Dalajlamova kočka a umění příst

Dalajlamova kočka a umění příst https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208128/mid_dalajlamova-kocka-a-umeni-prist-mFz-208128.jpg 5 551 132

Dalajlamova kočka série

Než dalajlama odjede na přednáškové turné do Ameriky, uloží své milované kočce Jesce (JSK, Její Svatosti Kočce) určitý úkol: objevit pravou příčinu štěstí. Plnění úkolu zavede kočku do netušených dobrodružství! Napínavá honička ulicemi McLeod Gandže ji dovede k nečekanému zjištění o tom, jak je nebezpečná sebestřednost. Setkání s tajemným jogínem Tarčinem jí odhalí vlastní minulost – což má dramatické následky pro nás pro všechny. Útržky rozhovorů, které vyslechne v Himálajské literární kavárně, jí pomůžou odhalit podobnosti mezi vědou a buddhismem v klíčovém tématu štěstí – ať už při tom poslouchá vážené univerzitní profesory a psychology, vysoce postavené lamy nebo slavné spisovatele.Jiskřivá moudrost, srdečnost a kapka rošťáctví v Dalajlamově kočce a umění příst nám kouzelným způsobem ukazuje, proč se z Jesky stává jedna z nejmilovanějších koček na světě. Jaký je tedy skutečný důvod předení? Toto tajemství dalajlama šeptem prozradí, až se vrátí z cesty – jenom uším Jesky a těm, s nimiž má jeho kočka karmické spojení… což jste, milí čtenáři, právě vy! Tato knížka je volným pokračováním knížky Dalajlamova kočka.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama’s Cat and the Art of Purring , 2013

Leniik33
19.09.2017 5 z 5

Milé a inspirativní čtení. Celá trilogie je originálně pojatá a rozhodně se na knížky nebude prášit v knihovně, protože budete mít chuť se k nim vracet.

shimice
05.09.2017 5 z 5

Nečetla jsem zatím od D. Michieho knížku, která by nebyla skvělá, tahle to jen potvrzuje, úžasná.

Aracely
01.09.2017 5 z 5

Opět kouzelná kniha s hlubokou moudrostí. Moc jsem se na ní těšila :-).
Dalajlama odjíždí na delší dobu a svou kočičku nechává doma. Jeska od něj ale dostane úkol: Musí objevit pravou příčinu štěstí. A tento úkol ji přinese mnoho dobrodružství...

Více v mé recenzi :-).

petra4080
02.08.2017 4 z 5

Opět příjemné pohlazení na duši.

Eloorka
31.07.2017 5 z 5

Nádherná kniha

Gabba99
25.07.2017 4 z 5

Pokračování kočky :-) Příběh s myšlenkami obsahujícími základy buddhismu nás zavede opět ke starým známým z prvního dílu.

JointlieKat94
19.07.2017 5 z 5

Miluji tyto příběhy. Tahle kočka mě naučila sledovat vše z jiného úhlu, a že za vším špatným, je něco dobrého. Vážně díky za tohoto autora, a za jeho knihy. Mají rozum. A vše je krásně a s klidem vysvětleno. ♡ Dávám 100%.

_Gretchen_
18.07.2017 5 z 5

Ach. Nádhera. Moje nová láska. :) Nemůžu se dočkat třetího dílu!

Barča21
26.06.2017 5 z 5

Nádherná kniha, hezké poslání a spousta věcí k zamyšlení. Druhý díl se mi četl určitě lépe než první. Ale je také možné, že jsem začala lépe chápat poslání těchto knih. Už se těším na třetí díl.

HaničkaVodička
10.06.2017 3 z 5

Příjemná pohodová četba, pro člověka, který chová kočky a zná jejich móresy, v některých pasážích i velmi zábavná :-).
Ve srovnání s prvním dílem ji však vnímám jako rozvláčnou a pro člověka, který od ní očekává určitý typ neidentifikovatelné motivace, nenaplněnou.
Určitě bych od ní však nejlepšího přítele neodrazovala. Text hladí, je fajn.

AnetV
17.05.2017 4 z 5

Skvělé, stejně jako první díl, jsem zvědavá kam se postavy posunou v trojce.

Neami2
04.05.2017 4 z 5

Přečetla jsem všechny tři díly a musím říct, že díl od dílu lepší. Za mě 4 hvězdičky pro každý z dílů. Sice občas až moc zvláštních náhod, ale vždy to autor dovedl do konce, který měl být poučení a zanechat stopu buddhistického stylu života.

Ildi
08.04.2017 5 z 5

Pri tejto knihe ma napadlo, škoda, že neviem dať viac hviezdičiek. Nádherná, láskavá kniha, ktorá ma neskutočne ukľudňovala. Určite som ju nečítala naposledy.

Elea
29.03.2017 5 z 5

Krásná kniha, která nutí k zamyšlení a ke změně postojů a názorů.

Tatsume
12.03.2017 4 z 5

Pohodová, nenáročná kniha s přátelským humorem. A hodí se do knižní výzvy 2017 ;-)

luckomar
04.03.2017 4 z 5

Oproti prvnímu dílu je tato kniha více semknutá dohromady. Provází jí několik dějů, na jejichž rozuzlení si musí čtenář počkat do konce. Rychleji se mi četl první díl, ale druhý mi taky přinesl něco nového a konec mě dojal, i když vlastně ani nevím proč. Cítila jsem najednou hrozně zvláštní a krásný pocit, když jsem se vžila do děje a představila si přítomnost Dalajlámy. Určitě doporučuji přečíst.

niki-chan
14.02.2017 4 z 5

Krásný příběh s filozofickým podtextem a ještě krásnější vypravěčkou na cestě za štěstím

Kůzlátko
07.02.2017

Prostě nádhera. Krásně se to čte a jsou to moc moudrá slova.

DastyX
19.12.2016

Ačkoli jsem od knihy čekala něco jiného, tak se mi líbila. Čekala jsem více kočičího pohledu na svět, tahle kočka je ale zvláštní, což se v knize také několikrát zmiňuje :-) Tajemství štěstí vykresluje pomocí příběhu svých lidských přátel a logiky, které by člověk u kočky nečekal :-) Ale kniha je to moc hezká a dobře se čte.

Sarfias
07.12.2016 5 z 5

Druhý díl byl, stejně jako ten první, naprosto pohodové a příjemné čtení se zajímavým poučením pro čtenáře. Doporučuji! :)

kočky buddhismus životní styl dalajláma vypráví kočka

David Michie
australská, 1962
2013  88%Dalajlamova kočka
2014  91%Dalajlamova kočka a umění příst
2015  86%Kouzelník ze Lhasy
2016  91%Dalajlamova kočka a síla meditace
2017  74%Pes Jejího Veličenstva a jeho mise

Kniha Dalajlamova kočka a umění příst je v