Oskar a růžová paní

Oskar a růžová paní https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18721/bmid_oskar-a-ruzova-pani-9og-18721.jpg 5 243 70

Cyklus o neviditelném série

Ve třetím příběhu z cyklu o neviditelném vede v nemocnici chlapec Oskar s ošetřovatelkou v růžovém úboru nikdy nekončící rozhovor o životě, smrti a víře v Boha. Vážně i s humorem se oba staví k otázkám o smyslu života i v té nejtěžší chvíli v životě.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Garamond

Oscar et la Dame rose , 2002

dRobert
01.02.2018 5 z 5

Viděl jsem divadlo, hráli Ivana Hloužková a Vladimír Hauser. Až to vstřebám (dám si na čas) tak knihu určitě přečtu - po smrti táty jsem to procítíl do hloubky.

sola_lupa
23.01.2018 5 z 5

Velmi krátký příběh, který mě dostal. Musím přiznat, že u poslední věty ukápla obří slza. Je to tak neobyčejně krásný příběh, až mi to vyrazilo dech. Myslím, že jej z hlavy jen tak nedostanu.

ja.cerven
12.01.2018 5 z 5

Nádherná, dojemná, pravdivá se spoustou pravd, psaná úžasným způsobem z pohledu upřímného dítěte.

Peleus
16.11.2017 5 z 5

No, říkal jsem si (zhruba od 2/3 knihy): "Nepustím slzu. Ne, fakt ne!"
A jak si myslíte, že to dopadlo?

Velmi dobrý nápad. Velmi dobré provedení.
Dokážu si představit, že divadelní zpracování musí být zážitek!

Jessica007
20.06.2017 5 z 5

Nádherná kniha... Moudrá, citlivá, dojemná. Je krátká - a je v ní toho tolik. Je i smutná, ale je krásná.

IvusP
05.06.2017 5 z 5

Stejně tak, jako u malého prince - tolik moudrosti vyjádřeno v tak malinké knížečce...! Vše ostatní už zde bylo xkrát řečeno.. Krásná, citlivá knížka s neobvyklým pohledem na smrt a inspirujícím přístupem k životu.

molt
12.05.2017 5 z 5

Tahle kniha by se mohla jmenovat Perla. Malá a přitom krásná. Krásný děj, odvážné prostředí a žádné do očí bijící klišé, obzvlášť postava ošetřovatelky byla úplně jinde než je současná představa hodné milé paní, která se starostlivě stará o děti.

vejik
01.05.2017 5 z 5

Kniha je to smutná, ale je tak krásně smutná, až je vlastně skoro veselá.
I když mi během čtení tekly slzy proudem, po přečtení ve mně zůstal krásný pocit. Z Oskarova přístupu k životu (a ke smrti) by si měli vzít všichni příklad.

Abana
23.04.2017 5 z 5

Knihu jsem četla před nedávnem a teď ji doporučuji, kudy chodím. Dokonce jsem si ji šla i koupit (půjčila jsem si ji původně z knihovny), abych ji měla doma a stále se k ní mohla vracet. Souhlasím, že se o knize nedá vlastně nic napsat, aby to nevyznělo kýčovitě a pateticky, možná, jedině mě napadá, se dá použít slovo "moudrá". Doporučuji si přečíst i ostatní díla pana Schmitta, moc hezké je Noemovo dítě a Deset dětí paní Ming.

ThrisaManx
20.04.2017 5 z 5

Já ani nevím, co k té knize napsat. Je krásná. Moc krásná. K tomu, abych popsala, jak moc, mi zkrátka chybí slov.

Anickahor
02.02.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek... Podle mě by tato knížka měla být v povinné četbě.
Tak milá, tak lidská a tak obohacující. Prostě krásná.
Příběh jsem viděla i jako divadelní hru a také to bylo nádherné.

Natyna3
11.11.2016 5 z 5

,,Život žádné řešení nemá, prostě se musí prožít."
Není co ke knize dodat. Je to krása. Krása, která mě při každém čtení chytí za srdce.
Nezáleží na tom, kolikrát jsem ten příběh prožila.

Tvefisto
16.07.2016 5 z 5

Krásná kniha. Jen nevím, zda si ji ještě přečtu, nerada u knížek brečím...

jarox.podzime
13.06.2016 5 z 5

Krásně s humorem popsán smutný příběh. Umírání nemusí být jen a jen těžké a chmurné.

kacaabba
24.02.2016 5 z 5

Život kolem nás nám ukazuje, že ne každý může umírat, až když je sytý svých dnů. Příběh dojemným způsobem provází malého kluka v "zrychleném životě", vyrovnaného s tím, co mám přjít a s očekáváním toho co bude potom...

MayaBu
03.01.2016 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, čtena již několikrát. Je to zkrátka krásný a smutný příběh, který nepotřebuje 300 stran na to, aby vám předal spoustu moudrosti a aby vás hluboce zasáhl.

MissBlack
12.12.2015 4 z 5

Ohromně se mi to líbilo. Ten pohled na celou věc "dětskýma" očima, hra, díky které se Oskar dožil přes stovku let, jeho láska k Peggy Blue... A vůbec ta její přezdívka byla skvělá! Vlastně všechny, ať už dětí nebo protivnic babi Růženky.

Ač je to knha i o umírání, docela jsem nasmála, především Oskarovým rozumům, které rozumné byly, taková ta dětská prostost. Opravdu krásné. Četla jsem vydání, kde je i Noemovo dítě a Pan Ibrahim a květy koránu a trošku lituji, že už asi není k sehnání vydání, ve kterém je pouze tento příběh. Ostatní dva jsem nečetla, ale Oskara, toho bych velmi ráda pořídila do sbírky.

simviki
08.12.2015 5 z 5

Moc krásné pohlazení po duši, dojemné, smutné, ale krásné. Něco třeba jako Bratři lví srdce.
Vhodné třeba i pro starší děti.

Knihomura
24.10.2015

Dnes odvysíláno a do pátku se můžete potěšit. Skvostné!

Sunshine11
22.10.2015 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Na to, jak malý má rozsah, v sobě skrývá neuvěřitelný příběh, který nejde odložit a člověk ho musí přečíst jedním dechem.
"Dívej se každý den na svět, jako bys ho viděl poprvé."