Leah mimo rytmu

Leah mimo rytmu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389159/bmid_leah-mimo-rytmu-I44-389159.jpeg 4 266 71

Creekwood série

< 2. díl

Leah Burkeová je cool bubeníčka, majsterka v tom, ako byť vždy nad vecou, a najlepšia kamoška Simona Spiera z bestsellerovej knihy Ja,Simon... proti pravidlám Homo sapiens. V ďalšom románe od Becky Albertalli sa dostáva do centra diania, aby rozohrala svoj part v príbehu o prvej láske a strastiach aj slastiach maturitného ročníka. Keď ide o bubnovanie, Leah nemá problém udržať rytmus, čo sa jej v skutočnom živote veľmi nedarí. Dokonca aj vo svojej partii tak trochu vyčnieva – ako jediné dieťa slobodnej matky to má rozhodne ťažšie ako jej priatelia. A hoci jej mama vie, že Leah je bisexuálka, nenazbierala ešte dosť odvahy, aby to povedala aj niektorému zo svojich kamošov. Dokonca ani Simonovi, ktorý už má coming out za sebou. Vzťahy v partii začínajú byť s blížiacimi sa maturitami a odchodom na vysokú školu poriadne napäté. Dlhoročné priateľstvo sa otriasa v základoch a pre Leah je čoraz ťažšie naladiť sa s nimi na rovnakú vlnovú dĺžku – najmä keď si uvedomí, že s jedným z nich by mohlo ísť o viac než len o kamarátstvo.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Leah on the Offbeat , 2018

luculi
02.08.2019 3 z 5

Další příběh z Creekwoodu, tentokrát zaměřený na Leah. I když je to v mnoha ohledech opět vtipné, zábavné a čtivé, už to nestačí na první díl a stává se z toho obyčejný průměr...

dawson321
25.07.2019 4 z 5

Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec dám čtyři, a to za povedený závěr a Simonovskou dějovou linku, která se od předešlé knihy zase o trochu posunula. Jinak mi kniha přišla jako průměrný příběh ze středních školy, kterých jsou na knižním trhu mraky. Za začátku jsem se nemohl do knihy moc začíst a příběh mě neoslovil, naštěstí ke konci mě kniha přeci jen vtáhla do děje. Takže za mě slabé 4*.

Andynka
24.07.2019 2 z 5

Tak to nebylo dobré. U téhle knihy jsem věčně protáčela oči. Věčně se opakující témata, žádný posun do předu. Hlavní hrdinka mě svojí sebekritikou a sobeckostí přímo vytáčela. Nebýt známých postav, na které jsem se těšila, tak knihu snad ani nedočtu. I když závěr to trošku vylepšil. Ten byl krásně dojemný. Ale klidne bych bez této knihy mohla žít dál. ????‍♀️

vandalindakova
12.07.2019 3 z 5

Druhý díl je oproti prvnímu horší. Leah mi byla celkem nesympatická. Navíc se zde objevilo několik nelogických věcí, např. když o sobě tvrdí, že je Bi, ale nikdy nebude s žádným klukem? Nebo, když vypráví, že byla zamilovaná snad do každého. Kolikrát je protivná, má zvláštní móresy, pořád tvrdí, jak to chce všem říct, jaká je, ale že to nejde. Navíc, co mi vadilo nejvíc, bylo to, že se Leah stavěla k heterosexualům jako k divný lidem. Prostě teď frčí Bi a homo, a hetero je trapný. Jako pardon? Bojujete za stejná práva, ale sama dělá to samý? Nechápu :D Jako krátká oddechovka dobrý, ale nic jiného mi to nedalo.

Ivuska.09
10.07.2019

Myslím, že vím, proč se tato kniha mladistvím tak líbí. První díl se mi však líbil více. Přesto ale mohu Holku mimo rytmus doporučit: je to takové nenáročné a pohodové čtení, které se zabývá vztahy mezi dospívajícími.

Kikina182
09.07.2019 4 z 5

Na tuhle knížku jsem se hrozně moc těšila, ale nakonec jsem byla v celku zklamaná. Není to tak, že by kniha nebyla skvělá, ona je, ale já zkrátka čekala něco mnohem víc. Čekala jsem jedinečný příběh s úžasnou zápletkou jako tomu bylo v případě Simona, ale přestože příběh Leah byl zajímavý, tak mi nějak nefungoval. Líbí se mi a rozhodně stojí za přečtení, ale zkrátka tam něco chybí. Nějaké pojítko, chemie, o které nebylo v předchozích autorčiných knihách nouze.

DracoMalfoy
07.07.2019 4 z 5

Na Simona to sice nemělo, ale rozhodně více než důstojné pokračování. Povaha Leah byla výborně vykreslená, děj se mi docela taky líbil a nechybělo ani pár Simonovských scén, takže já jsem spoko.

Akléda_
02.07.2019 4 z 5

Já nevím. Simona miluju, Podělaným navrch mě bavila jen druhá polovina a tohle...bylo to sice neskutečně vtipný a rychle se to četlo, ale přišlo mi že si Leah zbytečně všechno stěžovala. Jako vtipná a svižná romantika na léto dobrý, ale na Simona to nemá.

LusSyNDA
29.06.2019 3 z 5

Kniha se četla hezky, ale nebylo to takové to"nemůžu se dočkat až začnu číst další kapitolu". Vlastně jsem nečetla 1.díl, jen jsem viděla film. Leah povaha byla v této knize opravdu prapodivná, v poslední kapitole je z ní úplně jiný člověk. Příběh byl příjemný, jen mi to prostě nesedlo.

GinaKicaid
23.06.2019 2 z 5

Omlouvám se, ale jsem zmatená - to je doslova jediný pocit, který si odnáším. Autorka má skvělý styl psaní, takže příběh plyne ani nevím jak. Jenže nějakým záhadným způsobem se jí podařilo překopat všechno, co v Simonovi tak pěkně vystavěla. A já jí to nevěřím, omlouvám se, ale tohle ne. K Simonovi se budu s láskou vracet, na "pokračování" raději zapomínám.
Jo, a ještě jedna věc - celá ta "rasistická" linka mi přišla přehnaná - jakoby to, co člověk řekl ve vzteku, bylo neodpustitelné a celý vesmír z toho vybuchne?! A samozřejmě, něco jako upřímnost a odpuštění se už nenosí. Leah je sobec, nic víc.

Lenny33
22.06.2019 5 z 5

Tato kniha má jeden zásadní problém... je prostě až moc krátká. Ač už dávno nepatřím mezi cílovou skupinu tohoto žánru, autorka mě každou svou další knihou dostane. Dechberoucí a sladký příběh. 4,5*