním světě neuvědomuje...příjemné čtení, takové, které způsobí, že po dočtení máte ještě dlouho úsměv na tváři.

Krisseliss
11.09.2014 5 z 5

Jsem nadšená z druhého dílu stejně, jako z prvního. Nádherně vyprávěný příběh.

LordSnape
05.08.2014 4 z 5

Souhlasím s názorem, že Dalajlamova kočka, jakožto první díl byl prostě lepší. Zde se už nedočkáme ani moc humoru a i ten kočičí pohled trochu ustoupil lehce do pozadí, ale prakticky to jinak ani nešlo, když vezmeme v potaz, že se zde Michie zabývá převážně oním, vnitřním štěstím z pohledu buddhistického. Pořád je to ale příjemné čtení.

Paoline
02.07.2014 5 z 5

Knížka, která pohladí po duši, stejně jako první díl.

zulanek
14.06.2014 4 z 5

Milé počtení,ale první díl, Dalajlámova kočka,se mi zdá lepší.
Přesto doporučuji k přečtení,abychom se naučili lásce,pokoře a skromnosti.

kočky buddhismus životní styl dalajláma vypráví kočka

David Michie
australská, 1962
2013  88%Dalajlamova kočka
2014  91%Dalajlamova kočka a umění příst
2015  86%Kouzelník ze Lhasy
2016  91%Dalajlamova kočka a síla meditace
2017  74%Pes Jejího Veličenstva a jeho mise

Kniha Dalajlamova kočka a umění příst je v