Cymbelin

Tragédia Cymbelin, hoci v neskorších obdobiach označovaná ako komédia či romanca, nie je až taká známa ako ostatné Shakespearove hry. Rozpráva o britskom kráľovi Cymbelinovi a jeho dcére Imogene, ktorá uteká pred intrigami zlej kráľovnej za svojím mužom Posthumom, lebo si odmietla vziať kráľovninho syna – zlého, zákerného a hlúpeho Clotena. Je to hra nádherná a zázračná, hlboko pôsobivá vo svojej obraznosti. Má všetky vlastnosti, ktoré charakterizujú autorovu tvorbu – pútavú zápletku, intrigy, faloš, tému naplnenej i nenaplnenej lásky, boja za pravdu a spravodlivosť....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326983/cymbelin-vzk-326983.jpg 3.520

Cymbeline (1623)

Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Ikar (SK)

ZajDa37
15.11.2016

No, no, na jedné straně šíleně zamotaný příběh, což je klad, ale na druhé straně příšerná sázka o čest své ženy. Prostě je to Shakespearova hra, která není úplně nejlepší, ale není taky úplně nejhorší.

Vítr
07.05.2014

Já mám tuto hru prostě rád, mockrát jsem ji slyšel v divadle, spoustu dialogů umím zpaměti. Prostě ji mám rád. Říka se, že je béčková. Nejdřív je to hodně zamotané, vypadá to, že to bude tragedie, ale dopadne to skvěle. Navíc je o velké lásce a cti, takže super.