Každý je zločinec

Každý je zločinec https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139482/bmid_criminal-kazdy-je-zlocinec-TqS-139482.jpg 5 133 28

Criminal série

Každý je zločinec Ed Brubaker a Sean Phillips vykreslují své drsné noirové příběhy s neokázalou atmosférickou strohostí. Příběhy zločinců, kteří jsou lapeni ve svých osudech, příběhy nekonečné osamělosti na špatné straně zákona, temných vášní, podrazů, krve a násilí - a voleb, které jsou jedna horší než druhá. Poprvé a hned v reprezentativním vázaném vydání k nám přichází jedna z neoceňovanějších kriminálních sérií poslední dekády. S podporou Phillipsovy noirem nasáklé kresby Brubaker dokazuje, že je skutečným veršotepcem tohoto neomezeného žánru.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art

Criminal: The Deluxe Edition , 2009

Mercatino
02.04.2017 5 z 5

Kdo není zvyklý na tento žánr a je v něm nováčkem jako já, bude mírně šokovaný a překvapený příběhem, koncem. Hledal jsem v tomto komiksu nějaký smysl a našel jsem. Život není černobílý a někdy prostě nemá dobré konce. Každý příběh je jedinečný, a skončí úplně jinak než jsem si přál (a žil šťastně až do smrti). Jestli je to pro mě vstup do světa Noir žánru, tak hurááá, protože lepší vstupní bránu jsem si přát nemohl. Jedna z nejlepších věcí, co jsem kdy vůbec četl :) Rozhodně doporučuji.

gaspoda
08.10.2016 5 z 5

hmmm čekal jsem detektivku a dostal jsem thriller. Něco v komixu už mám načteno ale abych se přiznal nesetkal jsem se s tímto žanrem. vzájemná provázanost všech tří příběhů mě nechava v očekávaní co se bude dít ve druhé knize a popř dám plnej počet

furunkl
09.06.2016 5 z 5

Tato kniha vyvede z omylu každého, kdo si myslí, že komiksy jsou blbosti pro děti o pitomcích, co si navlíkají slipy přes tepláky.

borknagar
01.05.2015 5 z 5

Každý ví, že mám rád noir příběhy, každý ví, že mám rád noir komiksy a každý ví, že mám rád precizní, něčím zvláštní kresbu. Tento komiks má vše. Dokonalé příběhy, dokonalé postavy, dokonalou noir atmosféru a u nás díky BBartu vyšel v luxusní edici, která je ozdobou každé komiksové knihovničky. A v květnu vychází pokračování a já doufám, že to bude bratříček stejně dokonalý, jako tento Criminal......

smnpka
20.10.2014 5 z 5

Zatím nejlepší komiks co jsem četl, teda myslím hlavní příběh. I ten druhý byl povedený pak už to bylo slabší. Určitě doporučuji.

3DD!3
18.05.2014 5 z 5

Příběhy o poškozených lidech a o špatných rozhodnutích, které se na ně lepí jako bláto na boty. Brubaker potvrzuje své kvality a Phillipsova kresba k jeho vyprávění parádně sedí. První příběh je malinko pomalejší a v kontextu s těmi co následují asi i nejslabší, ale pořád je to vysoký nadprůměr, který stoupá k naprostému mistrovství. Propojení krásně fungují a závěr dá dohromady ponurou mozaiku, která se zasekne v paměti. Nejradši jsem měl příběh táty Lawlesse. Deluxe vydání, které pro nás BB/Art připravil je navíc nádherné.

mclusky
12.02.2014 4 z 5

Criminal má pomalejší rozjezd, ale postupně nabírá otáčky a nakonec vás nechá vydechnout až s poslední stranou. Příběhy jsou vzájemně chytře propleteny a mají hutnou atmosféru. Moc pěkný komiks.

Kapis
02.05.2013 5 z 5

Krásná kniha, dokonale propletený příběh a časové souslednosti, nelítostné mafiánské praktiky, neradostná rodinná pouta, skvělá kresba i coloring. Kopřivův překlad sice má dot prag(s)ofilismů obecné češtiny, ale moc to do očí nebilo a dalo se to vstřebat. I když námět a příběh nemá Brubaker evidentně z vlastní zkušenosti, ale z filmů, má celá kniha svou autenticitu. Nedá se také vyloženě hovořit o autorově naivitě, příběh je drsný až na ostrouhanou kost, ale docela mě pobavila ta krátká pasáž, kdy Tracy zapálil ty vojáky a píše se tam zhruba: teď to ale byli američtí vojáci!! (ne nějakých pojebaných 27 jugoslávců), tady to není o tom co je dobré a špatné (chacha), ale o tom, aby se to ututlalo (muhehehe). Ale no tak, copak veškeré armády světa nezametávají svá zvěrstva a zločiny co se jen dá? Prý dobré a špatné, no nic.... Knihu jsem koupil na aukru za polovic a došla mi zabalená, nikdy neotevřená, takže předpokládám, že to je feťácká čorka...a to dává celé knize tu poslední konotaci, která ji tvoří tak nějak kompletní.
Za mě 90%, moc povedená záležitost.

Část díla

Ed Brubaker
americká, 1966
2013  91%Batman: Kameňák a další příběhy
2012  94%Každý je zločinec
2011  90%Captain America: Omnibus: Kniha první
2015  96%Poslední z nevinných
2020  91%Zatmívačka

Kniha Každý je zločinec je v