Dalajlamova kočka a umění příst

Dalajlamova kočka a umění příst https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208128/mid_dalajlamova-kocka-a-umeni-prist-mFz-208128.jpg 5 551 132

Dalajlamova kočka série

Než dalajlama odjede na přednáškové turné do Ameriky, uloží své milované kočce Jesce (JSK, Její Svatosti Kočce) určitý úkol: objevit pravou příčinu štěstí. Plnění úkolu zavede kočku do netušených dobrodružství! Napínavá honička ulicemi McLeod Gandže ji dovede k nečekanému zjištění o tom, jak je nebezpečná sebestřednost. Setkání s tajemným jogínem Tarčinem jí odhalí vlastní minulost – což má dramatické následky pro nás pro všechny. Útržky rozhovorů, které vyslechne v Himálajské literární kavárně, jí pomůžou odhalit podobnosti mezi vědou a buddhismem v klíčovém tématu štěstí – ať už při tom poslouchá vážené univerzitní profesory a psychology, vysoce postavené lamy nebo slavné spisovatele.Jiskřivá moudrost, srdečnost a kapka rošťáctví v Dalajlamově kočce a umění příst nám kouzelným způsobem ukazuje, proč se z Jesky stává jedna z nejmilovanějších koček na světě. Jaký je tedy skutečný důvod předení? Toto tajemství dalajlama šeptem prozradí, až se vrátí z cesty – jenom uším Jesky a těm, s nimiž má jeho kočka karmické spojení… což jste, milí čtenáři, právě vy! Tato knížka je volným pokračováním knížky Dalajlamova kočka.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama’s Cat and the Art of Purring , 2013

Rohy89
03.02.2020 4 z 5

Opět velmi zajímavě podaný příběh Jesky.Pro mě jsou tyto knihy velmi uklidňující a pomáhají mi si urovnat
a zklidnit své myšlenky. Celkově jim dát plynulý řád.

Janadvorackova
19.01.2020 5 z 5

"Někdy jsou potřebné kroky vidět z odstupu."
Jednoduchá pravda platná pokaždé, když o něco jde, ale my zpravidla jednáme zbrkle a neuvědomujeme si spoustu věcí :). Proč mi to nedošlo.

Tak co, už umíte příst?
Čičiny to dělají, když je jim dobře, nebo aby bylo dobře někomu, komu předou. Nebo když je něco bolí.
Předení způsobuje uvolnění, proto asi jsem vždycky milovala, když mi číča seděla na rameni a já si o ni mohla opřít hlavu a poslouchat, jak jí ten hodinový strojek uvnitř pěkně pracuje :).
Můžete se zastavit, když vás něco vytočí a probrat celou situaci, přičemž zjistíte, že na valnou většinu problému se klidně můžete vyprdnout, protože není důležitý.
Můžete začít cvičit jógu :).
Nebo si jen doma udělat pohodu, čajík, pohodlně si lehnout a protahovat se, vyčistit si hlavu. A příst.

Tahle knižní kočka je strašně fajn. Vůbec celá série působí jako jedna velká pohoda.
Audio načetla Lucie Matoušková.

hlavajda93
08.01.2020 4 z 5

Pěkné pokračování Jesky se spoustu moudrých poznatků. V příběhu se popisují i osudy lidských přátel Jesky, což mi přišlo dobré, ale první díl se mi stejně líbil více.

Pavlačinka
03.12.2019 5 z 5

Krásné a plynulé pokračování příběhu kočky Jeho Svatosti. Lehce vstřebatelnou formou se dozvídáme obrovské množství hlubokých myšlenek, včetně návodu na štěstí. Knížka úplně svádí k tomu vzít kočku do náruče, nic v hlavě neřešit, jen ji drbat a užívat si její předení :)

Květ
26.10.2019 5 z 5

Pokračování vyprávění Její Svátosti Kočky volně navazuje na první díl a opět přináší nenásilnou formou "příběhů všedních dnů" rady do života. Knížka je psána jednoduchým, čtivým, až takřka pohádkovým stylem, který dokáže zklidnit, pohladit i inspirovat. První díl mě svými tématy zaujal o pár kočičích chloupků více, ale i ve druhé části jsem si našla svoje. Moc se těším na závěrečný kousek.

Eorin
14.10.2019 5 z 5

Velmi milé a moudré čtení. Skvělý nápad autora (psát z pohledu kočky) a kvituji i svižné tempo knihy, bez zbytečností. Krása, děkuji, doporučuji.

Květinka008
29.08.2019 5 z 5

Jeska je prostě láska :-) Spousta mouder, hezký příběh, ale poutal mě o trochu méně než první díl.

hellllca
23.08.2019 5 z 5

Četla jsem ušima, tedy audiokniha. Příběh i hlas paní Ivany Jirešové jsou uchu naprosto lahodící.

Zania
08.08.2019 5 z 5

Další díl opět nezklamal. Pohodové čtení na cesty i na doma, da se nezávisle navázat i když ji na půl roku odložíte.

Miruš
12.06.2019 5 z 5

Moc krásná knížka k zamyšlení - zamyšlení v množném čísle ;-)

Merlinit
10.06.2019 5 z 5

Milé a pěkné, neuškodí zopakovat si základní pravidla:. :-)

Alíša236
12.05.2019 4 z 5

Druhý díl mě bavil více než ten první. Je čtivější, příběh zajímavější a moudra pro mě inspirativnější.

aktijnov
30.03.2019 5 z 5

Krásné čtení...

petulkapeta
21.03.2019 5 z 5

Četla se krásně...už se těším na poslední díl...

LenkaV.1
20.01.2019 4 z 5

Člověk má dojem, že Jeska je už jeho dobrou kamarádkou...

jengibre
29.12.2018 5 z 5

O trošku slabší než první díl, ale stále úchvatné. Sněžná Lvice nám opět předává spoustu moudrosti tím nejpřirozenějším způsobem, jakým jen lze. Už teď se těším na pokračování.

wooloong
26.12.2018 4 z 5

Jeska vyrostla z malého koťátka v kočičí dámu a dokonce se stala maminkou. Nové příběhy, které směřují k myšlence, co je štěstí.

Lenka1386
28.11.2018 3 z 5

Pěkné,uklidňující čtení,vhodné jako dárek. Bavilo mě to,ale nijak výrazněji nezasáhlo.

Layyen
26.10.2018 5 z 5

Konečně zas dobrý díl této "minisérie" narozdíl od síly meditace je to znovu vtipné, zajímavé, a někdy i poučné :)

Chesterton
12.10.2018

Asi nemám karmu. Nevadí.

kočky buddhismus životní styl dalajláma vypráví kočka

David Michie
australská, 1962
2013  88%Dalajlamova kočka
2014  91%Dalajlamova kočka a umění příst
2015  86%Kouzelník ze Lhasy
2016  91%Dalajlamova kočka a síla meditace
2017  74%Pes Jejího Veličenstva a jeho mise

Kniha Dalajlamova kočka a umění příst je v