Oskar a růžová paní

Oskar a růžová paní https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18721/bmid_oskar-a-ruzova-pani-9og-18721.jpg 5 243 70

Cyklus o neviditelném série

Ve třetím příběhu z cyklu o neviditelném vede v nemocnici chlapec Oskar s ošetřovatelkou v růžovém úboru nikdy nekončící rozhovor o životě, smrti a víře v Boha. Vážně i s humorem se oba staví k otázkám o smyslu života i v té nejtěžší chvíli v životě.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Garamond

Oscar et la Dame rose , 2002

misa7414
08.10.2015 5 z 5

Nádherná kniha, kniha u které se zasmějete, pobrečíte dojetím a zamyslíte se nad svým životem.

fruitbueno
13.09.2015 5 z 5

Překrásná kniha. Málokdy se stává, že nemám víc slov.

Hanina61
31.08.2015 5 z 5

Úžasná knížečka pro chvíle, kdy si člověk myslí, že "je mu na světě zle". Aneb, važme si každého dne svého života.:-)

AnnieBarming
22.05.2015 5 z 5

Naprosto skvělá knížka:) Přečetla jsem ji jedním dechem

Palivo
18.04.2015 3 z 5

Dávám tři hvězdy, protože mě kupodivu tahle fraška o umírajícím malým vševědovi neznechutila, přičemž by vlastně podle všech předpokladů měla (takovou ódu na křesťanství jsem snad ještě nečetl). Pokud Vám umírá dítě, přidejte si jednu hvězdičku. Pokud už umřelo, odeberte si tři.

Kessetra
20.01.2015 5 z 5

Roztomilá a úžasná knížka, která je plná moudrých slov. Pobavila mě a nakonec i trochu dojala.

jolli
18.01.2015 5 z 5

Naprosto úžasné,musela jsem se pořád smát, když desítiletý oskar popisoval problémy třicetiletých atd. Jeho přístup k Bohu, jak samozřejmě a jednoduše vnímá jeho přítomnost mě úplně nadchla... Příběh sice smutný, ale mě to positivně obohatilo

Balaton123
10.01.2015

Tato kniha je naprosto geniální . Akorát škoda , že je tak krátká....

Lucka_89
25.09.2014 5 z 5

Autorovy se podařilo naprosto jedinečným způsobem proniknout do nitra dětského hrdiny a umožnit tak čtenářiprožívání příběhu spolu s ním. Kniha celkově působí velmi autenticky, což může být způsobeno jednoduchým, ale zároveň citlivým a někdy až šokujícím jazykem, kterým je celé dílo napsáno.

zuzurana
12.05.2014 5 z 5

pre mna tato kniha je motivacnou knihou, ked mam najhorsie chvile vo svojom zivote. Po precitani knihy si vzdy uvedomim, ze su aj horsie veci na tomto svete. Nikdy sa tejto knihy nechcem vzdat, je to pamiatka po blizkej osobe a plus kniha, ktora sa da citat aj sto krat

Vítr
06.02.2014 3 z 5

Není to špatná kniha, dost odlehčená (bojím se říci povrchní), rychlá (krátká), ale špatná není.

Maica
06.02.2014 3 z 5

Bohužel mě tohle dílko za srdce nechytilo. Snažila jsem se, ale zezačátku mi Oskar nesedl a než jsme si porozuměli, byl náhle konec, při němž jsem neuronila ani slzu. Místy byl text trochu šroubovaný, násilně "k zamyšlení", nebo jak bych to řekla. Ale oceňuji nápad - jak formu celké knihy prostřednictvím dopisů, tak prožít den jako deset let.

Madluska
30.01.2014 5 z 5

Výtečná knížečka! Zapomeňte ne ten věčně nespokojený hlásek, který našeptává, že takhle desetileté děti nemluví, že zdravotní problémy chlapce s leukémií se scvrkly do pouhé únavy, že v nemocnici je obdivuhodně neschopný personál a že citově už vás ten Schmitt ani nemohl vydírat víc... Prostě se na toho věčného rejpala zvysoka vykašlejte a přistupte na autorovu hru, dostaňte se do jeho nádherného (třebaže dost smutného) světa plného lásky, otázek, víry a nakonec i hlubokého pochopení. A třeba si na konci taky tak krásně pobrečíte. "P.S. Dnes nemám žádné přání. Odpočiň si." :-)

Bandor
16.11.2013

Naprosto úžasná knížka. Bude navždy patřit k mým nejoblíbenějším.

mayinka
07.11.2013

precteno za hodinku volneho casu. Je tam nadherne jednoduse popsan konec zivota u kluka Oskara a jeho rodiny. ALe ne vzdy to takto funguje. ale nasla jsem si tam poselstvi:Vazme si ZIVOTA.

zdisule
31.10.2013 5 z 5

Dojemný a poučný příběh, od tohoto autora, se mi tato kniha líbila nejvíce. Viděla jsem i představení královéhradeckého Klicperova divadla - úžasné.

koMaty
29.10.2013 5 z 5

smutný, dojemný, a přitom luxusní!! o dlouhé době skvělá kniha, která mě fakt dostala!!

Tilly
22.09.2013

Četla jsem to v polštině a musím říct, že příběh se mi opravdu líbil. Přečetla jsem to jedním dechem. Bylo mi líto malého chlapce, který ví, že mu zbývá posledních pár dní života. A přece jenom nečeká jen na ten osudný den, ale dokáže si je užít, dokáže si splnit to, co chce (nebo spíše prosí o to Boha, a ten mu to plní) a dokáže žít tak, jakoby v těch 12 dnech prožil celý svůj život.

kvapsv
19.09.2013 5 z 5

Krátký, ale poutavý příběh umírajícího chlapce. Kniha je sice smutná, ale tak dobře napsaná, že se čte sama.

V budoucnu bych ráda přečetla i další knihy z Cyklu o neviditelném.

Manifest blech
10.09.2013 5 z 5

Malá dušička odchází, ale je na to připravena, což je na tom uklidňující. Však nemají rodiče přežít své děti.
Dojemný příběh, který poznamenal mou duši. Jsem zvědavá na Noemovo dítě.