Cudzie dieťa

Cudzie dieťa
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486395/bmid_cudzie-dieta-cL2-486395.png 4 877 877

Krv nie je voda... Naozaj je to také jednoduché? Keď Pete Riley jedného rána otvorí dvere, netuší, že naňho čaká rodičovská nočná mora. Na prahu stojí neznámy muž, ktorý tvrdí, že Petov dvojročný syn Theo je v skutočnosti jeho. K nešťastnej zámene došlo podľa Milesa Lamberta v nemocnici, kde v ten istý deň porodila jeho žena Lucy aj Petova partnerka Maddie. Oba páry sú v šoku, no snažia sa nájsť cestu, ako prepojiť svoje rozdielne životy a stať sa trochu nekonvenčnou modernou rodinou. Až žaloba podaná na nemocnicu spustí oficiálne vyšetrovanie, ktoré vedie k prekvapivým odhaleniam. Ako veľmi môže jedna rodina veriť druhej? Alebo dokonca jeden partner druhému? Pete a Maddie sú odhodlaní urobiť pre ochranu svojho dieťaťa, čo bude treba. Aj nehrať podľa pravidiel.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Playing Nice , 2020

KatyM.
26.04.2022 5 z 5

Kniha napínavá od začátku do samého konce. Krátké kapitoly mi v knize vůbec nevadily, spíše jen přidávaly na napětí. Do konce knihy jsem byla v nejistotě, jak to vlastně dopadne. Doporučuji.

MilackovaN
25.04.2022 5 z 5

Opravdu skvělá knížka. Po přečtení Dokonalé manželky jsem byla k autorovi trochu skeptická a jeho další knihy jsem odkládala. Nakonec jsem se rozhodla dát mu druhou šanci a po přečtení opravdu nelituji. Nejlepší thriller, který jsem zatím četla. S chutí se jdu vrhnout na Věř mi. A ostatním mohu doporučit.

Mikanadeta
22.04.2022 5 z 5

Dokonalé, napínavé. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, kniha se četla sama a nedala se odložit. Nechtěla jsem tuto knihu číst, záměna dětí na mě nepůsobí dobře, pořád jsem si představovala, jaké to asi musí být šílené. Ale nakonec jsem se rozhodla a nelituji.

kikina28
22.04.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda, kterou jsem nechtěla zastavit. Kniha se výborně četla, krátké kapitoly a navíc příběh, který se skutečně může stát a stal. Nebyla to klasická detektivka, příběh obsahuje vše, co má správný psychothriller (tím tato kniha pro mně je). Manipulátora, jeho oběti, lidskou naivitu a pocit naprosté bezmoci. Autor, jehož jsem neznala, ale chystám se jeho knihy blíž poznat.

lendinka.k
19.04.2022 5 z 5

Tohoto tématu se obvykle bojím, záměnu dětí moc špatně prožívám. Zde však jde vlastně o něco jiného - střet s psychopatem je jistě pro každého děsivá záležitost. Od začátku mi bylo jasné, kam to vše bude směřovat a nespletla jsem se. Nejvíc jsem se bála o ty děti, aby se jim nic nestalo. Příběh se četl skvěle a závěr je malinko šokující, ale pro mě uspokojující. Zajímavé bylo i nahlédnutí do anglického sociálního systému, jak ovlivňují takovéto spory. U nás mi přijde, že takové pravomoce nemají. Zatím nejvíc mě ale bavila Dokonalá manželka.

magic11
18.04.2022 5 z 5

Byl to fičák a hlavně - fakt se to mohlo stát...

hzd
18.04.2022 5 z 5

Krásná knížka. Čtivá, napínavá a plná nečekaných zvratů. Rozhodně doporučuji.

mirinda973
12.04.2022 4 z 5

Napínavé, překvapivé, čtivé - takhle má thriller vypadat

koki.veru
11.04.2022 5 z 5

Wau, moc povedená knížka a velice překvapivý závěr. Knihu jsem téměř nemohla odložit a snažila jsem se číst o každé volné chvilce. Téma pro mě bylo velice zajímavé hlavně proto, že mám 6-ti měsíční dceru a nedokážu si představit, že by se něco takového stalo mne a co bych v této situaci dělala.

pavlina1555
06.04.2022

Přečteno jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout!!!

Makůvka
05.04.2022 5 z 5

Znepokojující a uvěřitelný příběh, který by nechtěl zažít žádný z rodičů. Autor moc dobře vystihl pocity hlavních postav, úplně jsem cítila ten vztek, bezmoc a naštvanost.
Knížka se četla moc pěkně, krátké kapitoly, žádná hluchá místa, no a ten konec... překvapil!!!

Mistatka
04.04.2022 5 z 5

Luxusní kniha, můžu jen doporučit.

PetK
01.04.2022 4 z 5

Docela rychlovka a fajn ústřední téma knihy. Za které osobně tedy nepovažuju záměnu dítěte, ale střet s psychopatem. Jasně, není to odborná studie, ale náznak, jak tihle lidé fungují, docela dobrý. Mimochodem v populaci jich je 1-2 %.
Četlo se to svižně, mám ráda střídání vypravěčů. Když k tomu člověk přistoupí jako k oddechovce a nečeká od toho hlubokou psychologii, není tomu co vytknout.

Antaki_Thorin
29.03.2022 2 z 5

A je to tu zase! Opět jsem se nechala strhnout obálkou, recenzemi a tou 'úžasnou' zlatou nálepkou Bestseller. Téma mi nesedlo, postavy mi nějak 'nevyskočily' před očima... neužívala jsem si příběh. Budu tu určitě v menšině, ale za mě nebrat.

Punkies
24.03.2022 2 z 5

Mnoho povyku pro nic. Nechala jsem se nalakat doporucenimi na prebalu typu "napinavy thriller, ktery vam neda spat". Takovehle oznaceni sedi spise ke knize jako je Tma od Kariky.
Cetlo se to dobre, ale knihy s detskymi pribehy asi nejsou pro me...

Danago
21.03.2022 5 z 5

Tak teda tato kniha mě dostala. Četla jsem dvě předchozí knížky , ale k této se ani náhodou nemůžou přiblížit. Napínavé nesmírně strhující čtení, toto se teda autorovi neskutečně povedlo. Originální téma skvěle zpracované. Bez hluchého místa, po celu dobu jsem byla v napětí. Knížka se opravdu nedá odlžit.

sebemi
19.03.2022 5 z 5

Nedoporučuji číst matkám na mateřské! Byla jsem v nervech od prvních stránek a místy jsem myslela, že nedočtu. Ale je to super čtivé, napínavé a závěr překvapil.

Olous1
18.03.2022 5 z 5

Tak to byla zase jízda. Moje první knížka od autora,a velmi povedená. To se četlo samo. Téma perfektní,ale nechtěla bych si tím projít... výměna miminek. Knihu jsem si zařadila do čtenářské výzvy a samozřejmě zdobí mou knihovnu,za což jsem velmi ráda. Za mě krásných 100%. Jinak přečteno jedním dechem.

Theresa.2679
17.03.2022 5 z 5

Super příběh, čtivě napsaný, námět i celé zpracování se mi velmi líbilo :)

Termaap
15.03.2022 5 z 5

Také jste někdy přečetli knihu, která vás ale vůbec nezaujala, a na základě špatné zkušenosti jste zanevřeli na celou autorovo/autorčinu tvorbu? Ja to tak měla právě s J.P.DELANEYM. Jeho “VĚŘ MI” jsem dočetla, ale s vědomím, že tohle už víckrát ne. “SLUŠNÍ LIDÉ” jsou jako tištěná publikace i audiokniha poslední dobou vidět téměř všude, ale kdyby knihu nekoupila švagrová, já po ní (z již zmíněného důvodu) stejně nesáhnu.

Právě jsem dočetla poslední řádky této autorovy čtvrté, v České republice vydané knihy (čtenářská výzva!), a jsem k mému vlastnímu překvapení nadšená! Už od začátku mě příběh chytil a téměř 400 stran uběhlo jako nic. A závěr, který je většinou u (psycho)thrillerů zklamáním, byl zde myslím velmi povedený.

Vypadá to na další útok na mou peněženku, J.P. Delaney napsal ještě další knihy:). Za mě zkrátka velké doporučení.