Dalajlamova kočka a umění příst

Dalajlamova kočka a umění příst https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208128/mid_dalajlamova-kocka-a-umeni-prist-mFz-208128.jpg 5 551 132

Dalajlamova kočka série

Než dalajlama odjede na přednáškové turné do Ameriky, uloží své milované kočce Jesce (JSK, Její Svatosti Kočce) určitý úkol: objevit pravou příčinu štěstí. Plnění úkolu zavede kočku do netušených dobrodružství! Napínavá honička ulicemi McLeod Gandže ji dovede k nečekanému zjištění o tom, jak je nebezpečná sebestřednost. Setkání s tajemným jogínem Tarčinem jí odhalí vlastní minulost – což má dramatické následky pro nás pro všechny. Útržky rozhovorů, které vyslechne v Himálajské literární kavárně, jí pomůžou odhalit podobnosti mezi vědou a buddhismem v klíčovém tématu štěstí – ať už při tom poslouchá vážené univerzitní profesory a psychology, vysoce postavené lamy nebo slavné spisovatele.Jiskřivá moudrost, srdečnost a kapka rošťáctví v Dalajlamově kočce a umění příst nám kouzelným způsobem ukazuje, proč se z Jesky stává jedna z nejmilovanějších koček na světě. Jaký je tedy skutečný důvod předení? Toto tajemství dalajlama šeptem prozradí, až se vrátí z cesty – jenom uším Jesky a těm, s nimiž má jeho kočka karmické spojení… což jste, milí čtenáři, právě vy! Tato knížka je volným pokračováním knížky Dalajlamova kočka.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama’s Cat and the Art of Purring , 2013

applause
26.09.2018 5 z 5

Druhý díl této trilogie se mi líbil ještě více, než díl první a už se těším na třetí. Obsah knihy se zabývá, příčinou a rovnicemi štěstí. Co mi přišlo zajímavé, tak mimosmyslové vnímaní zvířat, neboli šestý smysl, o kterém tu byla také zmínka a příklady. To jsem si říkala, že to vše vysvětluje. Zvláště mě mrazilo při zarámování témata minulých životů, na které věřím. Konec byl zase dojemný. Doporučuji.

Michalka98
26.08.2018 4 z 5

Pro mě o něco málo slabší než první díl, ale pořád je to nesmírně milá a půvabná kniha, která má uklidňující efekt. Třetí díl si ráda přečtu.

vesela.bota
16.08.2018 3 z 5

Za mě o něco horší než první díl. Možná to bylo tím, že první díl mě zastihl v určité životní situaci a byl to balzám na moji duši. Druhy díl už mě tolik nechytl. Ale přesto to považuji stále za výbornou knihu o buddhistických myšlenkách pro laickou veřejnost. Nic těžko stravitelného a každý si z toho odnese, co zrovna potřebuje.

t-e-r-k-a
15.08.2018 5 z 5

Druhý díl ze série Dalajlamova kočka se taktéž velmi povedl. Autor umí opravdu hluboké myšlenky podat velmi čtivou formou. Moc se mi právě tento způsob vyprávění líbí!
"Jaký smysl má dělat si starosti? Pokud něco můžete změnit k lepšímu, tak to udělejte. A pokud ne, proč byste se kvůli tomu měli trápit? Nechte to být! Každou minutou, kterou trávíte starostmi, přicházíte o 60 vteřin štěstí. Nedovolte myšlenkám, aby jako zloději ukradly vaši spokojenost."

ujira
01.05.2018 5 z 5

Díky JESCE nalézám v Budhismu jistou zajímavost a budhistická moudrost se mi líbí. Shledávám, že pokud by autor podobným způsobem poskytl náhled na jiné filosofie a náboženství, možná by probudil zájem hledat hlubší smysl lidské existence i v dnešní západní kulturní společnosti, která má na zřeteli jen pomíjivé ukájení potřeb.

marta0912
18.03.2018 2 z 5

Slabší než první díl.

rarášek
14.02.2018 5 z 5

Opět jsem se začetla do dobrodružství dalajlamovy kočky aneb kočky mnoha jmen (ze všech nejvíc mám ráda Sněžnou lvici a JSK - Jeho svatost kočku) a bylo to skvělé. Tentokrát je Jeska bez dalajlámy a má od něho úkol - najít pravou podstatu štěstí. Kniha byla opět plná mouder, která jsem si během čtení zaznamenala. Čtení tohoto pokračování bylo opět milé, příjemné, prostě pohlazení na duši, které mě vždy velice uklidnilo.
Na knihu jsem šla pomalu, rozložila jsem si ji na části a každý den jsem přečetla jednu nebo dvě. Tím, že jsem si ji takto rozložila, se mi četla lépe, víc jsem ji prožívala a také pochopila.
Už se těším, až se pustím do další knihy. Vřele doporučuji tento i předchozí díl. :) ❤

YA-girl
02.02.2018 5 z 5

Říkala jsem si, že druhá kniha na toto téma už zřejmě nepřinese nic moc nového, ale byla ÚŽASNÁ... Opět zde bylo plno hlubokých pravd, které na čtenáře vyskakovaly jen tak mimochodem, s lehkostí... rozhodně jsem neměla pocit, že by mě autor do něčeho "tlačil"... Ani tuto knihu nedoporučuji číst na veřejnosti, často jsem brečela jako želva - prostě jen díky síle těch příběhů, resp. toho poučení, tak jednoduchého a přitom tak působivého, které z nich plynulo... :-)

loudomar
02.02.2018 3 z 5

Příjemné počtení, ve kterém se člověk dozví i pár užitečných myšlenek z oblasti Buddhismu. Příběh je celkově takový povznášející a uklidňující. Určitě mě motivoval i k přečtení dalších dílů.

Ghandimaster
08.01.2018 2 z 5

Za mě slabší než druhý díl. Autor neustále vysvětloval děj z prvního dílu, asi aby šlo knihu číst samostatně, což bylo otravné. Příliš příběhu o kočce, málo budhismu a filosofie. Problém je, že mě zajímá více budhismus než kočky. Michie píše popkulturu budhismu aby ji přiblížil masám. Jako, proč ne ale já musím jít hlouběji aby se mě to dotklo u srdce. Velmi doporučuji dětem.

Janin
01.01.2018 5 z 5

Toto volné pokračování velmi působivého vyprávění kotěte je nádherné.Takové pohlazení po duši,obzvlášť v dnešní době.Laskavé,plné moudra,
s návodem-jak najít štěstí...

HelaF
29.12.2017 5 z 5

milé, něžné, pozitivní :)

petrucha86
27.12.2017 5 z 5

Krásné, milé, čtivé, stejně jako první díl.

Danago
26.12.2017 5 z 5

Opět kouzelná knížka naprosto srovnatelná s prvním dílem. Je to velice citlivé navázání na první díl . Nenásilná velice příjemná forma, jak čtenáři přiblížit myšlenky budhismu. Poutavé vyprávění "sněžné lvice" se dá číst nebo poslouchat i několikrát za sebou. První díl byl zaměřený na lásku a tento díl zase na štěstí. Já v knize našla spoustu krásných a moudrých myšlenek. Je to krásný, milý a velice čtivý příběh. Místy jsem se musela usmívat, jindy jsem měla v očích slzy dojetí.

Shindo
04.12.2017 4 z 5

O niečo slabšie a trocha iné, než predošlá Dalajlámova mačka, čosi tomu chýbalo a mal som silný pocit, že autor sa len viezol na popularite predošlej knihy. Aj tak si ju rád prečítam znova, poteší.

Ajinka126
14.11.2017 4 z 5

Miluji všechny 3 díly. Umění příst je zaměřené na štěstí. A ne jeho hledání, ale uvědomění si ho v sobě. Každý ho máme:). A je to opět podané tak krásné, jednoduše a nepodlézavě. Prostě si čtu příběh a ty myšlenky na mě přijdou sami. Nemusí mi je autor několikrát vypsat a tučne podtrhnout. To miluji.

gonegirl
04.11.2017 5 z 5

Buddhismus nenucenou formou. Poutavý příběh, který vás hned pohltí, tak jako u prvního dílu, byl hezky a jednoduše napsaný. Nutilo mě to zamýšlet se nad vlastním životem a činy, soucítila jsem s postavami a jako kočkomil se rozplývala nad úseky, kde byla hlavním aktérem Jeska.

lussien02
19.10.2017 5 z 5

Hezké jednoduché čtení plné dobrých myšlenek s budhistickou tematikou zasazenou do realného života, nic nenutí jen nabízí :-D za mě platí pro všechny tři knížky

Papilla
21.09.2017 4 z 5

Trochu pro mě slabší než první díl

vterinka
19.09.2017 5 z 5

Skvělé pokračování o Jesce :) Plno nových inspirativních myšlenek a mnoho pozitivní energie! :) Jsem nadšená a těším se na další díl. :-)
"Místu, kam nemohou kočky, schází duše."

kočky buddhismus životní styl dalajláma vypráví kočka

David Michie
australská, 1962
2013  88%Dalajlamova kočka
2014  91%Dalajlamova kočka a umění příst
2015  86%Kouzelník ze Lhasy
2016  91%Dalajlamova kočka a síla meditace
2017  74%Pes Jejího Veličenstva a jeho mise

Kniha Dalajlamova kočka a umění příst je v