Čtenář z vlaku v 6.27

Čtenář z vlaku v 6.27 https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259012/bmid_ctenar-z-vlaku-v-6-27-rqb-259012.jpg 4 281 103

Guylainu Vignollesovi je třicet šest, je osamělý a nenávidí svou práci. Je naprosto nenápadný, nikdo by si ho patrně ani nevšiml, kdyby spolucestujícím z vlaku každé ráno nepředčítal několik stránek, které se mu večer předtím podařilo zachránit před záhubou. Jeho přáteli jsou hlídač, který komunikuje téměř výlučně ve verších, a bývalý kolega, který následkem nehody v práci ztratil svoje nohy a kousek po kousku je sbírá zpátky... Jednoho dne dostane Guylain ve vlaku nevšední nabídku a o něco později v něm také objeví USB, které jeho šedivému životu znovu dodá barvy. Tolik lze říct, aniž bychom toho o příběhu vyzradili příliš. Autor totiž čtenáři pravdu odkrývá postupně a nutno zdůraznit, že Čtenář z vlaku v 6:27 je jednou z mála nepředvídatelných výjimek. Bývá charakterizován jako „moderní pohádka“, a ačkoliv draka supluje kovová příšera živící se papírem, princ bydlí v kutlochu pod střechou se zlatou rybkou, která mu žádná přání neplní, a princeznu najde na místě, kde by ji ani náhodou nehledal, román zůstává hřejivým – a velmi poetickým – příběhem o laskavosti lidského srdce, důležitosti přátelství a lásky.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Le Liseur de 6h27 , 2014

Kytiii
17.04.2016 4 z 5

Ze začátku mě kniha vyloženě nebavila, ale nejsem z těch, kteří by knihy nedočítali. Hlavní hrdina mě šíleně vytáčel... ale postupně se mi podařilo se začíst a konec si užít...

Já_
14.04.2016 5 z 5

Na jeden zátah jsem přečetla půlku knihy a na další tu druhou. Byla moooooc hezká. Taková jednoduchá, ale originální a zajímavá. Jen ten konec se mi zdál nějaký urychlený, ale nevadilo mi to. Moc se mi líbila. :)

alzbeta4340
18.03.2016 4 z 5

Na této milé knize je vidět, co udělá s příběhem alespoň malá kapka humoru. Jakmile ji autor v půli příběhu přidal, stal se zajímavý román výborným.

Lenka.Vílka
13.03.2016 4 z 5

Ze začátku jsem měla obavy, že nedočtu. Nedokázala jsem se prostě začíst. Ale potom se to zlomilo a já četla vlastně docela dobrou knihu.

hledaseniki
10.03.2016 4 z 5

Začátek příběhu se zdá trošku rozpačitý a chvilku mi trvalo než jsem se začetla a dala si dohromady s čím to mám vlastně do činění. V této knize se zásadně vyskytují postavy, které jsou neuvěřitelně lidské, jsou to lidé, které můžete potkat v metru, autobuse, v nákupním centru či na toaletách. Každý z nich je svým způsobem jedinečný ať už je to Guylain, které odlišuje nejen jeho jméno, ale také jeho přístup. Julie, která je dokonalým důkaze toho, aby člověk nesoudil člověka na základě toho čím se živí. Giuseppeho, který hledá své ztracené nohy ve zrecyklovaných knihách či vrátný, který mluví jen ve verších. Je neuvěřitelné, co autor knihy dokázal na tak malém písečku, vždyť ta kniha má necelých 180 stránek, vykreslit ty postavy tak skvěle je až neuvěřitelné.

Čtenář z vlaku v 6,27 nabízí příjemné počtení, které vám zpříjemní den, dokáže rozesmát, pobavit a především je to něco zcela jiného. Inteligentní humor s trochou podivných přesto kouzelných charakterů. Začátek je takový nemastný neslaný, ale nebojte se až se začtete nebudete knihu moct odložit za to ručím. Tato kniha je povinností každého knihomola, protože dokáže okouzlit i takového anti-romantika a realistu jako jsem já!!!

kusma
09.03.2016 5 z 5

Krásný příběh. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byl o fous, nebo dva delší :)

gmka1234
08.03.2016 5 z 5

Moc hezké, připomínalo mi to Amélii z Montmartru

goldiex
28.02.2016 5 z 5

Nevšední, nečekaný příběh, který chytí za srdíčko.
(Mimochodem, Zerstor mi trochu připomněl Kingův šroťák.)

eliska320
24.02.2016 4 z 5

Jedna z lepších knížek které jsem četla :)

Dousabel
16.02.2016 4 z 5

Krásná knížka o nepředvídatelnosti osudu, nikdy nevíme, v kterém okamžiku se nám může život, i zdánlivě nějakou bezvýznamnou maličkostí, obrátit vzhůru nohama.
Moderní pohádkou bych sice toto dílko nenazývala, až snad na Zerstor 500, ten doufám opravdu není skutečný, stal se totiž i mou noční můrou:), ale spíše jemně vyprávěný příběh o tom, jak osud svedl dohromady jednoho obyčejného člověka, který miluje knihy a svou zlatou rybku a jednu obyčejnou slečnu, která dělá toaletářku a má neskutečný životní nadhled.

Márinka
29.01.2016 5 z 5

Neotřelé, vtipné, napínavé. Žádné kostýmky, kravaty, luxusní restaurace, ale ten nejobyčejnější život z obyčejných. Zažila jsem na vlastní kůži "sběrné surovosti", byť z kanceláře, i předčítání starouškům. I když je tento příběh označován jako pohádka, mnohé je v něm vylíčeno zcela uvěřitelně. A čtenář přece může věřit i laskavému konci :)

Péťa86
10.01.2016 5 z 5

Bavilo mě to, je to krásný, klidný příběh a přesto člověk je napnutý, jak to dopadne. Dala jsem jí za jeden den a bylo to moc příjemné ;-) Nečekejte nic extra, ale čekejte knížku, která je příjemná...

ji7967
07.01.2016 5 z 5

Nečekaná kniha. A vlastně skvělá.

makemake
06.01.2016 4 z 5

Ráno jsem v 6.27 nasedl do vlaku s předčítačem, aniž bych tušil, že nečte pro mě! Báječná novelka plná skvostných nápadů - nohy jako sebraný spisy, tlusťoch o desáté, tetinčina přikázání Moč a miř! a další a další - knížka pro ty, co ještě nepřestali věřit, že štěstí je někdy blíž, než se zdá, a že se dá najít v maličkostech. Vzpomeňte na to, až budete míjet svou toaletářku! PS: Skvěle přeloženo, nechtěl bych se prát s alexandriny, co nejsou alexandriny :)

medialstar
02.01.2016 5 z 5

Kniha na jedno odpoledne. Neotřelé nápady, zajímavý příběh, který i na tak krátké ploše toho dokáže hodně říct. Vše se může v dobré obrátit, když to nejméně čekáte, i malé skutky mohou mít velký dopad...

Tanja00
06.12.2015 5 z 5

Milá kniha na jeden zátah :)

MartinaF
03.12.2015 4 z 5

Mně se to moc líbilo, všechny postavy byly originální a s pohnutými osudy. Autor v tak krátkém příběhu dokázal vykreslit to, co se některými nepodaří vykreslit ani po třech stech stranách.

tereza2317
24.11.2015 3 z 5

Je to novodobá pohádka s prvky francouzkého humoru. Nejdřív se dělají trochu tajnosti kolem Toho, kde, v čem nebo s čím Guylain pracuje. Pak je to v příběhu vysvětleno. Pak už je to o hledání prince na bílém koni, kterým Guylain není a vlastně je :). Není to špatná oddechovka - za chvíli to máte přečtené. Zas je to trochu z jiného soudku příběhů, takže proč ne...

Adris
22.11.2015 4 z 5

Naprosto ze života, rozhodně se nejedná o oddechovku ale o knihu k zamyšlení. A pobavení:). Mě nezklamala! Recenze na blogu.

ladyfromskye
16.11.2015 4 z 5

Neotřelé. Roztomilé, vtipné, okouzlující. Když přijde ten správný čas. Mám takový pocit, že k francouzské literatuře to svébytné kouzlo, které není pro každého, prostě patří. Musíte na něj mít chuť, musíte na něj mít náladu. A pak je to skvělé. Jak by ale přišlo v nevhodnou chvíli, veškerý dobrý dojem by byl okamžitě pryč. Jsem moc ráda, že se mi Čtenář z vlaku v 6.27 dostal do ruky v ten správný čas. Zůstává v mé knihovně, abych se k němu jednou zase vrátila.

přátelství vlaky láska Francie francouzská literatura osamělost

Autorovy knížky

Jean-Paul Didierlaurent