Chyť mě

Chyť mě https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166294/mid_chyt-me-p1l-166294.jpg 4 479 159

D. D. Warrenová série

Seržantku D. D. Warrenovou z bostonského detektivního oddělení hned tak něco nepřekvapí, Charlene Rosalind Carter Grantová ji však dokonale zaskočí: prosbou o vyšetření své vlastní vraždy – Charlene je přesvědčena, že ji někdo usiluje o život. Dva roky po sobě zemřely dvě její nejlepší kamarádky – obě 21. ledna, obě rukou neznámého vraha. Blíží se další 21. leden a Charlene počítá hodiny do své smrti. Ale rozhodně se nevzdá bez boje... V D. D. však hlodá podezření: Je Charlene obětí, nebo pachatelkou dokonalých zločinů? A co ji spojuje s chladnokrevnými vraždami bostonských pedofilů, které vypadají, jako by si někdo vyřizoval účty? Lisa Gardnerová je autorkou 16 kriminálních románů (a 13 románů pro ženy). Její knihy vycházejí ve 30 zemích, počet prodaných výtisků (více než 22 milionů) a především nesporné kvality jejich napínavých příběhů ji rozhodně řadí ke světovým bestselleristům tohoto žánru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Catch Me , 2012

Lejdus
26.01.2020 5 z 5

Skvělý příběh. Kniha se četla velmi dobře, byla čtivá a napínavá. Čtenář do poslední chvilky nevěděl, jak to tedy je. Čekala jsem na přečtení delší dobu a jsem ráda, že jsem si knihu uložila a mohla konečně přečíst. Nelituji.

LaCoccinelle
07.01.2020 5 z 5

Velice čtivá detektivka se zajímavou zápletkou. Doporučuji k přečtení.

Mája777
14.09.2019 5 z 5

Moje první se seržantku D. D. a určitě ne poslední. Toto je přesně můj šálek kávy - napětí, skvělá zápletka a psychologie. Přečtenou díky výzvě.
ČV 19: Kniha, jejíž název je v rozkazovacím způsobu

anndy
12.09.2019 3 z 5

Hodně průměrný díl, bez napětí, táhnoucí se zápletka

Makropulos
09.09.2019 4 z 5

Zase jsem se jednou pustila do krimi. Ale, bohužel, jsem si vybrala právě takovou, jaké velmi nerada čtu. Ubližuje se tam dětem, a to dost špatně snáším. Jinak ovšem nemohu říci, že by to bylo špatné.

luciasek86
28.08.2019 1 z 5

Kniha mě nezaujala musela jsem se nutit ke čtení. Děj nic moc.

Ophelie
10.08.2019 4 z 5

Tuto knihu jsem začala číst kvůli Výzvě a musím říct, že to bylo bezva počtení! Vážně dobrý detektivní thriller/krimi. Po cca první třetině graduje napětí a postupně se čtenáři odhaluje příběh Charlene Grantové. Konec byl výborný - tuto osobu jsem po celou dobu ale vůbec netipovala. Můžu jen doporučit ;)

Iva1988
29.07.2019 5 z 5

Kniha byla velmi napínavá se zajímavým příběhem.

Disinka
31.05.2019 5 z 5

Vyborny cteni... Z konce jsem byla prekvapena, ale celkove se mi pribeh libil...

irva
26.05.2019 5 z 5

Skvělá, čtivá knížka.

danima3
04.05.2019 5 z 5

Napínavá a velmi čtivá detektivka. Doporučuji všem, muselajsem číst až do noci, abych věděla, jak dopadne.

Dada077
30.04.2019 5 z 5

Moja prvá od Lisy Gardnerovej. A veľmi dobrá. V jednej dejovej línii sa 28 ročná Charlen Rosalin Carter Grantová (každé z mien má svoj význam) pripravuje na stretnutie so svojím vrahom, presne 21. januára, pretože v ten istý deň dozadu rok po roku niekto zavraždil dve jej najlepšie kamarátky a bez stopy zmizol. Charlen si kúpila zbraň, pod dohľadom trénera sa učí aktívnej sebaobrane a streľbe. Dokonca požiada detektívku D.D. Warrenovú, aby po 21. januári vyšetrovala jej vraždu. V druhej línii deja D.D. Warrenová s tímom a jednou novou silou vyšetruje vraždy pedofilov. Od okamihu, ako sa obe línie o seba otrú, nedá sa kniha odložiť.

kytarka
28.04.2019 4 z 5

Charlene má nejlepší kamarádky, které někdo zavraždí ve stejný den, 21. Ledna jedna a přrsně za rok druhá. Když se blíží 3. výročí, tak Charlene nedělá nic jiného než se připravuje k útoku a na svou smrt.
Hodně zajímavý příběh, který je propletený s více případy. Tohle se autorce povedlo dobře zkombinovat. Sice jsem velmi brzy tušila, kdo za tím vším stojí, jen jsem nevěra kdo přesně to je, tak mi to vůbec nevadilo. Knihu jsem dočetla do konce se zaujetím. Není to naprostá Topka mezi thrillery, za přečtení však stojí. Za mě byla kniha místy dost táhlá.

hana22097
16.03.2019 5 z 5

Super napínavá kniha! :)

Lkomrska
14.03.2019 5 z 5

Jedním dechem přečteno. Mám tuhle autorku moc ráda a opět mi potvrdila,že psát dobré knihy prostě umí .

Iki1
08.03.2019 4 z 5

Jedná se o zdařilý románový thriller, jen místy trochu víc překombinovaný. Postupně jsem si tipoval a poté upřesňoval, kdo by mohl být oním pachatelem, až mě autorka na posledních stranách překvapila. Takže dobré počtení, i když sem tam dost realistické (tedy krvavé).

trudoš
20.02.2019 3 z 5

Začátek, ve kterém si Charlie Grantová prověřuje detektivy, co za několik dní budou vyšetřovat její vraždu, je perfektní. Má to nápad, vtip i atmosféru. Jakmile však Lisa Gardnerová rozehraje příběh samotný, sklouzne do klasické kriminálky, popisující těžkosti žen u policie. Koncepce je ovšem fajn a je řemeslně dobře zvládnutá. Rozvíjejí se hned dvě dějové linie, kde v jedné jsou zabíjeni pedofilové a v druhé se pátrá po vrahovi kamarádek hlavní aktérky dramatu. Snad jen, že autorka dává po celou dobu příliš okatě najevo, že všechno je jinak, než jak je čtenáři předkládáno, takže odhadnout ústřední zvraty není příliš komplikované. Nemluvě o tom, že vztahy mezi protagonisty jsou kýčovitě vyostřené, až to pomalu připomíná levnější epizodu nějakého německého televizního seriálu. Což ještě podtrhuje překombinovaný závěr, spoléhající se na množství nepravděpodobných shod okolností. Na druhou stranu, očekávaná romantika se nekoná a v některých momentech skvěle fungují sarkastické dialogy.

Dani25
12.02.2019 5 z 5

Táto kniha ma chytila hned od úvodu. Určite si prečítam aj ďalšie autorkine knihy. Zaujímavé bolo, že sa prelínali dve zápletky, vraždy pedofilov a Münchhausenov syndróm.

triatlet
06.02.2019 4 z 5

I bez epilogu je poznat, kolik práce autorka věnovala zjišťování informací
o chování predátorů na sociálních sítích a o pracovní náplni na bezpečnostních linkách.
Líbilo se mi střídání kapitol z pozice vyšetřovatelů, obětí i pachatele.
V předchozím románu Neboj se mi přišlo těhotenství D. D. nadbytečné, v Chyť mě je její mateřství využito funkčně.
Moc hezká pocta Tulip. Věřil jsem, že její role v románu není zbytečná.

Prateri
03.02.2019 4 z 5

Nemyslím, že bych od Lisy Gardner něco dříve četla. V každém případě knihou Chyť mě mne paní Gardner chytla do svých spisovatelských sítí. Příběh, který zahrnoval dva spolu zdánlivě nesouvisející případy šílené matky a likvidaci pedofilů, řeší detektiv Warrenová. Proč je důležité datum 21. ledna, kterého se obává mladá žena Charlene, jsem si užila. Trochu mě i napadlo, kdo za tím může vězet, tušení nezklamalo.

Boston krimi

Lisa Gardner