Dalajlamova kočka a umění příst

Dalajlamova kočka a umění příst https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208128/mid_dalajlamova-kocka-a-umeni-prist-mFz-208128.jpg 5 551 132

Dalajlamova kočka série

Než dalajlama odjede na přednáškové turné do Ameriky, uloží své milované kočce Jesce (JSK, Její Svatosti Kočce) určitý úkol: objevit pravou příčinu štěstí. Plnění úkolu zavede kočku do netušených dobrodružství! Napínavá honička ulicemi McLeod Gandže ji dovede k nečekanému zjištění o tom, jak je nebezpečná sebestřednost. Setkání s tajemným jogínem Tarčinem jí odhalí vlastní minulost – což má dramatické následky pro nás pro všechny. Útržky rozhovorů, které vyslechne v Himálajské literární kavárně, jí pomůžou odhalit podobnosti mezi vědou a buddhismem v klíčovém tématu štěstí – ať už při tom poslouchá vážené univerzitní profesory a psychology, vysoce postavené lamy nebo slavné spisovatele.Jiskřivá moudrost, srdečnost a kapka rošťáctví v Dalajlamově kočce a umění příst nám kouzelným způsobem ukazuje, proč se z Jesky stává jedna z nejmilovanějších koček na světě. Jaký je tedy skutečný důvod předení? Toto tajemství dalajlama šeptem prozradí, až se vrátí z cesty – jenom uším Jesky a těm, s nimiž má jeho kočka karmické spojení… což jste, milí čtenáři, právě vy! Tato knížka je volným pokračováním knížky Dalajlamova kočka.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Synergie

The Dalai Lama’s Cat and the Art of Purring , 2013

Vendyorit
14.04.2021 5 z 5

Úžasná knížka. Takové pohlazení na duši. :)

Knihomolka223
14.04.2021 5 z 5

Milé, nenásilné čtení. Ze začátku se to trošku rozjíždělo, ale pak jsem začetla. Vtipné, pěkné a poučné. Rozhodně doporučuji.

kallisto
05.04.2021 5 z 5

Něžné, laskavé vyprávění, které je nenásilným úvodem do základů buddhismu.

lentilka_007
13.03.2021 5 z 5

Moc milé čtení - s moudrostí podávanou zlehka a stravitelně.

Randyz1986
07.03.2021 4 z 5

Začátek mě tentokrát narozdíl od předchozího dílu moc nebavil, ale postupně se to zlepšovalo a ke konci to bylo opět skvělé. Uklidňující a poučné.

morava
06.02.2021 5 z 5

I tentokrat jsem si vypraveni Snezne lvice uzila. Krasne, mile, poklidne cteni, takove kocici pohlazeni po dusi.A samozrejme, ze ani treti dil me nemine :-)

indyka
27.12.2020 3 z 5

Příběh zde vlastně slouží jen k tomu, aby se ty myšlenky na něco namotaly - je ještě sladší a naivnější než první díl, ale k cukroví a vaječňáku je to akorát :) Několik opravdu moudrých vět a jinak milé, odpočinkové čtení.

fnoudek
01.12.2020 4 z 5

...jedinou neměnnou veličinou je změna.

Karol.
29.10.2020 5 z 5

Tato série knih je balzám na duši v dnešní koronavirove době.

Milly34
28.09.2020 5 z 5

Je to velmi příjemné čtení po prvním díle, jde příjemně do hloubky.

stefinam
23.07.2020 5 z 5

Ani další dobrodružství Sněžné lvice nezklamalo. Příjemné čtení

CrazyPiškot
19.07.2020 5 z 5

Další díl, další krásný příběh Jesky. Je to oddychové, miloučké, poučné počteníčko, ke kterému se ráda vracím. Žádné zbytečné zápletky, příběh prostě plyne a najednou je konec knihy. Série Dalajlámovy kočky je pro mne už srdeční záležitostí :-)

Ashi
07.07.2020 5 z 5

Tuhle serii knih naprosto miluji. No řeknete cítili jste někdy při čtení knihy tak naplnující, uklidňující a úžasný pocit? Opravdu jsem cítila všeobjímající klid Dalajlamy. Některé záplatky mi přišly trochu přehnané. Postupem času mi přišlo, že autor schválně klade záplatky tak, aby na nich mohl následně ukázat myšlenky buddhismu, ale to není špatně. Příběh je jen vodíci nit pro popis myšlenek.
A vlastně asi neexistuje jiná serie knih podobná této.

Verpax
11.06.2020 5 z 5

Moc mila kniha k zamysleni :)

VílaElvíra
18.05.2020 5 z 5

Druhý díl, který je stejně dobrý jako první. Dalajlamovu kočku si určitě přečtu ještě mnohokrát, je to krásné, milé čtení plné pravdy a laskavosti.

Lucik94
25.04.2020 5 z 5

Tuhle knížku mam rada. Je v ni dobra nálada. A zamyšlení.

Gabi13
08.04.2020 4 z 5

Zase tak moc milé. Někdy jsem se v textu ztrácela, protože to ztrácelo znak příběhu. Ale o to víc jsem se při tom soustředila na moudra a poučky, které přicházeli od vzdělaných i prostých lidí. Končilo to dobrem a představou, že bude líp.

evonra
13.03.2020 5 z 5

" Ať už totiž jste hravé kotě nebo usedlý senior, vyhublý toulavý kocour nebo elegantní kočka z lepší čtvrti, nehledě na to, v jakých podmínkách žijete, všichni chcete být šťastní. A nejde přitom o žádné pomíjivé štěstí, takové, které se objevuje a mizí jako konzerva s naporcovaným tuňákem, nýbrž o štěstí, které je trvalé. O hluboké vnitřní štěstí, díky kterému předete."

Koukám, že kočky to mají stejně tak ....
I druhý díl kočičí série je velmi milý a povedený.

jejda.majda
03.03.2020 3 z 5

Trilogii Dalajlamovy kočky jsem měla sfouknutou poměrně rychle. Knížky se čtou skoro samy, příběh je jednoduchý a děj docela předvídatelný. Na druhou stranu jsou všechny Michieho knihy o Dalajlamově kočce plné životních mouder a i když se podle nich třeba už chováte nebo je znáte, je hezké si to připomenout. :-) Všechny knížky jsou takové milé a oddychové.

Ema22
23.02.2020 3 z 5

Ač jsem se každý večer na četbu těšila, jsem zčásti zklamaná. Autor se podle mého trochu vykrádá. Je příjemné si připomenout některé události z prvního dílu, ale těch připomenutí je v knize dost a nejen jich. Přibývá situací, kdy si Serena, Sam a další někde sednou a povídají si, co kde slyšeli a četli. Kavárnu navštíví nejmenovaný biolog a v celé následující kapitole se dozvídáte, jaké knihy napsal a co je jejich obsahem. Postřehy to jsou zajímavé, ale nepůvodní. A příhoda s marshmallows mi je hodně povědomá.
Opět oceňuji mnoho podnětných myšlenek: "V porovnání s mnoha lidmi máme docela pohodný život. Nežijeme v žádné válečné zóně. Nemusíme skrývat svou sexuální orientaci ani náboženské přesvědčení. Můžeme jíst, co chceme, oblékat se, jak chceme, a chodit, kam chceme, díky bohu za to. A přes to všechno se nesnesitelně nudíme."
"Kdyby nějaký předmět, dosažený cíl nebo vztah byl skutečným zdrojem štěstí, pak by každý, kdo něco takového má, měl být šťastný. Ale nic takového ještě nikdy nikdo nenašel...když věříme tomu, že naše štěstí závisí na něčem, co momentálně nemáme, pak nemůžeme být skutečně šťastní tady a teď. A to je na to nejsmutnější. Protože tady a teď je jediný čas, ve kterém můžeme být skutečně šťastni. Nemůžeme být šťastni v budoucnosti, protože ta ještě neexistuje."

kočky buddhismus životní styl dalajláma vypráví kočka

David Michie
australská, 1962
2013  88%Dalajlamova kočka
2014  91%Dalajlamova kočka a umění příst
2015  86%Kouzelník ze Lhasy
2016  91%Dalajlamova kočka a síla meditace
2017  74%Pes Jejího Veličenstva a jeho mise

Kniha Dalajlamova kočka a umění příst je v