Ďábelské hry

Ďábelské hry https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463861/bmid_dabelske-hry-sol-463861.jpg 5 2190 561

Čím větší zlo, tím ďábelštější hra… Inspektorku Kim Stoneovou a její vyšetřovací tým povolají k nálezu zmrzačeného, ubodaného těla – oběť je však zároveň i zločincem, pachatelem brutálního znásilnění. Že by vzal někdo spravedlnost do svých rukou? Kim současně pátrá po skupině pedofilů, brzy však začne být jasné, že se stala sama terčem nebezpečné osoby. Ta zná každou její slabinu. A rozhodla se vyzkoušet na Kim vlastní zvrácený experiment. Kim ví, že každý další krok může být smrtící. A tentokrát – je to osobní. Ďábelské hry, druhý román Angely Marsonsové, jednoznačně potvrzuje, že jeho autorka (debutující v roce 2015 knihou Němý křik) je vycházející mezinárodní hvězdou žánru krimi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: ekniha , Kalibr

Evil Games , 2015

1v8na
06.06.2022 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá. Krátké kapitoly čtivost jen podporovaly. Nutí vás číst dál.
Líbí se mi, jak kniha ukazuje na dva případy, které spoku nesouvisejí, nemají nic společného, ale je třeba je zároveň řešit.
Téma sociaopatie a manipulace bylo velmi zajímavé a pro mě v detektivce netypické.
Nevadilo mi, že zde není pátrání po pachateli - vynahradilo mi to, vykreslení myšlenkových pochodů pachatele.
Za mě to byla peckovní jízda. Už teď se těším až si seženu třetí díl.

Miluska2810
01.06.2022 4 z 5

Nebolo to najhorsie, ale ani super. Velmi velka oddychovka, ale musim povedat, ze krasne a poucne zobrazenie chovanie sociopatov.

Satyrka
26.05.2022 5 z 5

Tak druhý díl a opět nadšení. Nemůžu říct, který z dílů se mi líbil víc, ale tento byl jiný než většina kriminálních a detektivních příběhů v jiných knihách. Když se v jiných detektivkách (co jsem zatím četla) objeví dva případy, většinou spolu souvisejí, v této knize však ne s to se mi líbilo, protože je to takové věrohodnější. Sice zatím druhý díl, ale všimla jsem si, že autorka píše hlavně o zločinech páchaných na dětech, což mě osobně zajímá, dá-li se to takto napsat, vzhledem k tomu, jaký je to hnus.
Líbilo se mi téma manipulace a sociopatie, nejenže jsem si skvěle početla, ale taky jsem se dozvěděla zase něco víc. Alex skvěle napsaná postava.
Co mě docela žralo, byl případ Barryho. Musela jsem nad tím přemýšlet a přišlo mi to trochu nespravedlivé, dál to asi rozvádět nebudu, koneckonců, na to si každý názor udělal nebo udělá.
Jdu na další díl!

Majulle
17.05.2022 4 z 5

Další skvělá kniha s Kim, napínavá do samého konce. :)

Ana72154
15.05.2022 5 z 5

Kniha opět úžasná, jenom nevím co bylo více zvrácené...

DonFilipson
11.05.2022 5 z 5

rozhodně lepší než první díl :)

WaN635
11.05.2022 5 z 5

Druhá kniha s nekontaktní Kim a ještě větší pecka než ta první. Tato kniha patří rozhodně k tomu lepšímu co jsem letos přečetla.
Alex byla neskutečná, psychopatka každý coulem, neuvěřitelně uvěřitelná.
Druhá linka příběhu byla stejně děsivá, ale ještě odpudivější než ta první. Spolupachatele jsem vůbec neodhadla.
Knihu jsem nemohla odložit a vůbec mi nevadí, že jsem se obrala kvůli čtení o noční spánek.

HYPNOS88
10.05.2022 5 z 5

Inteligentní sociopati, to je topka. Kniha se čte díky dvěma rovinám příběhu velmi svižně a poutavě. Kim je holt taková natura, není to moje nejoblíbenější vysetrovatrlka. Ale tak třeba se ještě lépe poznáme a budeme super kámoši :)

vadur.ka
15.04.2022 3 z 5

Trochu slabší než první díl.

Mateo67
01.04.2022 5 z 5

Nádhera. Vzájemně propletené propracované dějové linie, kdy nevíte, která je zvrácenější, Kim získává velmi zdatnou protihráčku, autorka hlasem Jitky Ježkové vás nenechá ani na chvíli vydechnout, natož abyste knihu, mobil, CD, …. na okamžik odložili. Prostě a jednoduše ďábelské! Moje nejoblíbenější detektivní série i inspektorka.

bedkniha
26.03.2022 4 z 5

No já nevím, mě se první díl líbil víc než tento, ale přečtu si všechny díly :-)

Lu89
22.03.2022 5 z 5

Velmi povedené pokračování už tak skvělého prvního dílu. Děj krásně plynul, žádná hluchá místa, ani natahovaný konec. Tolikrát jsem byla z uvedených osob v rozpacích, že jsem nemohla přestat číst. Ihned jdu na další.

ERIK 2
21.03.2022 5 z 5

Opět skvěle napsaná kniha bez roztahaných omáčkovitých opisů. Dle toho co jsem se dozvěděl zde v této knize o sociopatech musím říct, že těch sociopatů je v naší společnosti hodně a zvláště v této prazvláštní době, ona prakticky tato doba je semeništěm těchto delikventů a různých zjevů. Super za mě výborné.

lenka.plaszova
19.03.2022 5 z 5

Tohle pro mě byla jedna z nejlepších knížek, kterou jsem četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a po dlouhé době mi trvalo přečtení jen tři dny.

Sofós
18.03.2022 5 z 5

Hm, hm, to se opravdu povedlo. Drsná Kim se mi zatraceně líbí. Propracovaný příběh byl napínavý, měl spád a zajímavé rozuzlení. Už se těším na další díl.

ElizPetrova
13.03.2022 4 z 5

Druhá díl z této detektivní série se trochu liší od prvního dílu. Je zde kladen více důraz na psychiku osob než na samotné vyšetřování. Nicméně kniha byla i tak svižná, napínavá, velice dobře napsaná, a proto se četla sama. Kim a celý její tým mě prostě baví a jsem zvědavá na další případy. Barney jako psí parťák Kim je už jen třešničkou na dortu, doma mám psího chlupáče se stejným jménem, tak mě to i mile potěšilo.

Arlienen
11.03.2022 4 z 5

Zjistila jsem, že mě Kim začíná bavit čím dál víc. Je občas hodně otravná a člověk by s ní běžné raději nepřišel do styku, ale jedno se jí musí nechat - je zatraceně dobrá ve své práci!
Líbí se mi knihy, kdy jsou dva úhly pohledu (pachatel vs. detektiv ) ve stejném případě. Je to o to napínavější!

icezero
27.02.2022 4 z 5

Jako detektivka spíš průměr, aspoň pro mě. Ale z hlediska pohledu do mysli sociopatky s titulem z psychologie a zavedenou praxí je příběh mnohem zajímavější. Snad je, se správnými informacemi a znalostmi, jednoduché zmanipulovat mysl toho, kdo k vám má jistou důvěru... Ale že by až takhle?
Za mě každopádně hodně zajímavé téma na pozadí detektivky

EmillyT
25.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Problematika chování sociopata je v knize velmi pěkně a zajímavě zpracovaná, ale tentokrát se mi příliš nedařilo se do knihy začíst. Příběh je hodně spletitý, ale chybělo mi tu napětí a pátrání po pachateli. Za mě takové průměrné krimi. Doufám, že další díl mě bude bavit víc.

Ulala
25.02.2022 5 z 5

Zaměřením na sociopaty si mně autorka získala ještě o trochu vice. Když si uvědomím kolik lidí se sociopatickými rysy žije mezi námi a jaké by to mohlo mít důsledky, jsem z toho trochu "na větvi". Důmyslně zvolené a rozpracované téma se mi moc líbilo a těším se na další knihu.